DevOps на AWS: як це працює і яку користь може принести вашому бізнесу

23.07.2020
DevOps на AWS: як це працює і яку користь може принести вашому бізнесу
Автор:

Компанії стараються зберегти конкурентноспроможність на ринку, який швидко змінюється. Продукти в галузі програмного забезпечення можуть суттєво їм у цьому допомогти, але при цьому вони вимагають сучасних підходів.

Серед таких підходів — використання хмарних сервісів та розробка ПЗ за принципами Agile. Саме тут у нашій розповіді з'являється AWS DevOps. Як AWS, так і DevOps є неймовірно популярними термінами в сучасному світі технологій. У цьому пості від нашої команди з веб-розробки ми пояснимо їх окремо,а потім разом, щоб у вас була повніша картина того, як працює DevOps на AWS та яку користь може принести вашому бізнесу.

Що таке DevOps?

DevOps — це сукупність принципів, практик та інструментів, що мають на меті пришвидшити створення, розгортання і підтримку програмного забезпечення. Завдяки DevOps, усі процеси максимально автоматизовані та впорядковані. Такі практики, як безперервне тестування, безперервна інтеграція, безперервне розгортання та інші дозволяють випускати програмне забезпечення швидше та додавати йому надійності і якості. 

Термін “DevOps” — це поєднання термінів "development" і "operations" (розробка і операції) і це пояснює той факт, що DevOps забезпечує ідеальну співпрацю різних експертів, які працюють над одним і тим самим продуктом. Це можуть бути спеціалісти з розробки, інфраструктури, безпеки, підтримки і так далі. Спеціалісти багато спілкуються і співпрацюють, діляться своїм баченням та досвідом і працюють паралельно, не очікуючи завершення роботи іншого.

DevOps базується на методології розробки програмного забезпечення Agile. Її основна суть — у роботі, поділеній на чіткі проміжки часу (ітерації), постійній комунакації з замовником та між членами команди, коротших циклах розробки, частій демонстрації прогресу, постійному вдосконаленні і так далі. 

Що таке AWS? (Amazon Web Services)

AWS — це хмарна платформа, представлена гігантом онлайн-комерції Amazon. Хмарні технології відомі своїми можливостями зберігання даних і доступу до них через всесвітню мережу. Це означає, що вам не потрібно зберігати дані на жорсткому диску вашого ПК, натомість ви маєте доступ до них на віддаленому сервері.

Платформа AWS пропонує великий вибір хмарних продуктів та сервісів. Наприклад, вона пропонує сервери, зберігання даних, бази даних, аналітику, нетворкінг, інструменти з розробки, рощгортання, міграцію даних, послуги з безпеки, мобільні сервіси, інструменти для продуктивності бізнесу та залучення клієнтів і так далі.

Сервіси та продукти AWS мають велику популярність — Amazon Web Services згенерували $10.2 мільярдів чистих квартальних продажів, що на 33% більше, ніж минулого року. Це складає 77% загального операційного прибутку Amazon протягом кварталу — тож Amazon справді гігант з онлайн-комерції чи все-таки більше з хмарних сервісів? Відповідь напрошується сама собою.

DevOps на AWS: що являють собою інструменти AWS DevOps?

Що ж, ми визначили терміни “DevOps” і AWS, але як вони поєднуються між собою, щоб допомоги вашому програмному забезпеченню? AWS повністю підтримує принципи та практики DevOps. В AWS існує колекція інструментів, пов'язаних з DevOps, що мають на меті підвищити ефективність циклів з розробки та підтримки програмного забезпечення. Ось декілька яскравих прикладів таких сервісів AWS DevOps:

AWS DevOps tools

AWS CloudFormation

AWS CloudFormation забезпечує розробників та власників бізнесу легкими шляхами створення колекції AWS-ресурсів. Вони можуть керувати цими ресурсами та оновлювати їх у надійний та передбачуваний спосіб. Для цих цілей існують зручні шаблони AWS CloudFormation у форматі JSON.

