Як зробити веб-сайти доступними для користувачів з ослабленим зором?

10.03.2021
How to Make Accessible Websites for Visually Impaired Users?
Автор:

Сьогодні понад 2,2 мільярда людей у ​​всьому світі страждають через порушення зору. Це величезна цифра. Тому питання про те, чи потрібно робити ваш сайт доступним для сліпих і слабозорих, не потребує відповіді!
У той час коли для людей без порушення зору легко знайти інформацію в Інтернеті, для людей з вадами зору це все ще проблема. Ви повинні зруйнувати ці перепони. Вам слід оптимізувати ваш сайт, щоб слабозорі користувачі могли вільно використовувати ваш сайт і отримувати необхідну їм інформацію або продукти.
У сьогоднішньому блозі наша веб девеломпмент компанія зосередиться на створенні доступних веб-сайтів для користувачів з ослабленим зором.

Що таке веб-доступність і веб-дизайн для сліпих користувачів?

Веб-доступність для сліпих користувачів - це те, що дозволяє юзерам з різними проблемами зору розуміти і використовувати ваш веб-сайт.
Зробити сайт доступним для сліпих і слабозорих користувачів - все одно що побудувати будинок з пандусом.
Сьогодні основна увага припадає на візуальну складову сайту. Проте, це не так важливо для користувачів з ослабленим зором, тому що в більшості випадків вони цього просто не бачать. Для них слід ретельно продумати зручність використання і навігацію по сайту. Тільки власники дійсно якісних сайтів, дбають про веб-дизайн для людей з порушеннями зору.

Як сліпі люди бачать сайт?

Людям з хорошим зором легко орієнтуватися на вашому сайті, тому що вони можуть використовувати візуальні підказки на інтуїтивному рівні - використовуючи заголовки різних рівнів, виділені області, зображення, меню, футер і т. д.
Людям з поганим зором, або сліпим людям важче орієнтуватися і користуватися вашим сайтом, тому що вони не бачать його. Все, що бачить зряча людина, для сліпої зчитує спеціальна програма. Скрінрідер - це спеціальна програма, яка читає код і озвучує його вміст вголос. Вона переміщується зліва направо і зверху вниз, від заголовків першого рівня до більш дрібним.

Як дізнатися, чи доступний веб-сайт сліпим користувачам?

Ви можете самі протестувати свій сайт на доступність для сліпих, хоча ви зможете отримати тільки третину даних.
Основні моменти, які слід перевірити

  1. Перевірте, чи є у ваших зображень відповідний альтернативний текст
  2. Переконайтеся, чи ваші заголовки правильно структуровані
  3. Перевірте, чи можуть користувачі переміщатися по вашому сайту за допомогою клавіші TAB
  4. Перевірте, чи правильно працюють закодовані посилання для пропуску

Ви можете використовувати такі інструменти для автоматичного тестування доступності як:

Щоб отримати повний і точний аудит доступності вашого сайту для людей з вадами зору, вам доведеться скористатися послугами професійної компанії по веб-розробці.

Принципи доступності веб-сайту

Якщо розмітка сторінки неправильна, то сліпим користувачам доведеться прослуховувати всю інформацію на сторінці, до того моменту поки вони не потраплять в потрібний розділ. Саме тому важливо, щоб усі структурні елементи мали підписи, правильне відображення і зрозумілі типи.
Існує міжнародний стандарт WCAG, який розшифровується як Керівництво по доступності веб-контенту. Він передбачає такі основні принципи, яким повинен відповідати кожен цифровий продукт:

  • Всі повинні мати можливість сприймати контент
  • Всі повинні мати можливість управляти контентом
  • Всі повинні мати можливість концептуалізувати контент

Принципи доступності веб-сайту

Поради як зробити веб-сайт доступним для сліпих і слабозорих юзерів

1. Додайте заголовок для кожної сторінки

Після того як слабозорі користувачі зайшли на ваш сайт, вони повинні легко зрозуміти, де вони знаходяться. Це означає, що першим елементом, який скрінрідер виявить і прочитає, повинен бути заголовок сторінки, а не щось інше.
З точки зору коду і доступності для скрінрідера дуже важливо, щоб це було першим, що почує сліпий користувач. Так вони розуміють, на якій сторінці вони знаходяться і чого очікувати від цієї сторінки.

Додайте заголовок для кожної сторінки

2. Всі заголовки одного рівня повинні бути однакового розміру

Структура заголовків і їх стилі - основа навігації для сліпих. Тому важливо, щоб заголовки мали правильну архітектуру і правильні рівні.
Якщо розробник прописує заголовки як заголовки різного рівня, то для сліпого вся структура інформації буде виглядати некоректно.

