Систематизувати процеси модерації контенту — необхідність для багатьох сайтів. З Drupal 8 цього легко досягти. А все — завдяки модулям Content Moderation та Workflows.
Ці модулі є новинками Drupal 8, адже вони з’явились і досягли стабільного статусу в період з Drupal 8.2 по Drupal 8.5. Тож запрошуємо поглянути, як налаштовуються процеси модерації контенту в Drupal 8.
Коротко про процеси модерації контенту в Drupal 8
За замовчуванням Drupal пропонує такі статуси контенту, як “Published” або “Unpublished”, а також систему дозволу для конкретних ролей на редагування контенту. Однак, з модулями Content Moderation і Workflow процес переходить на новий рівень.
Завдяки ним, ви отримаєте готовий «воркфлоу» для модерації. Він має такі статуси контенту, як “Draft” (чернетка), “Published” (опубліковано) і “Archived” (заархівовано), а також гнучкі в налаштуванні “переходи” між статусами. Приклади переходів між статусами — “Publish” (перевести контент з “Draft” у “Published”), “Archive” (перевести з “Published” у “Archived”) і так далі.
Процес модерації можна кастомізувати на ваш смак. Для цього можна додавати нові статуси контенту (наприклад, “First edit”, “Second edit,” “Needs review,” “Needs work” чи будь-які інші) та створювати відповідні переходи.
Важлива перевага — те, що опублікована версія контенту буде завжди доступна читачам, а ви в цей можете мати робочу копію для редагування. Версії контенту зберігаються в базі даних.
Можна створювати різні «воркфлоу» і закріплювати їх за різними типами контенту. І, звісно, доступне дуже детальне налаштування дозволів згідно з ролями.
Наша команда з Drupal-розробки з радістю допоможе вам створити процес модерації контенту за потребами вашої організації.
Модерація контенту в Drupal 8: детальніший погляд
Увімкнення модулів
Все починається з увімкнення модулів Content Moderation і Workflows у вкладці Extend.
- Модуль Workflows забезпечує інтерфейс і API для керування статусами контенту та переходами між ними. Статуси і переходи постачаються іншими модулями (в нашому випадку, Content Moderation).
- Модуль Content Moderation забезпечує статуси контенту і переходи між ними для процесів модерації.
Щойно ці два модулі увімкнено, в Configuration — Workflow — Workflows з’являється воркфлоу під назвою “Editorial”.
Керування статусами і переходами
Ми бачимо перелік статусів і переходів з опціями додавання нових — “Add a new state” та “Add a new transition”.
Переходи повинні називатися чітко, з використанням дієслова. Вони також повинні вказувати, з якого в який статус переводиться контент при цьому. У наступному прикладі він називається “Restore to Draft” і переводить контент із “Archived” до “Draft”:
Підключення воркфлоу до конкретного типу контенту
Воркфлоу можна підключити до різних контент-типів, кастомних типів блоків та типів мультимедіа (останні доступні, якщо увімкнений модуль Media). Тож можна мати окремі процеси модерації для статей, новин, фотографій, відео і так далі.
Налаштування дозволів для модерації
Важливо, щоб усі учасники процесу модерації контенту мали відповідні дозволи. Вони налаштовуються у вкладці People — Permissions. Можна також створити відповідні ролі, такі як “Author” (автор), “Editor” (редактор) та інші, згідно з потребами вашого воркфлоу.
Важливі дозволи містяться в розділі “Content Moderation”, але також багато їх є в розділі “Node”. Обидва ці розділи з дозволами повинні бути детально переглянуті.
Наприклад, “Author” повинен мати дозвіл дозвіл на перехід “Create New Draft”, створювати новий контент, редагувати власний контент, бачити власний неопублікований контент і так далі. “Editor” повинен мати право переводити контент з «чернетки» в «опублікований» статус, бачити будь-чий неопублікований контент і так далі.
Обидва повинні мати змогу бачити останню версію (“View the latest version”), бачити версії контенту (revisions), і відновлювати версії (revert revisions).
Тож ваш процес модерації контенту міг би виглядати, для прикладу, ось так:
- Автор створює чернетку, а редактор перевіряє її і переводить в статус «опубліковано».
- Автор раптом вирішує змінити щось і редагує цей контент. Відредагована копія зберігається як чернетка. Вона видима для автора і для редактора у вкладці “Latest version”, що тимчасово з’являється для цього контенту.
- Редактор переглядає контент знову.
- Весь цей час опублікована версія контенту продовжує бути видимою для читачів.
Давайте створимо оптимальні процеси модерації контенту для вас
Яких би складних воркфлоу для модерації контенту ви не потребувати, їх можливо налаштувати за допомогою всього лише ядра Drupal 8.
Довірте нашій команді розробників створення такого контент-воркфлоу для вашого сайту. І насолоджуйтесь ефективним процесами модерації!