AWS Cloud Development Kit

AWS Cloud Development Kit — платформа з розробки ПЗ з відкритим кодом, яка дозволяє розробникам визначати свою хмарну інфраструктуру в коді, використовуючи звичні мови програмування (TypeScript, Python, C#, або Java).

AWS CodePipeline

AWS CodePipeline — сервіс із безперервної доставки (continuous delivery), який автоматизує фази створення, тестування та розгортання програмного забезпечення. Щойно з'являється щось нове у програмному забезпеченні, воно може бути розгорнуте автоматично.

AWS CodeCommit

AWS CodeCommit — безпечний та надійний сервіс із контролю версій. Він дозволяє командам одночасно працювати з кодом. AWS CodeCommit має безпечні репозиторії Git, тож командам не потрібно заводити свої власні.

AWS CodeBuild

AWS CodeBuild — сервіс із безперервної інтеграції. Він компілює вихідний код, виконує тести і створює пакети програмного забезпечення, які готові до розгортання. Завдяки ньому не потрібно адмініструвати власні білд-сервери.

AWS CodeDeploy

AWS CodeDeploy — сервіс для розгортання ПЗ. Він автоматизу процеси розгортання на такі сервіси, як Amazon EC2, AWS Fargate, AWS Lambda і т.д. Завдяки CodeDeploy, можна швидко випускати нові фічі без жодного простою ПЗ під час їхнього розгортання.

AWS CodeStar

AWS CodeStar — інструмент, що дозволяє швидко створювати, збирати і розгортати додатки на AWS. Він пропонує зручний інтерфейс для керування різними діями з ПЗ. Можна випускати нові фічі швидше і керувати доступом до проєкту різних учасників команди.

AWS Device Farm

AWS Device Farm дбає про якість веб-додатків і мобільних додатків, проводячи тести на широкому спектрі браузерів і реальних мобільних пристроїв, які захощені AWS Cloud. Ви заощаджуєте на створенні та адміністрування власної інфраструктури з тестування.

AWS Lambda

AWS Lambda — сервіс, що запускає код ПЗ у відповідь на певні події. Він автоматично керує ресурсами, які до цього причетні. Завдяки Lambda, можна розгортати код без необхідності створювати інфраструктуру.

Amazon EC2 Container Service

Amazon EC2 Container Service, як видно з назви, покликаний керувати Docker-контейнерами. Процеси створення, розгортання і запуску коду стають ще простішими. Amazon EC2 Container Service характеризується високою продуктивністю.

Дізнайтесь більше про DevOps на AWS та спробуйте самі

Як це зазвичай буває з сучасними і потужними технологічними продуктами, остаточну ясність може внести хороша консультація експерта щодо  того, як AWS DevOps може бути корисним для вашого бізнес-кейсу. Серед наших послуг з веб-розробки є також професійні послуги DevOps. Наші експерти з DevOps готові вичерпно проконсультувати вас і допомогти перейти на AWS DevOps. Зв'яжіться з нами!

2 votes, Рейтинг: 4.5

Також по темі

1

Це блог-інтерв'ю буде присвячено відгуками, які студенти залишили про подвійну освіту на базі Internetdevels. 

Що цікавого вони сказали про програму дуальної освіти? 

Читайте...

2

Транспортно-логістичним компаніям потрібне потужне представлення в інтернеті, щоб бути конкурентними на ринку цих послуг. Давайте подивимося, що необхідно для того, щоб створити сайт логістичної...

3

Одним з найвідоміших інструментів для перевірки швидкості сайту є GTmetrix. Давайте розглянемо, як протестувати швидкість WordPress-сайту за допомогою GTmetrix і покращити отримані результати.

4

Веб-доступність у 2020 році є пріоритетом всіх поважних бізнес-сайтів. У цій публікації ми обговоримо, з чого почати та як розставити пріоритети щодо проблем з веб-доступністю, щоб ви могли могли...

5

Сьогоднішній темп життя вимагає від усіх швидкої адаптації, розвитку та швидкого завантаження сайтів. Сучасне покоління не вміє чекати.

Subscribe to our blog updates