WordPress-сайти здатні працювати дуже швидко — їм потрібен лише правильний підхід до оптимізації. Поряд з використанням WordPress-плагінів для оптимізації зображень, мініфікацією JS і CSS-файлів та іншими техніками покращення швидкодії, велику роль у цьому відіграє кешування.
Коли йдеться про кешування, одне з найпопулярніших питань звучить так: як почистити кеш у WordPress? Відповідаємо на нього в сьогоднішньому блозі, а також обговорюємо основи кешування, для чого воно потрібне, які його основні типи, і так далі.
Тож цей блог може бути цікавим для вас, якщо ви власник чи адміністратор WordPress-сайту, або ж просто хочете дізнатись більше про таку важливу техніку підвищення швидкості, як кешування.
Що таке кешування і як воно працює?
Кешування сайтів — це техніка, яка передбачає збереження копій веб-сторінок з метою їх швидкого доставлення до браузера користувача.
Коли хтось вперше переходить на сторінку, його запит повністю оброблються сервером. Але наступного разу, коли цей або інший користувач запитує ту саму сторінку, і кешування увімкнене, то сервер просто пересилає збережену копію сторінки до браузера. Згенеровані результати все одно ідентичні в більшості випадків, особливо з незмінними елементами сторінок, такими як лого, хедер, футер і так далі.
Цей підхід дозволяє серверу пропускати ряд складних операцій щоразу, коли браузер запитує ту саму веб-сторінку. Це суттєво скорочує час завантаження сторінки, що, в свою чергу, важливо для задоволення користувачів, хороших результатів у SEO, більшої кількості конверсій і так далі.
Звісно, хороша швидкість починається з правильно написаного коду веб-сторінок, що допомагає їм завантажуватися в пару секунд. Однак, кешування приносить велику додаткову користь для швидкодії, включно із ситуаціями, коли сайт мусить впоратися з несподіванами стрибками трафіку.
Основні види кешування
Варто відзначити такі основні види кешування, як браузерне і серверне кешування:
- Браузерне кешування відбувається на стороні браузера користувача, щоб йому не потрібно було щоразу отримувати файли веб-сторінки. Кожен користувач може почистити кеш в браузері. Усі браузери мають для цього зручний інтерфейс.
- Серверне кешування відбувається на стороні сайту, і це саме те, що ми сьогодні обговорюємо. Можна налаштувати очищення кешу з певною періодичністю, залежно від того, як часто на сайті оновлюється контент, або у відповідь на певні події. Також можна почистити кеш власноруч — і сервер одразу знатиме, що потрібні найновіші версії файлів веб-сторінки. Різноманітні CMS, включно з WordPress, пропонують користувацький інтерфейс для цього завдяки корисним плагінам. Більше про це — далі у блозі.
Коли вам може знадобитись почистити кеш?
Якщо ви здійснили будь-які зміни чи оновлення на сайті (заміна логотипу, публікація статті, зміна дизайну чи будь-що інше), це може бути недоступно для вас і ваших відвідувачів на фронтенді. Справа в тому, що досі відображається стара версія.
Це однозачно може спричинити незручності. Тож якщо вам потрібно, щоб зміни відобразилися раніше, потрібно буде почистити кеш. Це можна зробити, щоб не чекати, поки він почиститься згідно з налаштованою періодичністю (хоча є механізми, що дозволяють йому чиститись у відповідь на певні зміни). Чищення кешу також є найпоширенішою порадою для вирішення неполадок на сайті.
Як почистити кеш у WordPress?
Коли йдеться про WordPress, кеш можна почистити за допомогою WordPress-плагіна, який використовується для кешування на вашому сайті. Якщо ви використовуєте кероване хостинг-середовище WordPress від вашого хостинг-провайдера, можете скористатися його вбудованими інструментами. В цьому випадку використання WordPress-плагінів для кешування не рекомендоване.
WordPress-плагіни для кешування призначені не тільки для однієї дії. Вони відповідають за увесь процес кешування загалом і забезпечують зручні користувацькі інтерфейси для налаштувань. Загальною рекомендацією є використовувати не більше одного такого плагіна на WordPress-сайті.
Давайте поглянемо на перелік найпопулярніших WordPress-плагінів для кешування, а також покажемо приклад очищення кешу за допомогою одного із них.
WordPress-плагіни для кешування
- W3 Total Cache
- WP Super Cache
- WP Fastest Cache
- Hyper Cache
- WP Rocket
- Comet Cache
- Cachify
- Simple Cache
- Sucuri Firewall
- Cache Enabler
Як почистити кеш з плагіном WP Super Cache
Цей плагін пропонує розумні підходи до кешування — він генерує статичні HTML-файли з ваших динамічних WordPress-сторінок. Сервер доставлятиме ці файли до браузерів, не виконуючи щоразу складних PHP-скриптів, необхідних у WordPress. Це працюватиме для більшості ваших користувачів — тих, хто не залогінений, не залишав коментар у вашому блозі і так далі. Інші отримають кастомізовані файли.
Процес очищення кешу за допомогою цього плагіна дуже простий. Відвідайте сторінку налаштувань плагіна, яка доступна у основній вкладці “Settings” вашої WordPress-адмінчастини. Внизу сторінки є кнопка “Delete Cache”.
Це забере декілька секунд. Якщо даних для очищення багато, то це може тривати трохи довше. Ви будете перенаправлені на сторінку з "Cache Contents". Вже зробленого кліка достатньо, але якщо ви хочете ще раз перестрахуватися і переконатися, що кеш почищено остаточно, можна також клікнути на кнопки “Delete expired” і “Delete cache”.
Потрібна допомога з WordPress-кешуванням?
Кешування — потужна техніка в правильних руках. Ми розглянули приклад того, як почистити кеш у WordPress, але це один із аспектів кешування. Наша команда з WordPress-розробки і підтримкки готова допомогти вам з правильним налаштуванням кешування. І нехай швидкодія вашого сайту помітно зростає та приносить вам більше конверсій завдяки використанню найкращих веб-практик!