Фідбеки студентів про дуальну форму навчання в Інтернетдевелс

21.07.2020
Students’ feedback about the dual form of education at Internetdevels
Автор:

Минуло вже 5 місяців відтоді, як першокурсники Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки вперше прийшли у веб-девелопмент агенцію Internetdevels і почали курс дуальної освіти.

Сьогодні вже 4 із них працюють в нашій компанії, а ще 2 проходять навчання.

Це блог-інтерв'ю буде присвячено відгуками, які студенти залишили про подвійну освіту на базі Internetdevels. 

Що цікавого вони сказали про програму дуальної освіти? 

Читайте далі щоб дізнатися, оскільки це варте вашої уваги!

1.Що спонукало тебе прийти здобувати дуальну освіту в Інтернетдевелс?

Чайка Юлія, QA та PA 

Yuliia Chaika

Треба почати з того, що для мене це все був експеримент. Я була переконана, що буду вивчати взагалі іншу сферу, але я вирішила, що треба пробувати щось нове. І точно не пошкодувала!

Прагнення реалізуватися у цьому світі, саморозвиток і кредо “Не досягнеш успіху, якщо не покинеш свою зону комфорту” були основними причинами. 

Крім того, що як не ІТ-сфера зараз керує світом?

Місюк Юлія, PA

В університеті нас повідомили про відбір на навчання за системою дуальної освіти в ІТ-компанію "InternetDevels”, тому я вирішила скористатись цим унікальним шансом. З усіх охочих відібрали 14 людей за невеличким тестом з англійської мови. На щастя, мене відібрали і я була рада стати частиною нової ефективної системи освіти, що лише впроваджується в Україні. Можливість здобути нові знання та навички у незвичній для мене атмосфері стала дуже привабливою перспективою.

Також до здобування дуальної освіти мене спонукала цікавість: що це буде? як це буде? що ми будемо вивчати? як нас будуть навчати? Якщо усе підсумувати разом, то мене сюди привела моя філософія: використовувати кожну можливість :)

Зірук Ірина, SMM-менеджер

Не знаю, як правильно відповісти на це питання, але швидше за все, це наявність такої можливості й боязнь її втратити, іншими причинами є бажання отримати досвід та застосувати його на практиці, а не просто вчити теорію і не знати, що з нею робити. Та і можливість працевлаштування відіграла не останню роль.

Савчук Анна, проходить стажування на посаду QA

Мене зацікавила можливість одночасно навчатись в університеті та покращувати свої знання на практиці в компанії. Адже це змога втілити знання отримані від викладачів в реальному житті, ніби перевірка знань та як ми їх засвоїли.

Корець Богдан, проходить стажування на посаду QA

Перша за все, знання термінів.Я навчився логічно думати та шукати відмінності між звичайними на перший погляд поняттями.Особливо сподобалася робота в команді, коли всі люди думають разом над розв'язанням однієї проблеми та зʼєднують усі можливі варіанти в одне, аби знайти відповідь.

Марчук Зоряна, PA

Люблю завжди пробувати щось нове, тому було цікаво, що взагалі таке дуальна освіта і як воно буде відбуватися.

2. Чи не боявся/боялась ти, що тобі буде важко поєднувати навчання в університеті та в компанії Інтернетдевелс?

Чайка Юлія, QA та PA 

Чесно кажучи, я за це не переживала. Для того, щоб чогось досягнути, не вистачить години чи дві. Я прекрасно розумію, що з’явиться набагато більше завдань і матеріалу, але без цього ж ніяк. А ще, якщо тобі це подобається, то ти не будеш думати, де б знайти час. 

Поєднувати навчання в університеті та в Internetdevels не було для мене якоюсь непосильною справою.

Місюк Юлія, PA

Julia Misiuk

У мене навіть не виникало такої думки. Я люблю навчатись та вдосконалюватись, тому поєднати дуальну освіту з університетом було не складно. Це лише потребувало більших зусиль та часу. Скоріш за все, я б боялась, якби мені було нічого поєднувати :)

Зірук Ірина, SMM-менеджер

Звичайно, була тривога, але не через поєднання навчання в компанії та університеті, а через те, що не до кінця розуміла на що я підписалася.

Савчук Анна, проходить стажування на посаду QA

Спершу я переживала чи буду встигати робити домашні завдання і одночасно проходити навчання в компанії, проте згодом зрозуміла що, якщо вдало розподіляти час, все можна встигнути.

