Запланований реліз Drupal 9: що він означає для Drupal 8 і 7

07.11.2018
Запланований реліз Drupal 9: що він означає для Drupal 8 і 7
Автор:

Кожен великий реліз Друпала відкриває фантастичні можливості для сайтів. Три роки тому на світ з’явилась восьма версія Друпала — і світ закохався в інноваційні покращення Drupal 8. Drupal 8 продовжував вдосконалюватись на шляху від Drupal 8.1 до Drupal 8.5, а найновіший Drupal 8.6 — ще крутіший. Drupal 8 зараз у розквіті сил, але циклічну розробку неможливо зупинити. Тому нещодавно були оголошені дати майбутнього релізу Drupal 9 і припинення підтримки Drupal 8 та 7. Давайте детальніше дізнаємося, що це все означає для власників сайтів на Drupal 8 і 7 та які дії від них потрібні. Ну і, звісно, наша Drupal-команда завжди готова допомогти їм з усіма потрібними діями.

Запланований реліз Drupal 9 і припинення підтримки Drupal 8 і 7

Через деякий час після релізу D8 найбільш допитливі та нетерплячі почали задавати питання про майбутній Drupal 9. Коли він вийде? Чого від нього очікувати? Чи потрібно буде сайтам знову оновлюватись?

Хоча гілка з розробки Drupal 9 була створена багато років тому, ніхто не міг точно назвати рік майбутнього релізу. Більше того, почали виникати припущення, що Drupal 9 може взагалі не з’явитись — їх спричинив абсолютно новий підхід до апдейтів у Drupal 8 і режим регулярного оновлення.

Однак, у вересні 2019 року, під час найбільшого «зльоту» друпалістів на Drupal Europe у Дармштадті це змінилось. «Фантом» Drupal 9 прийняв абсолютно конкретну форму. D9 вийде точно, і рік уже відомий! З цим та іншими планами Drupal-спільноти всіх ознайомив засновник Друпала — Дріс Байтаерт, а також проілюстрував це дуже інформативними зображеннями:

  • Реліз Drupal 9 — 2020 рік
  • Припинення підтримки Drupal 8 — 2021 рік
  • Припинення підтримки Drupal 7 — 2021 рік

What the future release of Drupal 9 means for Drupal 8 and 7

Припинення підтримки для Drupal-версій: що це означає?

В оригіналі припинення підтримки звучить як “End-of-life”, або EOL. Це момент, коли офіційна підтримка конкретної версії Друпала завершується, команда Друпала більше за нею не слідкує і не випускає оновлень та патчів, у тому числі і в галузі безпеки. Це означає більшу вразливість до хакерських атак, ну і, звісно, відсутність новинок з функціоналу.

Наприклад, 24 лютого 2016 року настав EOL для Drupal 6. Послуга з апгрейду з Drupal 6 до Drupal 7 чи 8 стала однією з найпопулярніших у нашій Drupal-компанії, адже багато клієнтів звернулися за нею. До речі, шановні власники сайтів на Drupal 6, давно час апгрейдитись — краще пізно, ніж ніколи!

Зазвичай підтримуються дві останні версії Друпала: найновіша і попередня. Однак, у випадку з релізом D9, “EOL” для D7 запланований трішки пізніше, а для D8 — трішки раніше, ніж очікувалось (у 2021 році для обох).

Хоча “End-of-life” звучить не дуже приємно, немає причин хвилюватись. Більше деталей — просто зараз.

Що реліз Drupal 9 означає для сайтів на Drupal 8

What the future release of Drupal 9 means for Drupal 8 and 7

Drupal 8 знаходиться в центрі уваги спільноти і постійно отримує чудові технологічні новинки. Незважаючи на “EOL” у 2021, майбутнє для власників сайтів на D8 виглядає дуже оптимістично. І ось чому.

У порівнянні з Drupal 7, Drupal 8 — це технологічний прорив. Тому апгрейди з D7 на D8 можуть забирати багато часу (залежно від складності сайту). Але якщо ви одного чудового дня перейшли з D8 на D7, це був ваш ОСТАННІЙ складний апгрейд. Більше нічого подібного не знадобиться!

