Модуль Views та особливі можливості для Drupal 8 сайтів

27.10.2017
Модуль Views та особливі можливості для Drupal 8 сайтів
Автор:

Модуль Views дозволяє навіть адміністраторам сайтів структурувати і презентувати контент у безліч способів. Адміністратори сайтів його обожнюють, Drupal-новачки починають саме з нього, а розробники зі стажем творять з ними неймовірні речі. Не дивно, що Views був беззаперечним лідером за кількістю завантажень. Взагалі-то, він і зараз є таким — в Drupal 7. Але з появою Drupal 8 його позиції ще більше зросли — модуль Views став частиною ядра Drupal 8, і його вже не потрібно завантажувати окремо. До речі, Views у складі ядра вважається одним із найбільших покращень Drupal 8. Давайте дізнаємось про деякі особливі можливості Views для сайтів на Drupal 8.

Views: справжній архітектор для сайтів

Списки, графіки, карти, таблиці, блоки, календарі, коментарі, блоги, контакт-форми, фотогалереї і каруселі... Модуль Views створює все це і багато іншого з даними, які він доставляє з бази даних. Виглядає привабливо!

Однак, всупереч назві, суть Views набагато глибша, ніж просто приваблива презентація контенту. Його «закулісна» робота є безцінною. Модуль дозволяє фільтрувати і сортувати в’юшки різними способами, змінювати атрибути, створювати зв’язки, надавати або забирати доступи користувачів. Views кешує дані для підвищення швидкості сайту. Список можна продовжувати безкінечно. Ось декілька прикладів особливих можливостей Views.

Декілька особливих способів використання Views у Drupal 8

Views і REST експорт

«Поділіться» контентом з іншою системою — наприклад, мобільним додатком або таким, що побудований на базі JavaScript. Можна виводити в’юшки в форматі JSON, XML, HAL+JSON та інших форматах, відмінних від HTML.

Налаштувати REST API у Drupal 8 набагато легше завдяки вбудованим веб-сервісам, таким як Serialization, RESTful Web services, HTTP Basic Authentication і HAL. Вони повинні бути увімкнені.

Поле “Provide REST export” уже включене в форму з налаштуваннями Views і вам потрібно лише відзначити його галочкою.

Використання Views із стороннім джерелом даних

«Класична» база даних SQL вашого Drupal-сайту — далеко не єдине можливе джерело даних для Views.

Існують корисні плагіни для підключення інших джерел даних, готові до використання в Drupal 8. Це Views XML Backend, EntityFieldQuery Views Backend, Socrata, Elasticsearch Connector, Google Analytics Reports та інші.

Слайдшоу і каруселі

Додайте привабливості сайту завдяки слайдшоу і каруселям, які здатні включати в себе різні види контенту і бути респонсивними. Додаткові модулі для Views на кшталт Views Slideshow, Slick Carousel, Slick Views і Views Bootstrap вам у цьому допоможуть.

Контекстні фільтри

Серед чудових можливостей Views щодо сортування та фільтрування є особлива опція — динамічне фільтрування залежно від контенту. Наприклад, можна виводити контент, створений певними користувачами. Контекстні фільтри дуже зручні, адже значення доставляються програмно або через URL.

Додавання зв’язку до Views

Для виведення пов’язаного контенту, необхідно додати зв’язок до в’юшки. Тоді ви отримаєте інформацію, яка не міститься в базовій таблиці, обраній при створенні в’юшки. В детальних налаштуваннях сторінки “Display” до ваших послуг кнопка “Add relationship”, а також вибір таблиць, які ви би хотіли приєднати.

Вбудування

Views Іноді потрібно вбудувати Views у сторінки, використовуючи PHP-код. Для цього існує спеціальна функція views_embed_view().

Висновок

Це була лише невеличка підбірка особливих можливостей модуля Views. А насправді він здатен подарувати вашому сайту на Drupal 8 значно більше. Наші Drupal-розробники радо допоможуть вам взяти найкраще від Views!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Використовуючи Drupal-модуль Superfish, який інтегрує плагін для меню jQuery Superfish, можна створювати інтерактивні багаторівневі меню з винятковим рівнем...

2

Кожні півроку виходить свіжа підверсія Drupal 8 з безліччю привабливих новинок. Отож, ще один великий день настав! Ця осінь особливо багата на подарунки, тож 4 жовтня відбувся реліз Drupal 8.4.0....

3

Ми хочемо вам у дечому зізнатися. Чесно кажучи, ми стаємо трішки шопоголіками ;) Після...

5

Можливості Drupal 8 можна порівняти з безкрайніми колосистими полями — запрошуємо вас на ще одну прогулянку ними! Окрім усього іншого, Drupal 8 дозволяє створювати кастомні форматери полів, тож...

Subscribe to our blog updates