Перезавантаж свій бізнес з DevOps цього літа

16.06.2017
Перезавантаж свій бізнес з DevOps цього літа
Автор:

Ви помітили, що в ІТ-середовищі стабільними є лише зміни? Зовсім недавно було не зрозуміло, що ж таке Agile, а зараз його використовують в багатьох компаніях. Але час летить, і тепер DevOps є хедлайнером, привертаючи всю увагу. Насправді, багато людей до цих пір не знають, що ж це модне слівце означає. Це рух чи назва нової професії? Інновація? Можливо, просто метод роботи? Давайте з'ясуємо це і дізнаємось, як DevOps може поліпшити ефективність роботи у вашій компанії.

Що ж таке DevOps?

Традиційно вважається, що рух з'явився в 2009 році. Патрік Дебуа, незалежний ІТ-консультант, придумав слово «DevOps», об’єднавши «development» («розробка») і «operations» («операції»). Його також називають «батьком DevOps».

Можливо, ви чули про «стіну непорозуміння» (wall of confusion) в процесі розробки та ІТ-операцій. Кожна сторона бачить світ по-різному і має власні способи вирішення завдань. Звичайно, всі задачі можуть бути повністю виконані, але тільки окремо одна від одної. Напрям DevOps був започаткований, щоб побудувати міст між розробниками і системними адміністраторами для їх тісної співпраці один з одним. Зрозуміти весь процес від початку до кінця — не менш важливий аспект такого взаємозв’язку. Все це запроваджується для виявлення недоліків в роботі, що потребують доопрацювання, для досягнення ключових цілей вашого бізнесу. Крім того, DevOps має власні методи та інструменти. Користь DevOps і в тому, що ця методологія зводить до мінімуму відчуття невизначеності між членами команди і допомагає створити ефективне робоче середовище, в якому самоорганізована команда будує, тестує і випускає надійний та швидкий кінцевий продукт.

Зараз DevOps набирає масштабних обертів. По всьому світу проводяться DevOps Days для висвітлення найбільш вигідних рішень актуальних проблем, з якими стикається ІТ: великі витрати ІТ, розкол членів команди, значна затрата часу на виконання замовлень, високі показники неефективності і багато інших питань, що стосуються життєвого циклу розробки програмного забезпечення (SDLC). Крім того, все більше і більше корпорацій переходять на DevOps, ілюструючи всі його надзвичайні можливості. Серед таких організацій: Amazon, Netflix, Target, Netflix, Facebook, Walmart і Sony Pictures Entertainment. Можна із впевненістю сказати, що зовсім скоро підхід DevOps стане стандартом для усього процесу розробки.

Конкретні дослідження

Для того, щоб переконатися, що DevOps дійсно працює на практиці і має реальні переваги для бізнесу, ми пропонуємо вам дані, виявлені компанією Puppet, постачальником ПЗ.

Спеціалісти PuppetLabs представили доповідь, яка підтверджує, що такого роду методологія і інструменти сприяли прискоренню розгортанню програмного забезпечення і доставці. Близько 25 тисяч фахівців були опитані для виявлення всього ряду переваг DevOps, які позитивно вплинули на продуктивність компанії:

  • Швидка доставка та розгортання: в 200 разів пришвидшилось розгортання коду, в 2,555 рази зменшились терміни виконання завдань.
  • Покращене відновлення: в 24 раз зменшився середній час для відновлення роботоздатності MTTR (Mean Time To Resolution).
  • Значно знижена частота відмов розгортання: в 3 рази зменшилась кількість невдалих розгортань.
  • Набагато краща лояльність працівників: за показниками, визначеними завдяки Net Promoter Score (NPS).
  • Підвищена якість та оперативність: витрачається на 22 відсотків менше часу для незапланованих робіт і допрацювань.
  • Збільшення можливостей для подальших завдань: виділяється на 29 відсотків більше часу для нових задач.

Цифри говорять самі за себе. Проте, у вас може виникнути питання: “Як ми можемо реалізувати це на вашому Друпал-сайті?” Наші спеціалісти використовують новітні технології автоматизації виробничих процесів, пов’язаних з розробкою сайтів. Наприклад, миттєве створення ідентичних копій сайту дає змогу зберігати код, файли та дані в чітко встановленому порядку. Це значно спрощує процес створення і тестування нових функцій, управління даними та інше. Крім того, команди розробки та експлуатації активно співпрацюють між собою, розділяючи обов'язки. Це скорочує нераціональні дії і економить час, цим самим підвищуючи якість та ефективність виконаних завдань.

На завершення

Як ми бачимо, вплив DevOps на вашу компанію може бути значно вагомішим, ніж ви собі уявляли. Правильно впровадивши таку методологію, ви зможете зруйнувати «стіну непорозуміння» в команді та перезавантажити увесь процес розробки. Безумовно, ви будете лише у виграші від швидших результатів і значно скорочених термінів виведення продукту на ринок («time to market» — TTM), поліпшення якості продукту, збільшення задоволеності клієнтів та впровадження інновацій.

Хто знає? Можливо, саме ваша компанія стане новим DevOps лідером. Доручіть нам вирішення питань, пов’язаних з впровадженням DevOps. Адже, наша професійна служба підтримки вміє робити свою справу. Якщо у вас є будь-які питання або ви хочете дізнатися більше про DevOps, звертайтесь!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Можливості з експорту даних з сайту в зручний спосіб та у потрібному форматі — актуальна та цікава тема, яка заслуговує на підбірку статей. У попередній статті ми ознайомлювали вас із...

2

Кожен бізнес зацікавлений у впливі, залученні та заохоченні більшої кількості клієнтів. У минулій статті ми пропонували вам...

3

CSV — популярний формат, що широко використовується для імпорту і експорту даних. Давайте дізнаємося більше і подивимось, як це працює за допомогою API, створеного нами для клієнтів.

4

Чи міг хтось раніше уявити додаток, здатний дізнаватись наміри або емоції людини з її голосу? А додаток, що вміє описувати зображення словами та реченнями, дозволяючи людям з вадами зору «бачити...

5

Добре продумана стратегія контент-маркетингу — це місток між вами і вашими потенційними клієнтами, це сходинки до вершини сторінки відображення результатів пошуку і до успіху вашого бізнесу. Ми...

Subscribe to our blog updates