HIPAA-сумісність для медичних сайтів: навіщо вона потрібна та як її досягти

12.08.2020
Why you need a HIPAA сompliant website in healthcare and how to achieve this
Автор:

Медична галузь широко представлена в інтернеті — можна зустріти багато медичних сайтів різної величини та спрямування. Одного разу наша команда з веб-розробки ділилися з вами колекцією чудових медичних сайтів на Drupal.

Сьогодні поговоримо про одну специфічну вимогу, яку медичні сайти повинні виконувати. А саме, йтиметься про HIPAA-сумісність для медичних сайтів: що вона собою являє, яким сайтам вона потрібна, що буде у випадку невідповідності і, звісно, як зробити сайт HIPAA-сумісним.

Що таке HIPAA?

HIPAA, або «Акт про мобільність та підзвітність медичного страхування» (Health Insurance Portability and Accountability Act), — це федеральний закон, покликаний захищати приватну інформацію пацієнтів. Він був створений Федеральним виконавчим департаментом США. HIPAA базується на двох основних правилах:

  • Правило Приватності, яке захищає приватні дані
  • Правило Безпеки, яке вимагає посилених заходів безпеки

Чому медичним сайтам потрібна відповідність HIPAA?

По-перше, вам потрібна HIPAA-сумісність, щоб не зруйнувати власну репутацію, якщо раптом станеться витік клієнтських даних. Для медичної галузі це критично важливо і обов'язково позначиться на прибутках.

Існує список, куди вносяться навіть найдрібніші порушення HIPAA — так звана «стіна сорому». Його веде Відділ громадянських справ Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США. Список включає імена провайдерів медичних послуг, тип порушення та кількість пацієнтів, що від цього постраждали.

Втім, ідеться про більше ніж сором — за невідповідність HIPAA передбачені покарання. Залежно від рівня порушення, вони різняться від 100 до 50,000 доларів США за одне таке порушення. Максимальний штраф — 1,5 мільйона доларів на рік. Більше того, можливі навіть кримінальні справи і ув'язнення.

Які саме медичні сайти повинні бути HIPAA-сумісним?

Все, що ви прочитали вище, не повинно відлякати вас від створення власного медичного сайту. По-перше, всі вимоги можна з легкістю виконати, по-друге, не всі медичні сайти підлягають цьому. Необхідність відповідати вимогам HIPAA для медичних сайтів залежить від типу взаємодії з користувачем:

  • Якщо сайт має справу з приватною інформацією, навіть такі прості дії, як онлайн-запис на прийом, то вам потрібна HIPAA-сумісність.
  • І, навпаки, якщо це сайт на кшталт медичного блогу, відповідність HIPAA може не знадобитись.

Якщо точніше, ось як звучить той головний фактор, що визначає, чи потрібна сайту HIPAA-сумісність. Вся справа в тому, чи залучений сайт у зборі, зберіганні чи передачі так званих даних “e-PHI”.

Що таке e-PHI?

E-PHI (“Electronic Protected Health Information”) — це медична інформація, яка ідентифікує конкретну людину. “E-PHI” також часто називають просто “PHI”. Приклади такої інформації включають імена, телефонні номери, адреси, дати народження, номери соціального страхування, платіжну інформацію, результати аналізів, медичні записи, фотографічні зображення, результати рентген-обстеження і так далі. Ось в які способи сайт може взаємодіяти з PHI:

  • збір PHI за допомогою контактних форм, чатів підтримки, відгуків і так далі
  • зберігання PHI на сервері
  • передача PHI через електронну пошту, веб-форми та інші способи цифрового обміну повідомленнями

Як зробити сайт HIPAA-сумісним?

Ми підготували невеличкий чекліст для HIPAA-сумісного сайту, що містить ключові моменти, необхідні для дотримання вимог.

Використання SSL

Відповідність HIPAA — це ще одна причина перевести сайт на HTTPS, якщо це досі не зроблено. Однак, цей крок навіть сам по собі необхідний для різних типів сайтів, без прив'язки до HIPAA. Сайти, що містять HTTPS:// у своїй URL-адресі, мають SSL-сертифікат, що забезпечує зашифрований обмін даними між браузером користувача і сервером сайту. Наявність чи відсутність SSL легко помітити, тож все більше клієнтів знає про це і покидає сайти, яким страшно довіряти свої приватні дані.

Бекапи даних

В рамках відповідності HIPAA, дані клієнтів повинні бути легко відновлюваними у разі втрати. Для цього потрібні бекапи даних на сайті. Це підстрахує вас під повної втрати даних.

Шифрування даних при передачі

Щоб забезпечити HIPAA-сумісність медичного сайту, потрібно використовувати додаткові сервіси з шифрування даних в усіх веб-формах, що їх збирають і/або передають. Таке особливе шифрування потрібне на додачу до HTTPS.

Шифрування даних при зберіганні

Окрім шифрування даних при передачі, вам потрібне буде шифрування даних, що зберігаються на хостинг-сервері сайту, а також у кожному місці бекапу даних. Сервер, на якому розміщений сайт, повинен відповідати вимогам HIPAA, а вам знадобиться спеціальна угода з провайдером.

Контроль доступу

Тільки авторизовані працівники можуть мати доступ до даних PHI. Для цього вам знадобляться різні рівні доступів для персоналу. Аутентифікації через електронну адресу буде недостатньо — потрібна мультифакторна аутентифікація з декількома кроками отримання доступу (секретні питання, SMS і так далі). Автоматичне вилогінення після певного часу неактивності користувача додасть ще більше безпеки.

Вчасне видалення інформації

Для відповідності HIPAA дані пацієнтів, які більше не знадобляться, мають назавжди видалятися з серверу та бази даних. Переконайтеся, що маєте змогу видалити їх повністю в будь-який момент, коли пацієнт про це попросить.

Зробіть свій медичний сайт HIPAA-сумісним

Найкращі новини полягають у тому, що ви можете зберігати спокій і довіритися професіоналам, коли йдеться про забезпечення HIPAA-сумісності сайту.

  • Наша команда з веб-розробки має досвід у створенні чудових медичних сайтів, то може побудувати вам HIPAA-сумісний сайт з нуля.
  • Ми також спеціалізуємось на різних видах оптимізації сайту, включно із забезпеченням відповідності усім можливим стандартам, тож покажіть нам свій медичний сайт — і ми зробимо так, щоб він відповідав вимогам HIPAA.

Зв'яжіться з нами і отримайте HIPAA-сумісний сайт!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Вбудувавши стрічку з соцмереж на сайт, ви можете розраховувати на ...

2

Як AWS, так і DevOps є неймовірно популярними термінами в сучасному світі технологій. У цьому пості від нашої команди з ...

3

Це блог-інтерв'ю буде присвячено відгуками, які студенти залишили про подвійну освіту на базі Internetdevels. 

Що цікавого вони сказали про програму дуальної освіти? 

Читайте...

4

Транспортно-логістичним компаніям потрібне потужне представлення в інтернеті, щоб бути конкурентними на ринку цих послуг. Давайте подивимося, що необхідно для того, щоб створити сайт логістичної...

5

Одним з найвідоміших інструментів для перевірки швидкості сайту є GTmetrix. Давайте розглянемо, як протестувати швидкість WordPress-сайту за допомогою GTmetrix і покращити отримані результати.

Subscribe to our blog updates