Інформацію про ІТ-сферу треба активно поширювати, адже це перспективний напрямок розвитку на сьогодні. З цією метою, 7 листопада у Рівному компанія InternetDevels провела конференцію, присвячену вибору професії ІТ-спеціаліста. Захід зібрав більш, ніж 70 учасників, адже програма включала досвідчених доповідачів з Луцька, Рівного та Києва. Всі учасники зустрілись в приміщенні гостинного партнера — Комп’ютерної Академії “ШАГ”.
Конференцію розпочав Павло Махринський, СЕО InternetDevels, який вступним словом задав хороший та позитивний старт події. І… почалися доповіді. Кожна по-своєму цікава, мотивуюча та корисна майбутнім ІТ-спеціалістам.
Першу доповідь “Куди рухається WEB” представив Іван Тібеж, CTO в Drudesk. Як працює інтернет? Що таке web-програмування? Що треба знати майбутньому розробнику і з чого краще почати навчання? Учасники отримали відповідь на багато питань та дізналися чимало нового.
Другою виступила Анастасія Ленчинська, Head of Rivne office в InternetDevels, яка провела майстер-клас на тему: “Дорожня мапа власної кар'єри. Бізнес-модель для фрілансера”. Кожен мав змогу сформувати свою бізнес-модель, побачити її переваги та недоліки, а також отримати від Анастасії цінні поради з її власного досвіду роботи на фрілансі.
Наступна доповідь — “Стан ігрової індустрії: її тренди і виклики”, яку представив Тарас Тарасов, Co-Founder and CEO в JoyRocks. Чому сфера розваг така затребувана і так швидко розвивається? Які особливості роботи в ній та вимоги ігрових компаній до працівників? Як створити гру та заробити на ній перший мільйон? :) Доповідь була настільки цікавою та динамічною, що питання задавалися не тільки в кінці доповіді, а й в перервах конференції.
Четверту доповідь представив Валентин Будкін, IT-директор в КТС: “Внутрішня розробка в українському IT-бізнесі — не тільки 1С”. Які проекти реалізовуються в Україні та які найбільш затребувані? Які переваги та недоліки при роботі із національним замовником? Учасники почерпнули чимало нової та корисної для себе інформації.
Наступна доповідь “Як знайти своє місце в IT. Нетехнічні професії” була представлена Марією Письменною, Event&Marketing manager в InternetDevels. Якщо ви плануєте працювати в сфері ІТ — не варто орієнтуватись лише на професії QA та програмістів, адже є великий спектр інших не менш цікавих та важливих спеціальностей: marketing, sales, content, project, event менеджер. Особливо варто звертати увагу на особисті навички та знати, де отримати необхідні знання.
Не менш цікавою була доповідь Олега Костюкевича, Local expert, insurance expert в Lionest, який розказав “Як зробити свій внесок в розвиток сервісу Google Maps” та як саме можна використовувати ці сервіси для просування власного бізнесу в інтернеті.
Олександр Барков, CEO в DEWEB Studio, відповів на питання, які турбували більшість в залі: як можна потрапити в ІТ компанію, з чого почати навчання, яких спеціалістів сьогодні потребує сфера, а яких на ринку забагато? У своїй доповіді: “Шлях джуніора. Як стартувати роботу в IT і не зупинятись в розвитку” він показав “внутрішню кухню” ІТ-компанії. Зі слів учасників, після цієї доповіді багато з них по-іншому дивляться на сферу ІТ і реальніше оцінюють свої можливості.
На завершення Ярослава Скрупник, HR manager в InternetDevels, провела інтенсивний майстер-клас: ”Власний бренд. Цінність на ринку праці”. На що звертають увагу HR в ІТ-компаніях? Як бути цінним на ринку праці серед сотень інших спеціалістів, навіть якщо ти новачок? Майстер-клас став гарним підсумком конференції, адже після отриманих знань цілком можна починати готуватися до своєї першої співбесіди :)
На закінчення конференції компанія InternetDevels приготували приємні сюрпризи для учасників та подарувала усім на пам’ять оригінальні чашки, а найактивніша учасниця доповідей отримала нашу фірмову футболку!
Але який же ІТ-захід без after party? Після закінчення доповідей всі учасники зібрались у пабі неподалік, де спілкувались у неформальній атмосфері. Вечір пройшов цікаво та весело, у всіх з’явилося багато нових знайомих.
Ми раді, що змотивували людей на побудову кар’єри в сфері ІТ. Доповідачі допомогли сформувати бачення напрямку руху ІТ-сфери, особливостей роботи в ній, можливостей, які відкриваються кожному. У кожного свій шлях “потрапити в ІТ-компанію”, але люди творчі, неординарні, які бажають вчитися та розвиватися, врешті-решт стануть нашими колегами.