Що нового у Drupal 8?

08.12.2014
Drupal 8
Автор:

Зупинився — значить програв. Це правило спрацьовує завжди, особливо в сфері IT. Розробники Drupal вже тривалий час, пам’ятають болючий процес переходу з Drupal 6 на “сімку”. Здається, минуло зовсім небагато часу, а нещодавно відбувся офіційний реліз Drupal 8...

Про це говорилось і досі говориться багато. Для того, щоб випустити першу бета версію, спільноті знадобилось три з половиною роки (до речі, на drupal.org вже доступна оновлена beta2 версія). Але Drupal 8 вартий того. За цей час більше 1600 контриб’ютерів працювали над вдосконаленням системи (для порівняння: цей показник був вдвічі менший для Drupal 7) і внесли близько 500 змін у ядро.

І ось день Х настав. Ми запускаємо новий проект на Drupal 8! Зіткнувшись з Drupal 8 віч-на-віч, ми змогли оцінити всі його переваги. Ось що ми можемо розказати з цього приводу.

Покращення вигляду панелі адміністратора

Завантаживши та встановивши Drupal 8, ми в першу чергу звернули увагу на оновлений, порівняно з “сімкою”, дизайн панелі адміністратора. Оновлений дизайн панелі полегшує роботу з нею, тому це оновлення було очікуваним і корисним! Та й ті, хто почне вивчення Drupal відразу з восьмої версії, будуть задоволені зручністю панелі адміністратора.

Inline редагування

Контент-менеджери можуть полегшено зітхнути. Тепер натиснувши іконку олівця біля потрібного матеріалу, можна перейти прямо на сторінку редагування. Розбиратися в панелі адміністратора сайту та шукати необхідний тип контенту більше не потрібно.

Нові модулі та типи полів в ядрі

Перш за все, пункт меню, що раніше мав назву “модулі” відтепер іменується “розширення”. Що ж стосується інструментів, які тепер доступні “з коробки”, доцільно навести їх список (це звичайно ж неповний їх перелік, тут згадуємо лише ті, що тішать найбільше):

  • Views — найпопулярніший модуль, який відтепер доступний за замовчуванням;
  • CKEditor — багато розробників скаржилися, що Drupal 7 не укомплектований хорошим WYSIWYG редактором. Ця помилка виправлена у новій версії Drupal;
  • Entity reference field — тип поля, що є ключовим для забезпечення зв’язку між типами контенту, тепер знаходиться в ядрі;
  • Типи полів Telephone, Email, Picture — корисні додатки до ядра, тепер теж доступні “з коробки”.

Змінена система управління конфігурацією

На багатьох форумах саме це покращення розробники сприйняли з найбільшим ентузіазмом. Тепер дані про налаштування зберігаються не в базі, а в текстових файлах, у зручному форматі .yaml. Ну що ж, це і справді круто! Нам теж подобається :)

Адаптивність дизайну

Ера планшетів та смартфонів має свій вплив і на Drupal. Всі вбудовані теми тепер адаптовано під мобільні пристрої. Наприклад, якщо ви звузите вікно вашого браузера, другорядне меню, що з’являється при натисканні на кнопку “Menu” прийме вертикальний вигляд. Зручно і стильно!

Підтримка ООП

Ще до офіційного старту розробки “вісімки”, багато друпалістів говорили про необхідність адаптації компонентів об’єктно-орієнтованого програмування. Так, у Drupal 8 почато поступовий відхід від процедурного програмування та використання хуків. Проте повний перехід на ООП планується лише у Drupal 9.

Використання компонентів Symfony2

Безсумнівно, використання компонентів Symfony2 є великим кроком вперед у розвитку Drupal. ClassLoader, HttpFoundation and HttpKernel, Routing, DependencyInjection, EventDispatcher, Yaml, Twig, Translation, Process, Serializer, Validator — основні складові Symfony 2, що використовуються у Drupal 8.

Новий шаблонізатор — Twig

Ядро одного з найпопулярніших шаблонізаторів повністю інтегровано з Drupal 8. Швидкість, безпека, гнучкість, доступність у вивченні... Працювати з Twig для розробника — одне задоволення.

Підтримка RESTfull web services

В Drupal 8 весь контент може взаємодіяти через REST інтерфейс, що дозволяє проектувати різні мережеві веб-додатки. Якщо Drupal 7 був спроектований на виведення тільки HTML контенту, то нова версія системи може передавати дані у XML, JSON та інших не-HTML форматах.

Система плагінів

Нова система плагінів, додатків до ядра та модулів, що фактично замінює існуючу систему хуків.

Це далеко не всі зміни, що доступні у новій версії Drupal. Ми вибрали найвагоміші з них, адже описати більше півтисячі інновацій в одному записі у блозі просто нереально :) А тим часом наша робота з Drupal 8 продовжується. Впевнені, на нас чекає ще багато цікавого!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Subscribe to our blog updates