Корець Богдан, проходить стажування на посаду QA

Страх перед невідомим в усіх є, але якщо вічно боятися то життя буде нецікавим. Зізнаюся, спочатку я трішки боявся, але потім подумав: “Наскільки б важко це не було, я не здамся”. Коли я собі обіцяю щось, то я доведу цю справу до кінця. Життєвий приклад це коли я повністю закінчив музичну школу по двох класах, адже я собі це пообіцяв.

Марчук Зоряна, PA

Ні не боялася, бо в компанію ми ходили всього-навсього раз на тиждень. Тим більше якби були якісь проблеми, то завжди хтось піде на поступки, бо це щось нове і не випробуване раніше).

3. Що саме ти очікувала/очікував отримати від дуальної освіти?

Чайка Юлія, QA та PA 

Поглиблені знання ІТ-сфери і практику. 

Крім того, я завжди хотіла спробувати себе у цій сфері (не була впевнена, що саме це є моїм), тому очікувала, що дуальна освіта надасть мені такий шанс. 

Місюк Юлія, PA

Перш за все, я очікувала отримати досвід у будь-якому його вияві. Насправді, конкретних уявлень про те, що я хочу від цього отримати не було, оскільки така система освіти була мені незнайомою.

У мене було бажання навчитись чогось нового та корисного, що допомогло б мені у майбутньому. Найцікавішим було те, що навчання мало відбуватись поза стінами університету, це дуже мотивувало.

Зірук Ірина, SMM-менеджер

Iryna Ziruk

Найбільше я хотіла побачити цю сферу з місця тих, хто в ній працює. 

Савчук Анна, проходить стажування на посаду QA

Багато нових знань, покращення англійської та знань в плані IT.

Корець Богдан, проходить стажування на посаду QA

Я очікував насамперед отримати досвід та знання, які будуть корисними для мене у майбутньому.

Марчук Зоряна, PA

Очікувала отримати багато нових і класних знань про комп‘ютер і просто розширити свої знання.

4. Твої очікування повністю виправдалися? Ти не шкодуєш про те, що ти використала/використав таку можливість?

Чайка Юлія, QA та PA 

Безсумнівно мої очікування виправдалися. Навіть більше, ніж я думала.

Університет дає більше теоретичну базу, а Internetdevels — практику. 

Можливість це поєднати — це класно! Ніколи не шкодувала і не буду, що скористалася нею.

Місюк Юлія, PA

Думки про те, що я дарма прийшла на дуальну освіту не виникало. Моя неповна картина очікувань доповнилась після перших занять у компанії і зараз я розумію, що усі мої очікування виправдались на 200%. 

Зараз я навіть словами описати не можу скільки речей мені принесла дуальна освіта, який поштовх вона мені дала, як навчила мене мислити по-іншому та як змінила в кращу сторону. Із сьогоднішньої перспективи, досвід, який я здобула тут, є неоціненний.

Зірук Ірина, SMM-менеджер

Мої очікування виправдалися і можу сказати, що не жалкую, що скористувалася цим шансом.

Савчук Анна, проходить стажування на посаду QA

Ann Savchuk

Так мої очікування повністю виправдались, ні не шкодую, оскільки завдяки цим можливостями можна покращити свої знання та побачити, чи справді ти правильно обрав спеціальність. Саме завдяки дуальній освіті я зрозуміла, що вибрала правильний шлях.

Корець Богдан, проходить стажування на посаду QA

Звісно я не шкодую, адже я зараз шукаю себе і те що мені подобається тому втратити таку нагоду я не міг. 

Марчук Зоряна, PA

Так, очікування виправдалися і я не шкодую про цей шанс, адже всі нові події приносять в життя щось корисне і цікаве.

5. Можливо в тебе є якісь пропозиції, ідеї як можна покращити процес подальшого навчання в компанії Інтернетдевелс?

Чайка Юлія, QA та PA 

Більше практичних завдань. Через карантин це було важко реалізувати, тому думаю, що надалі буде по-іншому. 

Хоча все, те що ми робити і вивчали у цьому семестрі було дуже цікаво, особливо створення статей і їх інтерпретація у різних форматах.

