Чому варто використовувати анімацію в UX?

18.04.2019
анімація в UX
Автор:

Анімація в UX допомагає користувачам зрозуміти продукт і робить користувацький інтерфейс більш привабливим та інтуїтивним. Незважаючи на те, що функціональність та макет сайту розроблені для зручності використання, анімація заповнює прогалини. Говорячи про анімацію, ми маємо на увазі той тип, який має чітку мету і не використовується для розваги. 

Правильно використана анімація може збагатити функціональність і збільшити залученість на вашому сайті. Дізнайтеся, як анімація може покращити UX і починайте покращувати ваш веб-сайт вже сьогодні.

Чому анімація в UX є важливою?

На жаль, багато веб-розробників вважають анімацію естетичним або розважальним елементом. Таке непорозуміння відбувається через їхню орієнтації на функціональність в рамках виконання завдань і досягнення результатів.

Статичні сторінки нудні. Надайте користувачам той досвід користування, який вони очікують. Більше того, анімація перетворює ваш продукт у більш реалістичний, додаючи розміри руху та час.

Анімацію в UX можна використовувати для:

  • зосередження уваги користувачів на тому, куди слід рухатися далі
  • повідомлення відвідувачів про результати їхніх дій
  • підказки відвідувачам про те, від якої до якої сторінки варто переходити
  • залучення користувачів

Інтеграція анімації до UX — дуже простий процес. Мови програмування, такі як JavaScript, мають вбудовані можливості анімації.

Як використовувати анімацію в UX?

1. Завантаження не має бути нудним

За даними Kissmetrics, 47% користувачів очікують, що веб-сторінка завантажиться за 2 секунди або менше, а 40% людей залишають веб-сайт, який завантажується більше 3 секунд. Навіть одна секунда затримки може призвести до 7% зниження кількості конверсії.

Швидкість завантаження має вирішальне значення для успіху вашого веб-сайту. Залучайте користувачів протягом цих кількох секунд і спробуйте зробити очікування приємним. Використовуйте анімацію замість тих дратівливих індикаторів, що крутяться. Ваші клієнти будуть більш задоволені і навіть довше чекатимуть на завантаження сторінки.

2. Покажіть, чого користувачі досягли

Використовуйте анімацію в UX, щоб допомогти користувачам побачити результати їхніх дій. Наприклад, можна показати, як з’являється галочка, коли платіж виконано успішно.

3. Покажіть, що щось пішло не так

Повідомляйте користувачів про їх неправильні дії на веб-сайті за допомогою анімації в UX. Наприклад, якщо користувач вводить неправильні дані, можна використовувати горизонтальний струс. Коли відвідувачі бачать таку анімацію, вони відразу розуміють, що сталося.

4. Зверніть увагу користувачів на щось важливе

Анімація використовується в дизайні для фокусування відвідувачів на важливих кроках. Якщо ви бажаєте, щоб користувачі виконали певну дію, анімуйте цю дію, аби привернути увагу користувачів. Наприклад, ви можете змінити розмір або колір кнопки, яку потрібно натиснути користувачам.

5. Анімація сповіщень

Сповіщення привертають увагу користувачів до оновлень або змін на веб-сайті. Зробіть сповіщення ще більш помітними за допомогою анімації в UX і переконайтеся, що користувачі не пропустили важливу інформацію.

Додайте анімацію до UX вже сьогодні!

Використання анімації в UX, безумовно, може принести користь вашому сайту, але занадто багато рухомих об’єктів знищить хороший досвід користування і роздратує відвідувачів. Використовуйте анімацію як підказку та допомагайте користувачам зрозуміти, які дії потрібно виконати на вашому веб-сайті.

Якщо ви вирішили додати анімацію до UX на вашому веб-сайті, зверніться до InternetDevels для обговорення проекту або послуг веб-дизайну.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

UI та UX можуть допомогти вам розширити інтернет-бізнес, або, навпаки, зруйнувати його. Дізнайтеся, які помилки веб-дизайну найбільш поширені та як їх уникнути.

2

З часом багато речей змінюються, тому рекомендуємо вам робити редизайн веб сайту кожні 12-15 місяців, щоб впровадити нові функціональні можливості, оновлення та візуальні ефекти. Наші веб-...

3

Чи потрібний UI/UX дизайн для сайту стартапу? Чи не є марною тратою часу і грошей розробка UI/UX дизайну, перш ніж ви дізнаєтеся, чи ваш продукт і послуги мають успіх серед клієнтів? Кращі фахівці...

4

Що перше привертає вашу увагу, коли ви відвідуєте інтернет-магазин? Без сумніву, це дизайн сайту та його зовнішній вигляд. Виникає питання, які найкращі теми для електронної торгівлі? Не...

5

Ми переконані, що ви багато чули про веб-дизайн для B2B сайтів і задавалися питанням, як створити успішний B2B веб-сайт. У цій статті ми зупинимося на тому, що таке веб-дизайн для B2B та розповімо...

Subscribe to our blog updates