Міграція з Drupal на WordPress: у пошуках «вашої» CMS

06.12.2017
Міграція з Drupal на WordPress: у пошуках «вашої» CMS
Автор:

Почувши слова «міграція з Drupal на WordPress», деякі Drupal-розробники знизять плечима, а WordPress-розробники аплодуватимуть. Однак, немає місця для суперництва, навіть для такого давнього, як між Drupal і WordPress, там де найголовнішою метою є абсолютно щасливий клієнт. Для кожного випадку існує платформа, що ідеально підходить конкретному сайту — як сказали б англійці «сидить наче перчатка». І якщо клієнт з будь-яких причин відчуває, що «перчатка» не абсолютно комфортна, — можливо, час зважитись і замінити її. Хоча це буде, звісно, трішки довше :)

Коли йдеться про вибір між Drupal і WordPress, міграції з WordPress на Drupal трапляються дещо частіше. Це завдяки необмеженим можливостям Друпала щодо різноманітного потужного функціоналу, безпека на рівні укріпленої фортеці, здатність витримувати більшу кількість контенту і користувачів, і так далі.

Однак, деякі клієнти бажають перейти з Drupal на WordPress, адже їх спокушає неймовірна простота інтерфейсу, низький «поріг входу» для миттєвого початку роботи, велика кількість красивих безкоштовних тем і т.д., та й їм просто не потрібно все те, що пропонує Drupal.

Для тих, хто вирішив перейти з Drupal на WordPress (і подумав двічі), ми описуємо можливість це зробити.

Міграція з Drupal на WordPress через плагін FG Drupal to WordPress

Можна використовувати зручний плагін FG Drupal to WordPress, який готовий до використання для всіх версій Drupal і WordPress, включно з найновішими (8 і 4.9).

Він мігрує з Друпала статті, базові сторінки, категорії, теги, зображення тощо. Крім того, він змінює розмір картинок згідно з налаштуваннями у WordPress, модифікує URL-и, зберігає ALT-атрибути для картинок і робить багато інших корисних речей.

Преміум-версія обіцяє ще більше і мігрує кастомну таксономію, поля, контент-типи, користувачів, коментарі, взаємозв’язки між нодами, а також редиректить URL-и з Drupal на WordPress, приймає паролі користувачів з Друпала і так далі.

Щоб здійснити міграцію з Drupal на WordPress за допомогою FG, вам знадобиться:

  • Встановити та увімкнути плагін FG Drupal to WordPress на WP-сайті.
  • Знайти опцію «імпорт» і внести параметри бази даних Drupal-сайту.
  • Налаштувати опції імпорту контенту в FG та здійснити власне імпорт.

Перш ніж проводити міграцію, подбайте про безпеку і забекапте Drupal-сайт, а також і WordPress-сайт (якщо ви мігруєте на сайт, що вже існує, а не на «чисте» встановлення WP).

Міграція з Drupal на WordPress із нашого досвіду

Все-таки CMS-ки є дуже різними, тож міграцію кастомного контенту потрібно проводити з великою обережністю. У багатьох випадках готових інструментів недостатньо і вам знадобиться кастомні міграційні скрипти для міграції з Друпала на ВордПрес. Саме з цим ми стикнулися, здійснюючи міграцію з Drupal на WordPress для наших клієнтів.

Розглянемо невеличкий приклад — сайт з контент-типами Books і Quizz (книги та опитування). Для цього ми створили відповідні ипи постів у ВордПресі, але знадобилась додаткова кастомізація.

  • Книги. В Друпалі взаємозв’язки представлені в модуля Books, де кожна сторінка має свою вагу. У ВордПресі ми створили кастомний тип посту і виразили взаємозв’язки за допомогою додаткових полів.
  • Опитування. Ми кастомізували вигляд опитувань у плагіні WP Pro Quizz, забезпечивши генерацію XML-файлу для імпорту категорій та тем опитувань. Це включало в себе також відповіді двох типів: «так — ні» і «мультивибір».

Висновок

Щоб мігрувати весь контент безпечно і акуратно на нове місце, зв’яжіться з нашою командою WordPress-розробників. У нас в компанії і є Drupal, і WordPress-експерти, тож процес просто зобовязаний пройти гладко, з урахуванням найменших деталей, характерних для кожної CMS. До зв’язку!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Навіть в часи, коли в якості грошей застосовувались мушлі чи камені, найуспішнішими продавцями були ті, що покладалися на... маркетинг і аналітику! Сьогодні, в часи інтернет-магазинів і...

3

Друпал — це грандіозна платформа, яка має величезну спільноту та величезну кількість сайтів, побудованих завдяки їй. Що ж допомагає Drupal витримати конкуренцію? Ми пояснювали...

4

Цілком виправдано, що багато найбільших компаній використовують Drupal для керування своїми сайтами, оскільки платформа успішно процвітає на ринку та є на крок попереду своїх опонентів з точки...

5

Вітання усім! Таке враження, що «8» — щасливе число, а 8/2017 — щасливий місяць для всіх друпалістів. Очевидно, черпаючи додаткову енергію з серпневого сонця, Drupal-спільнота створила безліч...

Subscribe to our blog updates