InternetDevels на Branham300 Launch Event: безліч вражень в одному інтерв’ю

09.06.2017
InternetDevels на Branham300 Launch Event: безліч вражень в одному інтерв’ю
Автор:

Нам не звикати до звітів з великих міжнародних подій.
DrupalCon у Барселоні, в Амстердамі, в Новому Орлеані — це лише декілька
прикладів. Сьогодні на черзі канадський Branham300 Launch Event.
Поспішаємо дізнатися усі його секрети з перших вуст. 

Україна і Канада ближчі, ніж здаються. Тисячі кілометрів відстані? Ні, тисячі приємних знайомств і море яскравих вражень! І все це — з українсько-канадської зустрічі Branham300 Launch Event для ІКТ-компаній у Торонто, на якій побував власник InternetDevels Віктор Левандовський. А ми з ним трішки поспілкувалися і дізналися багато нового.

Що було мегацікавого та унікального на зустрічі? Хто і кого змусив плакати своєю натхненною доповіддю? За яких обставин закохався Віктор Левандовський? Що є головним у веб-розробці — мови програмування, технології, моделі співпраці з клієнтом чи дещо інше? Що спільного між веб-рішеннями та автомобілями? Про це та багато іншого — просто зараз!

Отже, Вікторе, ви побували на україно-канадській бізнес-зустрічі Branham300 Launch Event. Які враження?

Я приємно вражений, що канадський уряд організував цю поїздку. Це жест, який сприяє налагодженню бізнес-співпраці між Канадою і Україною. За запрошенням канадського уряду в Україні було відібрано 15 компаній, і ми потрапили в їх число.

В Канаді нам був організований дуже теплий прийом. Були присутні канадські бізнесмени в галузях ІТ, медицини, фінансових технологій. Зацікавлення в роботі з Україною було помітним. Проводились особисті зустрічі, на яких ми обговорювали нашу потенційну співпрацю. Крім того, була організована офіційна частина у вигляді презентації і фуршету.

І я був приємно здивований, що в рамках делегації приїхали офіційні особи. Зі сторони України був помічник міністра економіки Наталія Микольська. ЇЇ доповідь була просто шикарною. Зал був у захваті, коли вона виступала. Наталія розповідала про те, що відбувається в Україні, про наші здобутки, про те, куди ми рухаємось і що збираємось робити.

Доповідь була англійською, без перекладача?

Так. Канадці були просто вражені, слухаючи її. Поруч зі мною стояв канадець з ІТ-компанії, який плакав від того, наскільки надихнула його ця доповідь.

І це насправді дуже приємно, бо, роблячи такі речі, ми будемо популяризувати Україну і сприяти налагодженню кращих бізнес-зв’язків.

А найприємніше те, що в цьому беруть участь уряди. Самим шукати клієнтів — це одне, але їхати в складі офіційної делегації — це зовсім інший рівень довіри і інший рівень прийому взагалі.

Там були присутні дуже серйозні люди, яких важко зустріти просто так, адже вони зайняті, закриті для спілкування. А тут — вони прийшли, відкрито спілкуються і обговорюють співпрацю!

Це було найпотужніше, що я бачив у цій поїздці. Те, що ми спілкувалися з такими серйозними людьми, і рівень організації був дуже високий.

ІТ-сектор — це одна з галузей, якими Україна справді може пишатись. Нам є що представити. А як сприймають український ІТ-сектор та українських програмістів на Заході?

Якщо йдеться про Канаду, то в Канаді дуже багато українців і безліч родинних зв’язків. Крім того, визначна риса Канади — це те, що українці є власне в уряді. Тому, звісно, нас знають, цінують і роблять все можливе, щоб ми співпрацювали і були якомога більш конкурентноздатними. І в інших країнах нас також знають — знають про наші можливості і дуже високо цінують.

Відомо, що в Канаді дуже численна українська діаспора. Чи зустрічалися ви з її представниками?

