Основні принципи DevOps

17.10.2017
Основні принципи DevOps
Автор:

Чудовим способом оперативно організувати процес розробки сайтів є DevOps. Культура, де розробка та операції поєднуються разом, можуть значно підвищити продуктивність. Ми вже писали про походження DevOps та його переваги, і сьогодні ми продовжуємо цю тему, зосередившись на основних принципах практик DevOps.

Ключові принципи DevOps

Створення культури DevOps

Організаційна культура — це так званий стиль життя будь-якої компанії. Культура — це спосіб організації робочого процесу. Зміна культури є складним завданням. Це має бути впроваджено зверху вниз, і, отже, вимагає хорошого лідерства.

Культура DevOps передбачає довіру та відсутність відчуття вини в команді. Люди, які працюють разом, повинні не соромитися розкривати свої слабкі місця та помилки, не боячись звинувачень і відплати. Основна увага повинна звертатися на пошук шляхів, як вирішити проблеми та як запобігти їх повторенню, а не на обвинувачування та скарги. Відкрите спілкування та атмосфера довіри — це ключ до DevOps та продуктивної співпраці.

Максимальна автоматизація

DevOps — це набір практик для автоматизації процесів, щоб зробити їх більш швидкими та надійними. Отже, автоматизація є ніби синонімом поняття DevOps. Звичайно, не все можна автоматизувати одразу. Де це можливо, замініть ручне тестування на тести, налаштовані на автоматичний запуск.

Використовуйте автоматизовані приборні панелі як для розробників, так і для системних адміністраторів, і ведіть спільні звіти для всієї команди. Це дозволить відслідковувати, що відбувається в режимі реального часу. Наприклад, інструменти керування конфігурацією фіксують, хто, коли і які зміни вносив. Інструменти безперервної інтеграції фіксують, коли і скільки тестів було запущено, на скільки часу, чи були ці тести успішними тощо. Ці дані пізніше можуть бути проаналізовані та відображені на автоматизованих панелях, які повинні постійно оновлюватися.

Щоб визначити пріоритети автоматизації, спочатку оцініть свої потреби та цілі. Потім визначте перешкоди та зосередьтеся на ваших слабких місцях та потоці. Проте, з часом можуть з’явитися нові вразливі місця. Постійна оцінка допомагає їх виявляти, щоб ви могли їх вирішити. Поки ви працюєте з DevOps, автоматизація потребує постійного моніторингу для постійного вдосконалення, щоб підтримувати наскрізний життєвий цикл «від кінця до кінця».

Вимірювання успішності DevOps

Ви, напевно, хочете дізнатись, наскільки успішно використовується ваша практика DevOps, наскільки хороші результати інтеграції ваших двох команд і наскільки успішний ваш веб-продукт. Об'єктивне судження про все це має спиратися на конкретні цифри, індикатори, ключові показники ефективності. Пам'ятайте:

  • Спочатку сформулюйте своє питання, а потім відповідно до нього вимірюйте показники ефективності.
  • Будь-який показник слід розглядати в контексті інших ваших показників, а не ізольовано.

Наприклад, ваше питанні таке: як веб-сайт впливає на прибутковість вашої компанії? В такому разі варто вимірювати середній дохід на одного користувача, витрати на придбання клієнта, показники конверсій тощо.

Якщо ваше запитання полягає в тому, чи може ваш сайт забезпечити позитивний користувацький досвід, тоді показники може включати кількість відвідувань на одного користувача або за один тиждень, кількість часу, проведеного в додатку, частоту ключових операцій, темпи зростання користувачів, результати A/B тестів і так далі.

Обмін знаннями

Заключним елементом, який закриває цикл зворотного зв'язку, є обмін інтелектуальною власністю. Поряд із безперервною інтеграцією, доставкою та розгортанням, постійне навчання також є важливою особливістю DevOps. Високопродуктивні організації, орієнтовані на постійне вдосконалення, заохочують культуру постійного експериментування, навчання та обміну досвідом і знаннями між особами, командами та відділами компанії.

Перегляд коду колегами, зустрічі, обговорення під час обідніх перерв та інші способи обміну знаннями і досвідом між співробітниками сприяють підвищенню продуктивності праці. Чим відкритішою буде ваша організація в плані спілкування та обміну, тим кращих результатів досягне.

Тепер, коли ви розумієте основні принципи DevOps, можете глибше вивчити цю практику, щоб створити, протестувати та випустити веб-сайт швидше та надійніше. Якщо вам потрібні послуги DevOps, зв'яжіться з нами та розпочніть співпрацю.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Як кажуть англійці, багато чорнил було витрачено на описи численних переваг веб-...

2

Розробка сайту може бути довгим та досить складним процесом. Як не забути про важливі деталі, які безпосередньо впливають на успіх сайту? Вам сьогодні щастить! Щоб допомогти вам вирішити це...

3

Чи використовувати CDN чи ні? Якщо ви задаєте собі таке питання, то наша стаття допоможе вам прояснити ситуацію. Ми вже розповідали...

4

Завжди бути на крок попереду, передбачати, що потрібно клієнту, і пропонувати йому це ще до того, як він попросить... Здається, це і є секрет успішного бізнесу, особливо в божевільному темпі XXI...

5

Це не буде перебільшенням, якщо ми назвемо PHP однією з найбільш популярних мов програмування. Оскільки більшість розробників мають елементарне уявлення про PHP та як це працює, ми хочемо вам...

Subscribe to our blog updates