Першокласна навігація є основою приємного веб дизайну та задоволених користувачів. Якщо ви робите все можливе, щоб ваш веб-сайт був успішним, але в той же час не піклуєтесь про його навігацію, ви стараєтесь намарне! Без привабливого розташування елементів та хорошої навігаційної структури на сторінці, відвідувачі не зможуть знайти потрібну їм інформацію швидко та безперешкодно. На щастя, ми хочемо розповісти вам про 8 золотих правил, яких необхідно дотримуватися, щоб покращити UI дизайн та навігацію веб-сайту.
1. Хороші характеристики пошукової системи
Пошукова система є обов’язковою для будь-якого веб-сайту! Пошукові системи завжди повинні надавати відповідні, послідовні та належні результати. Навіть якщо користувач помиляється у написанні назви продукту або шукає товар, якого немає на вашому веб-сайті, система має знайти вихід та “зрозуміти” користувача. Хороша пошукова система подає у результатах подібні одиниці, якщо на вашій сторінці немає саме такого товару, який шукає користувач, та “вибачає” помилки у написанні під час пошуку. Справді хороша пошукова система обробляє синоніми, відмінки, альтернативні варіанти написання і важкі запити.
2. Зображення з аlt-текстом
Фактично, внутрішні системи пошуку не бачать зображення так, як бачимо їх ми. Якщо на картинці зображений текст, внутрішня пошукова система не в змозі його прочитати. Зробіть це можливим, використовуючи alt-текст. Alt-текст є чудовим місцем для ключових слів. Проте, слід дотримуватись певних правил, користуючись зображеннями з alt-текстом. Намагайтесь сказати багато, використовуючи мало тексту і розміщуйте зображення з тегом “alt” біля відповідного до зображень тексту.
3. Чіткий поділ на категорії
Якщо часом ваша навігація є надто заплутаною та складною і містить різні категорії та підкатегорії, тоді вам слід виразно виділити їх візуально. Наприклад, чітко відділіть заголовки категорій від підкатегорій, використовуючи різноманітні кольори.
4. Змістовні заголовки в навігації
Використовуйте настільки точний текст на всіх компонентах навігаційного меню наскільки це можливо, щоб відвідувачі знали, яку саме сторінку вони збираються відвідати. Полегшіть користувачам процес пошуку потрібної інформації!
5. Створіть респонсивний дизайн для мобільних пристроїв
За статистикою, кількість користувачів мобільних телефонів набагато перевищує число тих, хто користується комп’ютерами, тому вам слід приділити особливу увагу розташуванню елементів для їхніх смартфонів. Досвідчений веб-дизайнер використовує всі можливі методи для створення гарного UX дизайну. Якщо ваш сайт ще досі не є пристосованим для мобільних телефонів, краще поспішіть виправити цю досить вагому помилку!
6. Усувайте «мертві» посилання
Систематично аналізуйте всі посилання на вашому сайті, відслідковуйте та замінюйте ті, які вже більше не працюють. Ви можете видалити всі непрацюючі посилання на вашій сторінці, користуючись програмою, яка знаходить “мертві” лінки. Broken Link Finder є хорошим прикладом такої програми; ця система перевіряє кожне невідповідне посилання.
7. Слідкуйте за трафіком веб-сайту
Користуючись Google Analytics, ви маєте змогу повністю переглянути маршрут кожного користувача на вашому сайті, а також кількість відвіданих сторінок. Слідкуючи за кількістю відвідувачів, як довго переглядається певна сторінка, або наскільки вона є популярною, ви зможете непомітно впливати на користувачів, володіючи такою інформацією. Ще одним цікавим способом для слідкування за веб-трафіком є WebVisor. За допомогою цієї програми користувачі Яндекс.Метрики мають можливість відтворити дії відвідувачів на їхньому сайті у відео форматі. Від країни користувача, типу браузера та тривалості відвідування до кожного натискання клавіші та миші - ця система показує кожен клік.
8. Використовуйте бредкрамби
Використовуйте бредкрамби для навігації на дуже великих веб-сайтах та для тих, що мають ієрархічно організовану структуру. Вони є надзвичайно зручними тому, що зменшують кількість дій, які користувачі роблять, щоб знайти необхідну сторінку, та вказують місце знаходження користувача на веб-сайті.
Висновок
Завжди знайдеться щось, що ви б хотіли покращити на вашому веб-сайті. Все у ваших руках, тому вам слід регулярно тестувати та покращувати продукт. Якщо ви надзвичайно добре обізнані у сфері фронт енд дизайну і, звичайно, якщо прислухаєтеся до цих порад, навігація на вашому сайті буде безперечно чудовою!