InternetDevels на DrupalCamp Kyiv 2018: як пройшов 10-річний ювілей

27.06.2018
InternetDevels на DrupalCamp Kyiv 2018: як пройшов 10-річний ювілей
Автор:

Дорогий читачу, а що, якщо ми скажемо тобі “follow us”? Запрошуємо разом з нами на захопливу віртуальну подорож до DrupalCamp Kyiv 2018! Ювілейний, 10-річний «зліт» усіх друпалістів був чудовим. А незвичні моменти додавали дійству особливого смаку. Загадковий бородатий мужчина в шоломі льотчика, велосипеди на сцені для доповідей, привид Drupal 9 і багато іншого — просто зараз.

Творці майбутнього

Як і на DrupalCamp Kyiv 2017, DrupalCamp Kyiv 2016 та раніше, InternetDevels став спонсором і учасником DrupalCamp Kyiv 2018. Тож ми радо прибули до Києва у червоних футболках, які було помітно звідусіль, а на спинах був напис “Follow us”.

Ідучи за нами, кожен міг бути певним, що не загубиться у великому «лофтовому» приміщенні IZONE Creative Community.

Але “Follow us” означає дещо більше! Кожен може наслідувати нас, ставши активними учасниками Drupal Ukraine Community, вносячи свій вклад в її розвиток, навчаючи молоді таланти, працюючи зі справжньою пристрастю і досягаючи нових висот. Таким чином ми всі створюємо майбутнє. Ось чому на нашому банері написано «Ми — більше ніж програмісти. Ми — творці майбутнього».

Загадковий бородатий мужчина

Майбутнє та нові висоти були на банері доволі гарно проілюстровані. Адже на ньому було зображення енергійного чоловіка в шоломі льотчика та з шикарною бородою, яке викликало великий інтерес. Хто ж це був такий?

А «оригінал» був також присутній на DrupalCamp Kyiv 2018! Це наш Butmax з InternetDevels. Погляньте на фото і знайдіть 10 відмінностей!

DrupalCamp Kyiv та його атмосфера

Ох, ця унікальна атмосфера ДрупалКемпів! Організатори можуть бути заклопотані, учасники можуть бути стомлені після переїзду — але всі переповнені ентузіазмом, раді бачити одне одного і готові до повної друпалізації!

Чудові доповіді: Drupal у трьох вимірах

Drupal поєднує людей різних професій. На DrupalCamp можна побачити Drupal-розробників, QA-інженерів, HR-менеджерів, проект-менеджерів, маркетологів і багатьох інших.

Тож і доповіді на DrupalCamp Kyiv були поділені на 3 основні напрямки: розробка, бізнес і проект-менеджмент.

Рівень складності доповідей був також оцінений від 1 до 3. Тож, дивлячись на розклад, кожен міг вирішити, що йому підходить більше.

Але навіть враховуючи це, обирати було вкрай важко. Доповіді відбувалися в 4 потоки одночасно. Неймовірні спікери та найсвіжіші Drupal-теми спричиняли справжні муки вибору.

Ми всі занурилися в тонкощі інтеграції Vue.js із Drupal 8, новинки ядра «вісімки», секрети GDPR, використання Lazy Builder, кешування в Drupal 8, кастомні сутності, Robo та BLT і дуже багато іншого.

А також ми почули очікувану дату релізу Drupal 9, привид якого давно витає в повітрі та викликає у всіх інтерес. Отож, він може вийти через два роки. Може, а може й ні — майбутнє покаже! ;)

Ну і, звісно, представники InternetDevels були активними на доповідях!

Спікер InternetDevels на DrupalCamp Kyiv 2018

Бажання ділитися — це те, на чому тримається світ. Наш розробник Андрій Загура, також відомий як Ahiles, зачитав дуже корисну доповідь про те, як контрібутити в Drupal.

Drupal — CMF з відкритим кодом, якою всі можуть користуватися безкоштовно. Але варто і дарувати щось у відповідь! Кожен друпаліст може контрібутити свої модулі в Drupal, створювати патчі, робити переклади, редагувати документацію та багато іншого.

Однак, багато хто вважає, що не має на це часу, або ж не знає, які саме кроки потрібні. Сподіваємось, що після доповіді Ахілеса drupal.org буде переповнений новими контрібуціями!

Сертифікати подяки

Усі спонсори отримали сертифікати подяки. Варто відзначити, що цьогорічний DrupalCamp отримав рекордну кількість індивідуальних спонсорів, які прагнуть розвивати Drupal.

А ось і наш сертифікат подяки. InternetDevels щасливі підтримувати DrupalCamp Kyiv 2018 і розвиток Друпала загалом!

Призи: від машинок на радіокеруванні до велосипедів

Дуже приємна частина заходу присвячена роздаванню призів від спонсорів та організаторів. Ось деякі з них.

Навіть коли друпалісти виростають у бородатих мужчин, вони не можуть втриматись, щоб не погратися в машинки на радіокеруванні. Один із спонсорів організував справжні перегони, переможець яких отримав машину! Ми сумніваємось, що на ній можна поїхати додому, але, як відомо, для друпалістів немає нічого неможливого!

Тему засобів пересування продовжив справжній, цього разу повнорозмірний велосипед. Його переможниця визначилась шляхом розіграшу — і виявилось, що у неї був день народження саме на 10-у річницю DrupalCamp Kyiv!

Організатори також влаштувати розіграш ліцензій PhpStorm від JetBrains. Як відомо, PhpStorm — корисний помічник кожного Drupal-розробника.

Вечірка: час веселитися!

Всі гості з інших міст та країн мали змогу відчути всю потужність річки Дніпро, адже вечірка проходила на його березі, у River Port Pub. Ну і, звісно, всі насолоджувалися спілкуванням зі старими та новими друзями.

Код-спринт: час кодити!

Код-спринт наступного дня після вечірки? “Challenge accepted”, як скажуть справжні друпалісти! Субота стала дуже продуктивним днем у Port Creative Hub.

Наостанок

Вітання з 10-ю річницею DrupalCamp Kyiv і величезне дякую організаторам, спонсорам і учасникам!

Ми би хотіли відзначити, що сказав один із спонсорів у своїй промові. DrupalCamp Kyiv збирає 400 людей, тоді як DrupalCon збирає 2,000. Тож різниця складає всього 5 разів, а це дуже мало, враховуючи, що йдеться про Україну порівняно з цілим світом. DrupalCamp Kyiv — це 1/5 глобального DrupalCon!

Тож давайте продовжувати наближати DrupalCon Ukraine — за допомогою таких заходів, як DrupalCamp Kyiv, DrupalCamp Lutsk і так далі. Ми зможемо це зробити!

Давайте творити майбутнє разом!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Час буквально летить. Здається, лише вчора зусиллями нашої компанії було засновано службу для підтримки сайтів ...

2

2017 рік вже завершується. Попереду нас чекають новорічні та різдвяні свята. Це найпрекрасніший час, щоб провести його разом з родиною, відпочити та скласти плани на прийдешній рік.

3

«Колись дуже давно в дуже-дуже далекій галактиці заснували нову компанію InternetDevels.

4

Lutsk DrupalCamp 2017 нарешті відбувся! Як було написано на футболах, ця подія — це плюс один крок до DrupalCon Ukraine!

5

Не проґавте масштабну конференцію для всіх любителів Drupal! 7 жовтня 2017 року — це один надзвичайно продуктивний та незабутній день, коли зберуться 14 доповідачів та близько 300 учасників, серед...

Subscribe to our blog updates