Чи доступний мій веб-сайт для людей з обмеженими можливостями?

11.09.2019
Is My Website Accessible?
Автор:

Доступність є необхідною умовою для успіху веб-сайту в 2020 році. Якщо ви хочете, щоб ваша платформа отримувала більше трафіку, переконайтеся, що відвідувачі не мають перешкод при навігації по сайту чи розумінні його змісту.

Питання, яке, напевно, спало вам на думку: «Чи доступний мій веб-сайт?». Команда InternetDevels допоможе вам розібратися у цьому питанні та перевірити доступність вашого веб-сайту для людей з обмеженими можливостями.

Що означає доступність веб-сайту? 

Люди з обмеженими можливостями теж користуються інтернетом. На жаль, вони не мають доступу до всіх платформ, оскільки не всі веб-сайти пристосовані для людей з фізичними обмеженнями. Якщо на сайті немає жодних бар'єрів у користуванні, його називають доступним.

Існують стандарти та стратегії під назвою Web Accessibility Initiative (WAI), розроблені W3C, щоб допомогти власникам веб-сайтів зробити свої платформи доступними. Ознайомтеся з Web Content Accessibility Guidelines (WCAG).

Основні фактори доступності веб-сайтів

  • доступні для зчитувачів екрану
  • точні заголовки
  • інформативні описання посилань
  • зображення з альт-текстом
  • субтитри для аудіо та відео
  • навігація за допомогою клавіатури
  • шрифти, що легко читаються
  • контрасти кольорів

Ви можете дізнатися більше про веб доступність для людей з обмеженими можливостями на сайті WAI.

Тестування веб-сайту на доступність

1. Автоматизовані інструменти перевірки доступності

Існують численні інструменти для перевірки доступності веб-сайтів. Тут ми ділимося кількома безкоштовними сервісами, які дадуть вам загальну інформацію про доступність вашого сайту для людей з обмеженими можливостями.

WAVE

Все, що вам потрібно зробити з інструментом WAVE — це вказати свою URL-адресу.

WAVE accessibility checker tool

Після цього ви отримаєте звіт про помилки доступності. Ця платформа використовує візуалізацію кольорами для позначення сповіщень, помилок, функцій тощо.

Розширення WAVE також доступне для Chrome та Firefox.

A11Y Color Contrast Accessibility Validator

A11Y Color Contrast Accessibility Validator аналізує контраст кольорів на вашій платформі відповідно до Правил WCAG.

a11y accessibility checker tool

Щоб отримати звіт про доступність кольорового контрасту, вам слід вказати URL-адресу або самостійно вибрати кольорову пару. Ця платформа також надає рекомендації щодо виправлення проблем пов’язаних з контрастом.

Accessibility Checker

Accessibility Checker — це безкоштовний інструмент, який допоможе вам перевірити доступність контенту, створеного в CKEditor, а також допоможе вирішити проблеми, якщо вони є.

accessibility checker tool

2. Ручна перевірка доступності сайту

За допомогою ручного тестування ви зможете дізнатися про проблеми, які не були помічені автоматичними інструментами перевірки доступності. Що краще тестувати вручну? Такі речі, як alt текст, або навігація за допомогою клавіатури, повинні перевірятися людиною.

3. Тестування за допомогою зчитувача екрану

Використання зчитувача екрану для тестування доступності — один з найкращих підходів, оскільки він допоможе вам знайти помилки на вашій платформі. Активуйте свій зчитувач екрана (якщо його немає, встановіть його спочатку), щоб побачити, що потрібно покращити.

Перевірте доступність мого веб-сайту!

Аудит доступності веб-сайтів — це спеціальний тест, що проводиться експертами з веб-розробки. Вони перевіряють відповідність веб-сайту стандартам WCAG і дивлятьсяь, наскільки добре платформа підтримує потреби людей з порушеннями.

Якщо ви не можете перевірити платформу самостійно, ви завжди можете зв’язатися з InternetDevels, щоб перевірити свій веб-сайт на доступність.

Зробіть свій веб-сайт доступним

Дізнавшись про різні методи тестування та перевіривши доступність вашої платформи, настав час вирішити усі помилки та покращити ваш сайт. Команда InternetDevels може допомогти вам у впровадженні спеціальних технік та стратегій WCAG. Зробіть свій веб-сайт доступним вже сьогодні!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Щоб отримати сайт, ви можете стикнутися з вибором: кастомна веб-розробка чи готові рішення «з полиці»? Останній варіант може виглядати спокусливо, але при більш детальному погляді переваги...

2

Персоналізація в інтернет-комерції допомагає максимізувати продажі, підвищувати рівень ...

3

Додаткові плагіни здатні безмежно розширювати функціональні можливості WordPress-сайту. У цьому багатстві вибору є інша сторона медалі — можливі конфлікти між плагінами в WordPress. Сьогодні...

4

Сьогодні команда InternetDevels пояснює, як вирішити проблеми з темами для WordPress. Не забудьте зберегти...

5

Чи знаєте ви, що можна запустити стартап протягом 24 годин, а команда досвідчених веб-розробників може навіть створити веб-сайт для потреб вашого бізнесу? Сьогодні команда InternetDevels пояснює,...

Subscribe to our blog updates