З Drupal 8 на D9 сайти перейдуть легко і швидко. Просто блискавичні апгрейди будуть забезпечені сайтам, які використовують найновішу підверсію Drupal 8 і жодних застарілих API. Золоте правило про регулярні оновлення та уникання застарілих API дозволяє навіть контрібним та кастомним модулям Друпал 8 бути сумісними з «дев’яткою». Спеціалісти нашої Drupal-компанії завжди готові подбати про всі ці питання для вас.

Отже, апгрейд з D8 до D9 буде таким швидким, що ви його майже не помітите. Секрет у тому, що згідно з принципом постійного оновлення (continuous innovation), Drupal 8 кожні півроку випускає зворотно-сумісні підверсії. І Drupal 9 буде майже ідентичним останній підверсії Drupal 8, тільки без застарілого коду — саме так стверджується в статті Дріса Байтаерта «Зробимо Друпал-апгрйди легкими назавжди».

Що реліз Drupal 9 означає для сайтів на Drupal 7

What the future release of Drupal 9 means for Drupal 8 and 7

Ми писали, що майбутнє виглядає дуже оптимістично для власників сайтів на Drupal 8. Але і для власників сайтів на Drupal 7 — також! От тільки від них будуть потрібні більш рішучі дії. Отже,що їм робити у зв’язку з тим, що підтримка D7 завершується в 2021 році?

  • Вони можуть сподіватись на комерційну програму з підтримки для Drupal 7, яку спільнота, можливо, запровадить. Однак, розраховувати на це — наче залишатися в минулому.
  • Вони також можуть чекати на Drupal 9 і «перестрибнути» одразу на цю версію. Але, врешті-решт, один великий апгрейд з «сімки» буде потрібен рано чи пізно — на Drupal 8 чи 9 (які є дуже близькими родичами). Час іде, і весь цей час можна було б насолоджуватись Drupal 8, не відкладаючи своїх бізнес-успіхів у довгу скриню.
  • Найкращим варіантом буде перейти на Drupal 8 у найближчому майбутньому. Лише один апгрейд буде «квитком» до майбутніх легких апгрейдів (до Drupal 9, 10 і далі). Ну і, звісно, це означає іти в ногу з часом і користуватись усіма інноваціями Drupal 8 уже зараз. Наші експерти з міграції готові взяти в свої руки перенесення вашого сайту на Drupal 8.

Не потрібно йти до ворожки, щоб передбачити ваше майбутнє у зв’язку з релізом релізом Drupal 9 ;) В будь-якому випадку ваше майбутнє виглядає оптимістично! Тільки одна умова — якщо у вас під рукою є хороші друпалісти.

Апдейти і апгрейди Drupal, як і підтримка Drupal-сайтів — одні з наших галузей експертності. Зверніться до нашої Drupal-команди, і давайте оберемо найкращий варіант дій для вашого сайту!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Наша команда розробників InternetDevels надає перевагу Друпал 8 CMS (система керування контентом), коли мова йде про створення багатомовного вебсайту. Багато хто думає, що достатньо просто...

2

Контент-редакторам та власникам сайтів просто перехопить подих від захвату, коли вони дізнаються про новий редактор Ґутенберг в Drupal 8! У восьмій версії Друпала і так уже є чудові можливості з...

3

Вітаємо усіх з релізом Drupal 8.6.0! Нова мінорна версія Друпала обіцяє бути особливо привабливою для користувачів, власників сайтів, адміністраторів і розробників. Шість місяців тому, коли вийшов...

4

Легка публікація контенту в Drupal 8 є плюсом використання даної CMF та пояснює її популярність. Оскільки CMF постійно розвивається, це не межа того, що він може нам запропонувати! Його...

5

Одна з мрій багатьох власників сайтів — створити гарні можливості з надсилання пошти на сайті. Звісно, це легко з Drupal 8, адже його суперсили безмежні! Ми вже обговорювали, як ваш сайт на Drupal...

Subscribe to our blog updates