Всі заголовки одного рівня повинні бути однакового розміру

3. Всі елементи одного типу повинні мати однаковий вигляд

Якщо на вашому сайті є посилання, то ви повинні прописати їх правильно, щоб програма читання з екрану зрозуміла, що це посилання, а не простий текст. При цьому звичайний текст на сайті не повинен виглядати як посилання.
Це досить часта помилка, яка перетворює структуру цифрового продукту в кашу. Така помилка перетворює UX сліпої людини в проблему.

Всі елементи одного типу повинні мати однаковий зовнішній вигляд

4. Назви і заголовки повинні бути чіткими та інформативними

У сліпих користувачів немає інших каналів сприйняття, крім скрінрідерв. Тому слід максимально чітко формулювати всі заголовки.
Наприклад, ви повинні написати не просто Крок 1, а Крок 1: «Введіть вашу пошту».
Це також відноситься до тексту посилання. Чітко сформулюйте їх. Наприклад, не просто «подивитися посилання», а «купити товар».

Назви і заголовки повинні бути чіткими та інформативними

5. Таблицю слід додавати як таблицю, а не як картинку

Якщо ви хочете додати на свій сайт таблицю, створіть її у вигляді таблиці. Тільки так вона буде доступна для скрінрідера. Таблиця повинна бути відформатована відповідним чином. Шкали і стовпці повинні мати чіткі назви. Бажано вказати загальну кількість часу потрібен на її опрацювання, щоб користувачам зі слабким зором було легше оцінити загальний обсяг інформації.

Таблицю слід додавати як таблицю, а не як картинку

6. Структура сайту повинна бути гранично зрозумілою і продуманою

Це важливо, тому що сліпий користувач позбавлений будь-якої інформації, крім тієї, яку читає програма читання з екрану. У цьому випадку відсутність логічної структури і чітко визначених ділянок коду може зробити цифровий продукт просто недоступним.
Все, що потрібно для створення доступного сайту для слабозорих користувачів, - це правильно побудувати інформаційну архітектуру і створити правильний макет.

Структура сайту повинна бути гранично зрозумілою і продуманою

7. Використовуйте правильні контраст і текстури

Перевірте контрастність кольорів, які ви використовуєте на сайті. Подібні кольори важко сприймати юзерам зі слабким зором. Вони створюють додаткову проблему як для них, так і для вас. Наприклад, WCAG рекомендує використовувати коефіцієнт контрастності 4,5: 1.

Використовуйте правильні контраст і текстури

8. Користувачі з поганим зором повинні мати доступ до клавіатури

Щоб зробити сайт доступним для сліпих і слабозорих користувачів, ви повинні дозволити їм використовувати комбінації клавіш. Використання клавіш значно спрощує навігацію по сайту, оскільки вони не використовують мишку. Команди клавіатури допомагають користувачам з ослабленим зором переміщатися по вашому сайту.

Користувачі з поганим зором повинні мати доступ до клавіатури

Як створити сайт для людей з вадами зору?

Іноді рекомендують розробити дві різні версії сайту для людей з обмеженими можливостями і всіх інших. Але повірте, це погана ідея. Просто відразу зробіть ваш сайт доступним для людей з вадами зору користувача.
Як тільки ви зробите сайт доступним для людей з вадами зору, у вас з'явиться абсолютно нова аудиторія.
Якщо вам потрібна допомога професійних веб-розробників, зв'яжіться з нами. Ми надаємо повний спектр послуг, щоб зробити ваш сайт доступним для людей з вадами зору користувачів.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Чому варто вибрати Drupal для вашого бізнесу? Якщо коротко, то тому, що Drupal CMS — це багатофункціональна «платформа для амбітного цифрового досвіду».

2

Будьте готові до нового майбутнього  веб-сайтів вищих навчальних закладів після COVID з порадами від нашої веб девелопмент компанії.

3

З чого почати пошук? Навіщо вам web maintenance компанія? Які характеристики важливі? І, на кінець, скільки коштують послуги веб-обслуговування?

4

Drupal 7 скоро зникне. Що робити, якщо ваш сайт на Drupal 7? Вам необхідно подбати про його перенесення на Drupal 8 або 9. Тобто, у вас повинен бути план Б, щоб не втратити ваш сайт повністю. Але...

5

Цей тул є безкоштовним і складає основну конкуренцію для Google Analytics. 

Subscribe to our blog updates