Короткий огляд використання DevTools для дебагінгу JavaScript

23.06.2017
Короткий огляд використання DevTools для дебагінгу JavaScript
Автор:

Ця фраза здатна зачепити за тонкі струни душі будь-якого розробника, і тим більше тестувальника: «Не кодь сьогодні того, що не зможеш продебажити завтра». На щастя, є інструменти, які дозволяють проводити дебагінг з легкістю. Час кодити, а час дебажити! Отже, після того, як ми ознайомили вас із перевагами поєднання представників «сімейства» JavaScript — Angular і Node.js — із Drupal, хотілось би звернути вашу увагу на корисний інструмент для дебагінгу (також відомого як відлагодження або зневадження) JavaScript. Це навіть не інструмент, а набір інструментів під назвою Chrome Dev Tools.

DevTools для дебагінгу JavaScript: з чого почати

Chrome DevTools — один із найбільш сучасних «помічників» у пошуку, аналізі та виправленні багів. У нього можна зайти наступними способами:

  • Клікнути “More Tools” у правому верхньому меню і обрати “Developer Tools”.
  • Використати клавішу F12 на клавіатурі.
  • Застосувати комбінації клавіш Ctrl + Shift + I або Cmd + Opt + I для Mac.
  • Клікнути на потрібний елемент правою мишкою і обрати “Inspect element”.

Гарний початок! Тепер давайте розглянемо хоча б декілька можливостей DevTools для дебагінгу JavaScript.

Встановлення брейкпойнтів

Надзвичайно важливий пункт у дебагінгу JavaScript — встановлення брейкпойнтів. Це дозволяє вам зупиняти виконання коду на конкретній точці і перевіряти усе, що вам потрібно.

Один із способів поставити брейкпойнт — знайти потрібний файл у вкладці “Sources”, обрати потрібний рядок коду в секції, що містить код, і клікнути лівою мишкою на номер рядка. Він повинен змінити колір.

Якщо вам не потрібно, щоб брейкпойнти працювати весь час, ви можете обрати:

  • Брейкпойнти, які залежать від певної умови — для цього клікніть правою мишкою на номер рядка і оберіть “Edit breakpoint”.
  • Брейкпойнти, які залежать від певної події. Ви можете обрати ці події в Sources — Event Listener Breakpoints.

Step over, step into, step out: впевнено крокуємо по коду

Працюючи з брейкпойнтами для дебагінгу JavaScript, ви будете часто використовувати зручну панель з інтуїтивно зрозумілими іконками. З їх допомогою ви можете зупиняти/відновлювати дебагінг, робити кроки по коду, деактивувати брейкпойнти і зупиняти виконання коду у разі виникнення винятків.

  • Кнопка, що нагадує усі класичні кнопки pause/play, призначена для зупинення /відновлення виконання скрипта.
  • Кнопка з зігнутою стрілою дає можливість переступити через наступний виклик функції (stepping over).
  • Кнопка зі стрілою донизу веде вас в наступний виклик функції (stepping into).
  • Кнопка зі стрілою догори виводить вас із поточної функції (stepping out).

Відновлення зменшеного коду

Від зменшення коду JavaScript виграє швидкість сайту чи додатку, а от дебагінг стає більш проблемним. Рішення є! Якщо ви маєте справу з мініфікованим кодом, використовуйте опцію DevTools під назвою “Pretty Print”, яка відновить його до звичного вигляду. Оберіть файл і натисніть на іконку з фігурними дужками — { }.

Це були лише декілька порад для вашого натхнення. А насправді можливості JavaScript-дебагінгу з DevTools набагато більші. Бажаємо вам насолоджуватись плідним процесом дебагінгу, але не знаходити надто багато багів ;) А якщо вам потрібна допомога з дебагінгом, або ви хотіли би крутий, потужний і швидкий додаток чи сайт, довіртеся нашим розробникам!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

У сьогоднішній статті ми згадаємо кібер-загрози, які дуже поширені на даний час. Крім того, запропонуємо вам поради, які допоможуть підготуватися до них, щоб уникнути кібер-атак.

2

Тепер DevOps є хедлайнером, привертаючи всю увагу. Насправді, багато людей до цих пір не знають, що ж це модне слівце означає. Це рух чи назва нової професії? Інновація? Можливо, просто метод...

3

Можливості з експорту даних з сайту в зручний спосіб та у потрібному форматі — актуальна та цікава тема, яка заслуговує на підбірку статей. У попередній статті ми ознайомлювали вас із...

4

Кожен бізнес зацікавлений у впливі, залученні та заохоченні більшої кількості клієнтів. У минулій статті ми пропонували вам...

5

CSV — популярний формат, що широко використовується для імпорту і експорту даних. Давайте дізнаємося більше і подивимось, як це працює за допомогою API, створеного нами для клієнтів.

Subscribe to our blog updates