Чому варто слідкувати за помилками сканування в пошуковій консолі Google?

10.10.2018
Чому варто слідкувати за помилками сканування в пошуковій консолі Google?
Автор:

З вами таке траплялося? Відкриваєте звіт “Помилки Сканування” у пошуковій консолі Google і бачите сотні 400-их, 404-их та 500-их помилок? Помилки сканування впливають не лише на рейтинг веб сайту в Google пошуковику.

Якщо продовжувати ігнорувати їх, ваш сайт перестане відображатися в результатах пошуку, що зробить вас невидими для цільового ринку. Давайте розберемося, чому так важливо слідкувати, визначати та усувати помилки сканування в пошуковій консолі Google.

Що таке пошукова консоль Google?

Google Search Console

Пошукова консоль це безкоштовний інструмент, що дозволяє користувачам бачити свої веб сайти так, як їх бачить Google. Або, як стверджує сам Google, пошукова консоль дозволяє користувачам “відслідковувати та підтримувати присутність сайту у пошукових результатах Google”. Якщо ви досі не маєте профілю на даному сервісі, то саме час створити його.

Перше, що ви побачите після авторизації в пошукову консоль Google, це головна панель управління. Звідси ви можете легко відслідковувати загальний статус вашого веб сайту, у тому числі помилки сканування, дані статистики сайту та карти сайту. Ви можете також переглядати більш детальну інформацію, що пов’язана з кожною вищезазначеною категорією:

 • у вкладці ‘Search Appearance’, ви можете переглядати структуровані дані, активізовані мобільні сторінки, і більше.
 • у вкладці ‘Search Traffic’, ви знайдете інформацію щодо кліків, вражень, зовнішніх та внутрішніх посилань та and придатність мобільного використання.
 • у вкладці ‘Google Index’, ви побачите інформацію про індексовані, заблоковані та перенесені URL.
 • у вкладці ‘Crawl’, ви можете переглянути інформацію стосовно помилок сканування, помилок URL чи статистику сканування.

Якщо в Google виникають труднощі у пошуку вашого веб сайту або конкретної сторінки на ньому, то пошуковики не зможуть знайти його також. Таким чином, вам слід переконатися, що помилки сканування та URL зведені до мінімуму.

Помилки сканування в пошуковій консолі Google

Помилки сканування трапляються коли пошуковик не може досягти певної веб сторінки. Google поділяє помилки сканування на два типи:

 • помилки сайту (які означають, що весь сайт не може бути просканований)
 • помилки URL (які пов’язані з одним конкретним URL на помилку)

Crawl Errors in Google Search Console

Давайте розглянемо кожну групу помилок детальніше.

Помилки Сайту в пошуковій консолі Google

 • DNS помилки

Помилка DNS означає, що пошуковик не може зв’язатися з вашим сервером через те, що сервер не працює, або через те, що є проблема зі шляхом DNS до вашого домену. Зазвичай ця помилка є тимчасовою.

Як усунути? Перш за все, Google рекомендує використовувати інструмент Fetch as Google аби подивитися, як Googlebot сканує вашу сторінку. Якщо Google не може належним чином завантажити вашу сторінку, зв’яжіться зі своїм провайдером DNS аби знайти помилку.

 • Помилки серверу

Коли ви бачите цей тип помилки, це означає, що Google бот не зміг отримати доступ до вашого URL, вийшов час запиту або сайт був перевантажений. Це також може означати, що вебсайт має занадто велику кількість відвідувачів та не може справитися зі всіма запитами. Більшість цих помилок визначаються як помилки статусу 5хх. Помилки серверу є типом помилок про які справді слід хвилюватися. Якщо Google бот часто зустрічає помилки серверу на вашому вебсайті, це зменшує його рейтинг у пошукових системах.

Як усунути? Це офіційний керівний принцип для усунення помилок серверу від Google:

‘Використовуйте Fetch as Google аби перевірити чи Google бот може просканувати ваш сайт. Якщо Fetch as Google завантажує контент вашої домашньої сторінки без проблем, то можна вважати, що Google має змогу отримати доступ до вашого сайту належним чином’.