Місюк Юлія, PA

Сама система навчання є дуже інтенсивною і це добре. На мою думку, найкращим кроком було б допомогти студентам швидше осилити та зрозуміти подану термінологію через застосування її на практиці. 

Це стосується програм, які потрібно завантажувати (Git, SASS, LESS), абстрактних, на перший погляд, термінів (REST, POST, GET). Оскільки компанія щодня працює із даними термінами, є усі можливості для того, щоб продемонструвати їх застосування.

Зірук Ірина, SMM-менеджер

Навчання в компанії мене задовольняє, хотілося б максимальну кількість практики, без якої не обійтися в ІТ-світі.

Савчук Анна, проходить стажування на посаду QA

На мою думку, шлях яким нас навчали цілком підходить, оскільки під час навчання ми проходимо і лекції з логіки. і вчимо терміни, і навчаємось іншим різним цікавим речам. 

Корець Богдан, проходить стажування на посаду QA

Bohdan Korets

На цей час мені процес навчання е вдалося відчути по повній через карантин, але до карантину все сподобалося і я вважаю, що процес навчання не потрібно покращувати, адже він хороший в такій формі в якій зараз.

Марчук Зоряна, PA

Немає, мені поки все подобається.

6. Які уміння (знання) ти отримала/отримав під час проходження навчання в компанії Інтернетдевелс?

Чайка Юлія, QA та PA 

Якщо сказати, що багато чого — то це нічого не сказати. Мислення змінилося кардинально, відтепер звертаєш увагу на речі зовсім по-іншому.

Крім того, курс, який ми проходили є змістовний і чіткий. Він дав дуже багато нової інформації, яка корисна не лише для ІТ сфери, але й для загального розвитку.

Місюк Юлія, PA

Під час проходження дуальної освіти я вивчила IT-терміни, що є базовими для цієї сфери; дізналась про платформу HubSpot та пройшла курс “Content Marketing”. Також я навчилась більше покладатись на свої знання та ефективніше використовувати обмежений час для виконання завдань. 

Зірук Ірина, SMM-менеджер

Наше навчання ділилося на декілька частин: термінологія, курс “Контент-маркетинг” та заняття з логіки. Підсумовуючи, можу сказати, що для мене стало легше сприймати терміни, я успішно пройшла курс “Контент-маркетингу” та значно покращила своє логічне мислення.

Савчук Анна, проходить стажування на посаду QA

Перш за все отримала нові знання про content marketing та взнала багато нових визначень.

Корець Богдан, проходить стажування на посаду QA

Перша за все, знання термінів.Я навчився логічно думати та шукати відмінності між звичайними на перший погляд поняттями.Особливо сподобалася робота в команді, коли всі люди думають разом над розв'язанням однієї проблеми та зʼєднують усі можливі варіанти в одне, аби знайти відповідь.

Марчук Зоряна, PA

Zoriana Marchuk

Я ввійшла у світ ІТ вивчаючи всі терміни, взнала щось трохи про маркетинг за допомогою курсів які ми проходили.

7. З чим ти можеш порівняти цю практику в компанії? 

Чайка Юлія, QA та PA 

Я б порівняла з експериментом, від якого ти не знаєш, що очікувати. 

Якщо вам відоме відчуття невідомості та величезної зацікавленості та натхнення, то це саме воно і є. Ти не знаєш і не можеш вгадати, що ти будеш робити завтра. 

Я ще жодного разу не просиналася з думкою: “Знову робота! Коли це закінчиться!?”. Напевно, це найкращий показник того, що це не нудна і безперспективна сфера.

Місюк Юлія, PA

Із певних причин наше навчання нагадало мені літній табір. Це стосується атмосфери під час навчання, коли кожен почуває себе вільно, комфортно, не сковано, у приємному оточенні. Немає потреби піднімати руку, щоб щось сказати, це дуже сприяє розкриттю внутрішнього потенціалу, адже немає потреби ставити себе у строгі рамки.

Зірук Ірина, SMM-менеджер

Практика в компанії — це як подорож у нову країну. Ти ще ніби не надто розумієш мову, хоча вчив іноземну (це я про терміни), це не до кінця розумієш традиції країни (культуру компанії), та відкриваєш для себе нові знайомства, зустрічаєш людей зовсім інших поглядів (працівники).

Савчук Анна, проходить стажування на посаду QA

Насправді важко конкретно з чимось порівняти, але це схоже на відчуття, коли ти давно хотів щось спробувати й тобі нарешті це вдалось. Почуття піднесеності, радості за нові починання.

