Модуль Group для управління доступом до сайту

01.03.2017
Модуль Group для управління доступом до сайту
Автор:

Ми продовжуємо знайомити вас ближче з модулями Drupal 8, які варті вашої
уваги. Перед цим були такі модулі, як Rules, BigPipe, Fast 404
та інші.

Якщо ви хочете, щоб певні розділи вашого веб-сайту були доступні лише для певних груп користувачів, тоді сьогоднішній модуль — це саме те, що вам потрібно. Дехто з вас, напевно, уже знайомий із модулем Organic Groups (OG). Так от модуль Group є альтернативою до нього, але зі значними покращеннями, на яких ми зосередимося в сьогоднішній статті.

Для яких цілей варто застосовувати модуль Group?

У вас можуть з'явитися різні причини приховати вміст вашого сайту від більшості і надати привілеї лише деяким користувачам. Потреба приватного контенту, як правило, викликана специфікою бізнесу. Наприклад, якщо ви часто організовуєте онлайн-конференції, то можете створити групу для її учасників. Освітній веб-сайт на Drupal — ще один можливий варіант, коли цей модуль може стати у нагоді. Він дозволяє вчителю, який є адміністратором сайту, створювати групи для студентів з доступом до конкретного контенту, який служить в якості навчального матеріалу. На своєму Друпал-сайті ви можете навіть встановити плату за доступ до деякої інформації. Тоді ті користувачі, які оплатили, стають членами групи, якій надано дозвіл переглядати, додавати чи редагувати будь-який тип контенту.

Які переваги модуля Group (над OG)?

Користувацький інтерфейс зручний у навігації. Ви можете легко зрозуміти, як створити групу. Після того, як модуль запущено, посилання, яке веде до всього, що вам потрібно, додається до панелі адміністратора. У порівнянні з OG, користувацький досвід теж покращений. Ви можете без особливих зусиль знайти розділ Group одразу біля секції People. Немає необхідності відвідувати безліч сторінок, щоб налаштувати функціонал груп вашого сайту.

Набір дозволів для кожної групи задається розробником сайту і потім переноситься на кожен зразок групи. Ви можете встановлювати різні права доступу для різних типів груп.

Є три види ролей в модулі Group, а саме: Учасник (член групи, який має аккаунт на сайті), Аутсайдер (не є членом групи, але має аккаунт на сайті) і Анонім (немає облікового запису на сайті).

Дані ясно структуровані. Це дозволяє забезпечити багатий прикладний програмний інтерфейс. Кожна група діє як єдине ціле, що існує саме по собі. В модулі Organic Groups, функціонал групування був змішаним, оскільки повинен бути прикріпленим до вузла, терміну таксономії чи будь-якого іншого суміжного об'єкта. Модуль же Group є більш незалежними і гнучкими.

Завдяки покращенням працювати з модулем стало набагато зручніше. Код добре задокументований. Таким чином, розробники можуть швидко зрозуміти, як все це працює, і розширити його функціональні можливості. Крім здатності розширюватися, цей модуль може легко інтегруватися з нодами (Group Node) та з іншими модулями D8. Тож, це насолода працювати над розробкою його вдосканалень, а також будувати сайти з ним.

Замість висновку

Модуль Group, у порівнянні з Organic Groups, має покращену модель даних, користувацький досвід та розробницький досвід. Цей модуль був розроблений спершу для D7 і пізніше переписаний з нуля для D8. Він доступний в даний час для обох версій, але ми рекомендуємо для вашого веб-сайту використовувати цей модуль в Drupal 8. Якщо вам потрібна допомога з його встановленням чи експлуатацією, звертайтеся до наших спеціалістів з розробки сайтів на Drupal. Ми хочемо, щоб ви насолоджувалися усіма можливостями цієї CMS.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Якщо ви хочете створити новий веб-ресурс чи покращити певні характеристики на вже наявному, то вам необхідно відшукати фахівців, які втілять ваші бажання в реальність. Друпал надає широкі...

2

У цій статті ми порівняли сильні та слабкі сторони Drupal і .NET CMS, описали спільні та відмінні риси, щоб допомогти вам прийняти оптимальне рішення для розробки власного веб ресурсу.

3

Розробники InternetDevels, які працюють над проектом всесвітньої мережі магазинів JYSK, продовжують дарувати Drupal-спільноті нові модулі. У минулому блозі ви мали змогу ознайомитись із...

4

Сьогодні — день подвійної користі! По-перше, є Drupal-модуль, створений розробниками InternetDevels, які працюють над проектом всесвітньої мережі магазинів JYSK. По-друге, одна з авторів модуля...

5

На черзі — новий блог від одного з наших Drupal-розробників про Drupal 8. Вони уже присвятили немало постів новій версії CMF — про...

Subscribe to our blog updates