Контент-редакторам та власникам сайтів просто перехопить подих від захвату, коли вони дізнаються про новий редактор Ґутенберг в Drupal 8! У восьмій версії Друпала і так уже є чудові можливості з легкого редагування контенту і створення макетів сторінок, а починаючи з Drupal 8.6.0 можна насолоджуватись вдосконаленим додавання мультимедіа і вбудовуванням віддалених відео. Однак, досконалості немає меж! Редактор Ґутенберг може подарувати Drupal 8 безпрецедентні можливості зі створення контенту.
Редактор Ґутенберг в Drupal 8
Звідки походить назва «Ґутенберг»
У XV столітті Йоганнес Ґутенберг винайшов друкарську машину, принісши справжню революцію у книжну справу. Редактор Ґутенберг був названий саме на його честь. Очікується, що він принесе з собою революційні можливості у створенні контенту. Ну що, кожній епосі потрібен свій власний Ґутенберг!
Суть роботи редактора Ґутенберг
Ґутенберг — це сучасний користувацький інтефейс для оформлення контенту. Він являє собою додаток з відкритим кодом, побудований на JavaScript — а конкретніше, React.js.
З його допомогою редактори можуть створювати саме такий вигляд сторінок, як їм хочеться. Можна створювати ефекти, що зазвичай доступні лише експертам з CSS і HTML, але з цим редактором — будь-кому.
Різноманітні елементи сторінок можна додавати як блоки, а також форматувати на ваш смак. Це можуть бути галереї картинок, тексти, таблиці, списки, шорткоди, кнопки, вбудовані пости з соціальних мереж, цитати, вірші, файли і багато іншого.
Додавання Ґутенберга до Drupal 8
Gutenberg.js був створений з розрахунком на WordPress, і WordPress уже включив його в ядро. Обіцяють, що він буде повністю готовий до використання з релізом WordPress 5. Однак, цей JavaScript-додаток був настільки привабливим, що Drupal-спільнота вирішила теж його отримати.
Drupal-розробники Пер Андре Ронсен і Марко Фернандес представили Ґутенберг слухачам на конференції Drupal Europe у Дармштадті, а також створили модуль Gutenberg, що приєднує цей редактор до сайтів Drupal 8.
Цей Drupal 8 модуль поки що знаходиться в альфа-версії, тобто він не повністю готовий до використання. Зараз у модуля є ряд проблемних моментів, і те саме стосується власне редактора Ґутенберг. Зважаючи на те, що зараз і модуль, і редактор активно вдосконалюються, ця ситуація може дуже швидко змінитись.
Як працює модуль Gutenberg в Drupal 8
Коли модуль Gutenberg встановлено і увімкнено, потрібно увімкнути редактор Ґутенберг для потрібних контент-типів. Для цього потрібно обрати опцію “Gutenberg experience” і поставити відповідну галочку.
Модуль потребує поля типу “long text”, в якому потрібно обрати текстовий формат “Gutenberg”.
Коли все це зроблено, кожна нода контент-типу буде відкриватись в інтерфейсі Ґутенберга. Як ми бачимо, цей інтерфейс має досить багато вільного простору. Можливості меню сховані до тих пір, поки вони вам не будуть потрібні.
Клікнувши на значок “+” у лівому верхньому кутку, ви побачите перелік елементів сторінки, які можна додавати як блоки. Для вашої зручності блоки також можна шукати через пошукове поле.
Блоки представлені в 6 основних категоріях:
- Drupal-блоки:
картинка, заголовок, тіло контенту, ID, фото, електронна адреса користувача, коментарі і багато іншого;
- Загальні блоки:
абзац, картинка, заголовок, галерея, список, цитата, аудіо, головна картинка, файл, відео;
- Форматування:
код, дані в заданому форматі, винесений за межі тексту уривок, таблиця, вірш;
- Елементи дизайну:
кнопка, набір стовпчиків, значок «читати більше», розділювач сторінок, роздільний простір, роздільна лінія;
- Віджети:
шорткод, архіви, категорії, останні коментарі, останні пости;
- Вбудований контент
Понад 30 соціальних мереж та мультимедіа-сайтів, з яких можна вбудовувати контент.
Коли блок створено, можна відкрити його детальні налаштування в правому кутку. Наприклад, можна обрати колір фону і тексту, розмір літер, кількість колонок і так далі — залежно від блоку. Багато блоків також мають опцію “advanced” для додавання CSS-стилів.
Блоки можна рухати вгору-вниз, рівняти по правому чи лівому краю і так далі, змінювати тип готового блоку, дублювати і видаляти блоки. На додачу до візуального редактора, Ґутенберг також має режим редагування коду.
Наостанок
Drupal сам по собі працює як найкращий конструктор. А тепер всередині нього з’являється ще один цікавий конструктор — редактор Ґутенберг.
Настали часи для виняткових можливостей зі створення контенту! Якщо ви бажаєте перенести сайт на Drupal 8 і насолоджуватись ними, або якщо вам потрібна допомога із встановленням та налаштуванням модулів на кшталт Gutenberg для Drupal 8 — звертайтесь до нашої компанії з Drupal-розробки.