Корець Богдан, проходить стажування на посаду QA

Практика мені дуже нагадує те, як в дитинстві ми з другом грали на приставці в гру “Чіп і Дейл”, коли ми сиділи майже цілий день проходячи фінальний рівень. Це було на той час для нас неймовірно важко, адже ми вже бісилися від того що не виходить. Заспокоївшись і зробивши фінальну спробу ми все-таки це зробили.Тоді це було реальне піднесення, адже робота була зроблена на всі сто. Це були прекрасні відчуття.

Марчук Зоряна, PA

Практика в компанії мені дуже нагадує поїздку в табір, де кожний день ми вивчали щось нове, також знайомилися з новими людьми й звичайно фізхвилинки під час обіду незамінна штука!

8. Яку б пораду ти дала/дав майбутнім студентам, які хочуть скористатися дуальною освітою?

Чайка Юлія, QA та PA 

Ризикни так само, як і я.

Якщо ти взагалі не розумієшся у цій сфері, не треба боятися! Страх нічому не допоможе. Internetdevels точно дасть знання, від тебе потрібно мати лише бажання та наполегливість. Не очікуй, що все буде даватися швидко і легко. Для цього треба час і відданість справі. 

Місюк Юлія, PA

Основна порада — правильно плануйте свій час та будьте готові багато працювати. Дуальна освіта — це дуже крута можливість, але лише тоді, коли ти вмієш правильно її використовувати. Для цього потрібно ефективно використовувати свій час, щоб встигнути зробити усе вчасно, та не розчаровуватись, якщо щось не виходить із першого разу :)

Зірук Ірина, SMM-менеджер

Не спробуєте — не дізнаєтеся, в будь-якому випадку спробуйте свої сили, якщо щось не вдасться - нічого не втратите, в іншому випадку - виграєте квиток на перспективу.

Головне — не боятися помилятись.

Савчук Анна, проходить стажування на посаду QA

Просто спробуйте. Не потрібно боятись, адже в такій компанії як InternetDevels, всьому навчать, все покажуть, допоможуть. Дуальна освіта це шанс покращити себе та свої знання, що ймовірно допоможе у майбутньому.

Корець Богдан, проходить стажування на посаду QA

Майбутнім студентам я раджу не боятися цього, бути терплячим та завжди приходити вчасно.

Марчук Зоряна, PA

Раджу використовувати будь-який шанс вивчити щось нове, можливо додатковий курс який не треба проходити, але якщо ти це зробиш то це буде тільки на користь, адже світ і ІТ і будь-якої іншої сфери дуже великий і повний знань, які було б дуже класно отримати в той самий час що і основну освіту. Бери від життя ВСЕ!

Internetdevels підтримує дуальну освіту в Україні!

Ми вважаємо, що дуальна освіта у сфері ІТ — це потрібна річ, а відгуки студентів ще раз підтверджують це. Ми щиро віримо, що спочатку потрібно віддати! Тільки тоді ми можемо вимагати щось назад.

Internetdevels навчилися правильно організувати процес дуальної освіти для студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Ми не збираємося припиняти цю діяльність. Волонтерство — це класно і корисно!

4 votes, Рейтинг: 4.3

Також по темі

1

Транспортно-логістичним компаніям потрібне потужне представлення в інтернеті, щоб бути конкурентними на ринку цих послуг. Давайте подивимося, що необхідно для того, щоб створити сайт логістичної...

2

Одним з найвідоміших інструментів для перевірки швидкості сайту є GTmetrix. Давайте розглянемо, як протестувати швидкість WordPress-сайту за допомогою GTmetrix і покращити отримані результати.

3

Веб-доступність у 2020 році є пріоритетом всіх поважних бізнес-сайтів. У цій публікації ми обговоримо, з чого почати та як розставити пріоритети щодо проблем з веб-доступністю, щоб ви могли могли...

4

Сьогоднішній темп життя вимагає від усіх швидкої адаптації, розвитку та швидкого завантаження сайтів. Сучасне покоління не вміє чекати.

5

Плагіни зворотного відліку — це хороший спосіб повідомити вашим відвідувачам про акції чи спеціальні пропозиції. Існує багатопричин, чому їх варто використовувати.

Subscribe to our blog updates