Figma vs Zeplin: що краще для вашої команди з дизайну

19.12.2019
Figma vs Zeplin: що краще для вашої команди з дизайну
Автор:

Створення привабливого та функціонального сайту потребує співпраці багатьох спеціалістів. Це тому, що веб-програмування схоже на спорудження будинку, де кожен спеціаліст відіграє важливу роль і застосовує унікальні набори скілів.

Щоб покращити їхню спільну роботу і забезпечити чудові результати клієнту, команди з дизайну часто застосовують відповідне програмне забезпечення. Застосунки для спільної роботи дозволяють членам команди бути в курсі зробленої на проекті роботи, краще розуміти концепцію та ділитися ідеями. За продуктивністю це може замінити масу нарад.

Серед відомих інструментів для спільної роботи в дизайні — Figma і Zeplin. Давайте розглянемо особливості кожного з них у нашому блозі.

Zeplin і Figma: у чому різниця?

Zeplin

Zeplin — застосунок для спільної роботи, який дозволяє ділитися доробками з дизайну. Учасники команди можуть ділитися прототипами, макетами, технічними специфікаціями і тому подібним через Zeplin.

Матеріали можна завантажувати в Zeplin, щоб інші учасники могли їх згодом використовувати. Zeplin широко застосовується в співпраці “дизайнер-розробник”, коли дизайнери завантажують свої творіння, які розробники згодом втілюють на сайті.

Дизайн також можна показувати клієнту. Zeplin пропонує можливість додавати примітки. Однак, матеріали передаються в фіксованому вигляді, що є ключовою відмінністю від Figma.

Static designs in the Zeplin app

Figma

Figma — це не тільки застосунок для спільної роботи, але і для власне дизайнуl. Це означає, що дизайнери можуть не тільки завантажувати, але й створювати дизайн у ньому. Figma пропонує всі стандартні можливості для цього.

У порівнянні із Zeplin, Figma добре пристосована для трьох сторін: дизайнерів, розробників і клієнтів. Це переважно завдяки можливостям співпраці в реальному часі.

Матеріали можуть бути як статиччними, так і «живими», тобто такими, з якими клієнт може взаємодіяти. По макету можна клікати і дивитись, що відбудеться після конкретних дій. Figma також пропонує можливості коментування.

Designs that customers can interact with in Figma

Чому наша команда з дизайну перейшла із Zeplin на Figma

Обидва застосунки доволі потужні і добре підходять для поширення дизайн-матеріалів у віддаленому режимі. Обидва доступні як для встановлення, так і для використання у веб-бразуері з економією вашого дискового простору.

Однак, ми перейшли з Zeplin на Figma завдяки наступним можливостям останньої:

  • Figma пропонує як статичний режим, так і такий, що дозволяє клієнтам взаємодіяти з макетом.

Figma static design sharing mode

  • Можна не лише бачити дизайн, але й клікати по сторінках, скролити, натискати кнопки, відкривати посилання і так далі.
  • Figma пропонує можливість побачити вигляд сайту на великому переліку мобільних пристроїв. Сьогодні це дуже актуальна тема, і респонсивний дизайн на піку популярності.

Design on a mobile device in — view in Figma

  • Співпраця — так співпраця: Figma дозволяє десяткам людей одночасно взаємодіяти з дизайн-матеріалами.
  • Опція “Smart Animation” автоматично створює анімований вигляд на основі кількох статичних макетів.

Ці можливості Figma дають великі переваги:

  • Клієнти мають більше можливостей роздивитися дизайн. Вони роблять це не тільки в фіксованому вигляді, а й в русі, тож їм буде зрозуміло, як працюватиме сайт, коли все буде готово.
  • Застосунок заощаджує час на пояснення клієнтам, як все працюватиме. Вони й так це бачать.
  • Завдяки їхнім вчасним відгукам, у нас є більше гнучкості у внесенні змін. Це повністю відповідає методології Agile, яка широко застосовується на хороших проектах у всьому світі.
  • Клієнти — гуру у свої власних галузях. Вони не зобов’язані знати особливості веб-дизайну і гадати, як все працюватиме (що може викликати труднощі при статичних макетах).
  • Результат, забезпечений клієнту, ідеально відповідає його очікуванням.

Співпрацюйте з командою веб-дизайнерів, яка застосовує найкраще!

Ви бачите, як якісні застосунки можуть допомагати забезпечити ідеальний процес створення веб-дизайну. Отримуйте ті результати, які повністю відображають ваші вимоги та побажання — найміть наших UX-дизайнерів, які застосовують найкращі практики та інструменти!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Жив-був користувач інтернету на ім’я Боб. І от він жив щасливо, поки не вирішив відвідати один сайт з потрібною йому інформацією. Ну що ж, давайте вирушимо разом з Бобом у його невеличку подорож...

2

Дуже часто логотип доводиться змінювати і коригувати, щоб він відповідав змінам у компанії та загальним тенденціям на ринку. Ми ділимося кількома цінними порадами щодо редизайну логотипу...

3

Сьогодні акцентуємо увагу на дизайні банківських сайтів незалежно від CMS. Давайте переглянемо декілька чудових прикладів.

4

Останній гарячий тренд веб-дизайну — це використання великих шрифтів. Сьогодні команда InternetDevels розповідає найголовніше про використання великого шрифту в веб-дизайні.

5

Фонове відео є потужним інструментом веб-дизайну для отримання переходів і збільшення трафіку. Сьогодні команда InternetDevels досліджує, коли і як використовувати фонові відео.

Subscribe to our blog updates