Діаспори було дуже багато. Власне, канадська діаспора нас і приймала. Там є громадська організація під назвою CUTIS (Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій), яка була співорганізатором цієї події.

InternetDevels опинилися в числі «обраних» компаній для поїздки. За яким принципом відбувався відбір, як вам вдалося його пройти і чи ви пишаєтесь своєю участю?

Звісно, пишаюся. Мені відомо, що бажаючих було справді багато. Крім того, це був грант, і поїздка для нас була оплачена.

Цю поїздку разом з CUTIS організувала компанія Branham300, яка працює на ринку десятки років. Приїжджав її директор і засновник, проводив інтерв’ю і за власними критеріями обрав ті 15 компаній, які він вважає найперспективнішими для співпраці з Канадою.

В нього є бізнес-зв’язки в Канаді, він є дуже відомою людиною і нетворкером. Він шукав серед своїх контактів, кого можна «звести разом». Для нього було важливо, чим займається компанія і наскільки вона цікава для його кола знайомств.

А вам вдалося завести цікаві знайомства?

Так, вдалося. Ми обговорювали дуже цікаві пропозиції, і я маю надію на подальшу співпрацю. Це були люди, які мають відомі компанії, в яких є чого повчитися і яких цікавить співпраця з нами.

Сприяти розвитку українського ІТ — це наче ваша «карма». Ви є віце-президентом Української ІТ-Асоціації з роботи з малим та середнім бізнесом. Крім того, компанія InternetDevels регулярно спонсорує та організовує ІТ-заходи. А цього разу ви вкотре допомагали презентувати країну за кордоном?

Якщо несеш місію, то несеш її всюди. Якщо робиш певні речі, відчуваєш певні цілі і розумієш, для чого воно, то ти це виконуєш скрізь — у тому числі й у складі таких делегацій. Я надіюсь, це має вплив на суспільство.

Адже справа не в тому, щоб знайти нові контракти — це можна робити і по інтернету, не виїжджаючи. Головне — те, що на таких заходах з’являються нові зв’язки, знайомства, і це надовго. Ми можемо рекомендувати одне одного. Ми стаємо ближчими. Незважаючи на велику відстань між країнами, за рахунок знайомств зв’язки стають тіснішими. Це дає можливість спілкуватися в подальшому, і це є дуже стратегічно важливо.

Канада є світовим лідером у технологіях. Що, на вашу думку, варто зробити, аби український ІТ-сектор «підтягувався» за канадським?

Насамперед нам треба вчитися, адже в Канаді дуже розвинена освіта. Там готують шикарних спеціалістів — як програмістів та інженерів, так і менеджерів.

В них вивчають найсучасніші речі, а викладають експерти з відомих компаній. Вони проводять лекції, розказують життєві історії і передають їм свої знання. Інформація подається в правильному руслі.

Університет має на меті навчити не те що теперішніх, а майбутніх технологій. Вони вчать студентів того, що буде завтра. А студенти пишуть свої роботи про майбутнє. Завершуючи освіту, випускники вже готові до роботи. Їм не треба нічого доучувати. А в нас, на жаль, освіта вчить того, що було актуально раніше. В цьому плані нам ще багато наздоганяти.

Тобто з вузів там виходять готові програмісти, яким уже не потрібно самостійно опановувати, скажімо, нову мову програмування?

Потрібно дивитися глибше. Питання не тільки і не стільки в мові програмування. Інститут повинен вчити не стільки писати код, скільки правильно підходити до написання цього коду. Потрібно розуміти архітектуру і вміти приймати рішення. Це і є рівень інженера.

А чи говорили про технології в ІТ? Які з них зараз найбільш актуальні?

В сучасному світі йдеться не про технології, а про рішення. Технології — вторинні. Це вже питання реалізації. Позиція клієнта: у мене є проблема — дайте мені рішення. Звісно, замовника цікавить технологія, але це не є ключовий момент.