 • Збій файлів robots.txt

Перед тим як сканувати ваш веб сайт, Google бот намагається просканувати файли robots.txt, аби побачити, чи є сторінки, які ви не хочете індексувати. Якщо бот не може отримати доступ до файлу robots.txt, Google відкладе сканування аби не ризикувати і не сканувати ті URL, які ви не хочете, щоб були проскановані. Тому переконайтеся, що файл robots.txt доступний.

Як усунути? Двічі перевіряйте, які сторінки ви вказуєте для Google не сканувати. Якщо вам здається, що файл в порядку, але ви досі отримуєте помилки, використайте інструмент перевірки серверу аби дізнатися, яку саме помилку видає ваш файл. Google буде сканувати ваш веб сайт як завжди, навіть якщо відсутній файл robots.txt. 

Наша команда має досвід в усуненні помилок сканування. Наприклад, нещодавно ми мали справу з неправильним налаштуванням robots.txt. Клієнт звернувся до нас, тому що знову і знову отримував цей тип помилки на своєму веб сайті. Після того як наш SEO спеціаліст детально проаналізував сайт виявилося, що файл robots.txt був неправильно налаштований. Ми владнали цю проблему і зараз сайт успішно відображається в пошуковику.

Помилки URL у пошуковій консолі Google

 • Типові помилки URL

Типові помилки URL виникають, коли пошуковик намагається просканувати конкретну веб сторінку. Сюди входять деякі помилки DNS або помилки сервера для конкретного URL.

 • Помилки URL на мобільних пристроях

Цей тип помилки відноситься до неуспішного сканування на мобільних пристроях. Якщо ваш веб сайт пристосований для роботи на інших девайсах, такі помилки навряд виникнуть.

Найбільш типовими помилками URL на мобільних пристроях є неправильне перенаправлення. Деякі веб сайти використовують різні URL для користувачів ПК та мобільних. Помилка виникає, коли сторінка для ПК некоректно перенаправляє мобільних користувачів до сторінки, що не відповідає їхнім запитам.

Зберігайте спокій та усувайте помилки сканування

Помилок сканування неможливо уникнути. На щастя, вони не завжди мають моментальний негативний вплив на роботу сайту. Якщо ви зіштовхнулися з такою помилкою, спробуйте усунути причину якнайшвидше. Перше, що вам слід зробити, це відмітити усі помилки сканування як усунені. Це допоможе справитися з ними більш структурованим шляхом. Нерелевантні помилки не з’являться знову, а ті, що справді потребують усунення дадуть про себе знати в наступному звіті.

Ось декілька простих способів як усунути помилки сканування:

 • Замініть непрацюючі зовнішні посилання.
 • Оновіть недійсні URL.
 • Застосуйте інструменти безпеки аби уникнути атак на ваш веб сайт.

Зробіть перевірку помилок сканування частиною свого розкладу. Відслідковування таких помилок буде запобігати появі нерелевантних посилань, що в свою чергу підвищить рівень пошукової оптимізації вашого веб сайту.

Якщо ви не впевнені, що слід робити з помилками сканування в пошуковій консолі Google і потребуєте допомогу чи підтримку, команда InternetDevels з радістю допоможе вам 24/7.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Сьогодні SEO грає за новими правилами, і Google бере до уваги те, наскільки корисними сайти є для відвідувачів. Таким чином, на пошукову видачу впливають...

2

Ми навели список найважливіших показників Google Analytics, які потрібно регулярно відлідковувати.

3

Отже, в сьогоднішній статті ви дізнаєтеся, як зробити так, щоб UX веб-дизайн цінувався пошуковими ботами, задовільняв користувачів і покращував ваш бізнес.

4

У сьогоднішньому блозі Друпал 8 також буде в центрі уваги, однак, з аспекту SEO. Ми розглянемо, які модулі та які інші функції D8 призначені для оптимізації вашого веб-ресурсу для пошукових систем...

5

Мабуть, перше місце серед сервісів веб-аналітики по праву належить Google Analytics, якому зараз надає перевагу більшість інтернет-користувачів. Цей багатофункціональний інструмент дозволяє...

Subscribe to our blog updates