Як використовувати Google Analytics у контент-стратегії

06.01.2016
 Як використовувати Google Analytics у контент-стратегії
Автор:

Яка статистика найважливіша для правильної контент-стратегії? Як зробити, щоб ваш бізнес процвітав? На допомогу в усіх цих питаннях приходить Google Analytics! І не просто приходить на допомогу, а надає вам унікальні можливості. Спеціальні звіти, аналіз контенту, A/B тестування та інші потужні інструменти Google Analytics допоможуть вам успішно керувати сайтом. В цьому блозі ми підготували для вас чудові поради про те, як з допомогою Google Analytics генерувати цільовий контент.

Добре все сплануйте

Перш ніж почати використовувати Google Analytics для вдосконалення контенту, обдумайте свої кроки. Перш за все розробіть маркетинг-план, що включатиме в себе основні показники продуктивності, цілі клієнта, визначення цільової аудиторії та каналів, які вона використовує, графік виходу матеріалів та їх поширення в соцмережах, моніторинг успішності та можливості коригування стратегії. Визначивши ключові показники ефективності (KPI), ви знатимете, які функції Google Analytics потрібно налаштовувати.

Який контент на вашому сайті найпопулярніший?

Дуже важливо провести дослідження і пізнати свою аудиторію краще. Якщо ви присвятите певний час збору важливої інформації, рано чи пізно це окупиться! Контент-маркетологи можуть отримувати цінні дані про поведінку своєї цільової аудиторії всього лише в кілька кроків.

Використовуйте Google Analytics для визначення того, який контент є найпопулярнішим. Для цього використовуйте звіти про перегляд сторінок (Поведінка -> Контент сайту-> Перегляди сторінок). Ви також можете подивитися таблиці, що показують, які сторінки отримують найбільше переглядів і коли відвідувачі покидають сайт. Чи читали користувачі інформацію на вашій сторінці? Це дуже просто з'ясувати, аналізуючи час, який користувач провів на сторінці.

Завдяки такому потужному інструменту, як Google Analytics, ви можете визначити, з яких сайтів і сторінок приходить найбільше трафіку, переглянувши реферальні посилання. Тут справа не тільки в трафіку — це також можливість дізнатися більше про вашу аудиторію. З якого сайту прийшов цей трафік? З'ясуйте, хто поширює ваш контент і чому.

Яку інформацію шукають відвідувачі вашого сайту? Ви можете отримати ці дані, використовуючи Google Analytics і функцію пошуку на вашому сайті. Можливо, люди шукають контент, який часто важко отримати, або його немає на сайті. Проаналізувавши всі ці фактори, ви точно знатимете, яку інформацію користувачі хочуть знайти на вашій сторінці і що потрібно туди додати.

Тож лише у кілька кроків за допомогою Google Analytics ви отримаєте відповіді на такі питання: "Яку інформацію шукають відвідувачі вашого сайту?", "З якого сайту ви отримували трафік?" і "Як користувачі взаємодіяли з вашим контентом?". Вся інформація у вас на кінчиках пальців!

Спеціальні звіти

Використовуйте спеціальні звіти для кращого структурування даних, легшого доступу і кращого перегляду. Коли ваш сайт перевантажений різними типами контенту, аналізувати його за допомогою стандартних звітів Google Analytics може бути надто складно. В цьому випадку на допомогу приходять спеціальні звіти. Ви можете дізнатися, що саме приносить більше трафіку (блоги, інфографіка, презентації тощо). Отже, ви знатимете, який контент може потенційно підвищити трафік сайту.

Пошукова оптимізація

Оптимізація ключових слів є одним з найважливіших СЕО-аспектів. Це включає дослідження, аналіз та вибірку найкращих ключових слів для збільшення трафіку сайту з пошукових систем. Якщо ви спробуєте проаналізувати ключові слова і розширити базу даних ключовиками, тоді трафік сайту, а отже і кількість відвідувачів, буде зростати. Для того щоб пошукова система “приводила” користувачів на ваш сайт, вам необхідно оптимізувати саме ті ключові слова, які вона шукає. Після цого, помістіть ці слова у контент на вашому сайті. Врешті решт, аналізуючи слова, якими користуються ваші клієнти, ви відразу зрозумієте, що саме вони шукають і як задовольнити іхні потреби.

A/B тестування

Давайте розберемося з A/B тестуванням. Якщо ви хочете бути підкованим експертом в Google Analytics, вам потрібно буде налаштувати A/B тестування. Це метод порівняння двох версій веб-сторінки або додатку з метою визначити кращу версію. Як це працює? Візьміть сторінку і змініть її, щоб створити другу версію тієї ж сторінки. Це можуть бути незначні зміни (заголовки, кнопки), а може бути повний редизайн сторінки. A/B тестування дозволить вам підвищити коефіцієнт конверсій, а це означає, що ви отримаєте більше користі з візитів. Рівень залучення відвідувачів вимірюється, збирається і аналізується за допомогою інструменту статистики. Використовуйте Google Analytics в контент-маркетингу — і ви досягнете бажаного ефекту!

В якості висновку

Отже, під час такого аналізу ви виявите, які сторінки є найбільш популярними серед користувачів, на які сторінки найбільше заходів і що потрібно покращити. Ми описали найпростіші, але в той же час найефективніші способи використання Google Analytics для кращого контент-маркетингу. В Google Analytics є багато інших прийомів і можливостей, які поведуть вас ще далі. Тож не зупиняйтеся і дізнавайтеся більше про Google Analytics, щоб розширити свої горизонти!

3 votes, Рейтинг: 3.7

Також по темі

1

Отже, ви прикрасили будинок, накрили стіл смачними стравами, навіть найняли музикантів...а гості не приходять. Жаль! Те...

2

Копія — завжди менш цінна, ніж оригінал. З копіями буває купа клопотів, а іноді навіть проблеми з законом! Але сьогодні...

3

Давайте поговоримо про веб-розробку з любов'ю :) Зустрічайте блог від нашого гостя Даніеля Маттея, в якому він пропонує як мінімум 6 причин любити таку чудову систему керування контентом, як...

5

Існує багато методів і факторів, що використовуються для просування сайтів в Яндексі. Сьогодні ми поговоримо як саме просунути сайт в Яндексі після відміни впливу посиланнь.

Subscribe to our blog updates