Хоча у технологіях є певний тренд — це open-source. Так само, як зараз є тренд на автомобілі, згідно з яким якщо хтось хоче автомобіль, то це повинен бути електрокар. Автомобілі можуть мати різні характеристики, але вони будуть електрокарами. Так само з рішеннями: вони можуть бути на різних технологіях, але open-source.

Та навіть open-source не настільки важливий, як здатність продукту вирішувати певну бізнес-задачу. Клієнту потрібно підказати, який автомобіль йому зробити та з якими габаритами, аби він міг їхати з точки А в точку Б. І наша задача як інженерів, маючи в руках технології, сказати йому «давайте за допомогою цих технологій ми вам зробимо цей автомобіль, адже ми ними володіємо і вважаємо, що вони найкращі».

Сьогодні світом правлять аплікейшени і девайси для конкретних бізнес-задач. Наприклад, як Amazon вирішив задачу замовлення прального порошку. На пральній машинці є кнопочка. Натиснеш її — і Amazon доставить порошок. Не потрібно шукати планшет, заходити на сайт, обирати порошок. Ось так, майбутнє не просто приходить до нас — воно уже тут!

А якщо говорити про моделі співпраці з клієнтом: аутсорс, аутстафф?

Всіх цікавить одна модель співпраці: розділи мій біль. Стань частиною моєї команди! Все інше — вторинне. Всі хочуть мати справжнього партнера. Це повинно бути так «щось сталося — і ми разом не спимо всю ніч і вирішуємо проблему».

Компанія InternetDevels — саме така?

Ми робимо для цього все. Так, це є наша ідеологія.

У вас також є компанія Drudesk. Ви її теж там презентували? Чи дізналися, який попит на підтримку сайтів там є?

Звісно, презентували, і Друдеском дуже зацікавились. Адже людям потрібен якісний сапорт, робота з дрібними задачками. Презентація пройшла чудово, бо нам було про що розказати. Є глибока історія, а є широка історія: глибока — в площині років, а широка — в площині напрацювань.

Ви бували в багатьох країнах — вас уже ними не здивуєш. А як вам Торонто?

Торонто — дуже світле місто. В ньому відчувається якась свіжість, злагодженість, помірність. Місто наче нікуди не поспішає, але все у ньому чітко відпрацьовано до дрібниць. І, на відміну від багатьох інших міст світу, які доводилось бачити, воно дуже чисте. Там відчувається позитив, і люди відкрито йдуть на спілкування.

Поруч також було озеро Онтаріо, яке мене полонило. Я в нього просто закохався! Кожного ранку я ходив туди купатися, канадці цьому дивувалися, оскільки було холодно. А я відповідав їм, що я з України і я хочу купатися в цьому озері, бо воно мене чимось надихає. Це озеро дуже велике — стоїш і не бачиш берега. Воно просто зачаровує. Крім того, я їздив на Ніагарський водоспад — також круте місце. Отже, як сам Торонто, так і провінція Онтаріо і Канада загалом мені дуже сподобались.

Бажаємо усім якомога більше речей, які вас надихають та зачаровують, і якомога більше чудових знайомств та бізнес-зв’язків, які хочеться зміцнювати і розвивати. Branham300 Launch Event — лише початок. Усе найкраще попереду!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

2

Весна у розквіті! Саме час для оновлення, покращення і очищення у всьому, включаючи сайти. Не дивно, що служба підтримки сайтів...

3

Час пригадати деякі важливі моменти року, що минає. А для більш яскравих вражень ми їх оформили в інфографіку. Бувай, 2016-й, і дякуємо за наступне:

4

Рівно рік тому, 19 листопада, Drupal 8 офіційно вийшов у світ. От і прийшла чудова нагода зібрати усі наші статті та огляди, які ми написали про нього. Серед них — як статті для легкого читання,...

5

Просто зараз і тут запрошуємо вас на інший віртуальний день народження. Подарунків не потрібно — найкращим подарунком буде ваша увага ;) Сьогодні, 15 листопада,...

Subscribe to our blog updates