Як Drupal 8 заощадить вам час і гроші, або декілька слів про зворотну сумісність

25.07.2017
Як Drupal 8 заощадить вам час і гроші, або декілька слів про зворотну сумісність
Автор:

Міграція на Drupal 8 допоможе вам заощадити час, гроші та зусилля в майбутньому.
Несподівано? Але це факт! Дізнайтесь чудові новини про легкі апгрейди і зворотну сумісність.

Технології летять у майбутнє, і платформи для побудови сайтів поспішають за ними. Drupal — не виняток, а швидше яскравий приклад цього. Drupal 8 став величезним стрибком вперед завдяки своїй філософії mobile-first, покращенням у сфері мультимовності, веб-доступності та редагування контенту, зручній системі керування конфігураціями, сучасному PHP і багатьом іншим новинкам.

В цьому суть Drupal’а. Кожен великий реліз — це справжня шкатулка коштовностей з абсолютно новим функціоналом та кращою юзабіліті. Все для того, аби клієнти і розробники були щасливі! Однак, цю ідеальну картинку щастя завжди псувала одна невеличка «пляма на сонці». Про неї — далі.

Невеличка тінь, що завжди висіла над новими релізами Drupal

Нові версії Drupal неначе спалювали мости між собою та своїми попередниками. Це було як початок з чистого листа. Зворотна сумісність ніколи не була в пріоритеті — більше того, її забезпечення могло негативно вплинути на продуктивність. Тож зворотна сумісність стала своєрідною «жертвою» в ім’я прогресу.

В результаті цих «прірв» між релізами, нові версії часто ставали непростим випробуванням для розробників в усьому світі, адже потрібно було опановувати новий реліз від А до Я.

Застарілі релізи опинялися «за бортом». Саме так сталося з Drupal 6, підтримка якого припинилася, тож він давно не отримує оновлень з безпеки чи інших оновлень. Власникам і розробникам сайтів на Drupal 6 залишились такі варіанти, як апгрейд або підтримка.

Залежно від кількості кастомного функціоналу, апгрейди між основними версіями (з Drupal 6 до Drupal 7, з Drupal 7 до Drupal 8 і так далі) могли бути затратними в плані часу та фінансів. Так, воно того варте. Але все-таки давайте визнаємо, що зайві клопоти нікого не роблять щасливим.

От якби можна було забезпечити легкі апгрейди! Здається, саме такою була мрія засновника Drupal Дріса Байтаерта і його команди. І вони успішно втілили її в життя.

Легкі апгрейди і зворотна сумісність починаються з Drupal 8

Вітання власникам сайтів та розробникам, адже Drupal нарешті стає зворотно сумісним. Це передбачає сумісність кожного нового апдейту з попередніми релізами. Більше того, коли вийде Drupal 9, він також буде зворотно сумісним з Drupal 8.

Це забезпечить легкі апгрейди як між мінорними, так і між основними версіями — при умові, якщо ви використовуєте найновіші API та уникаєте застарілого коду. Дріс Байтаерт зробив оголошення про легкі апгрейди, яке викликало величезний інтерес. Давайте дізнаємось більше деталей.

Регулярні оновлення

Drupal 8 запроваджує принцип регулярних оновлень. Тепер немає потреби чекати роками на абсолютно новий реліз. Процес оновлення буде більш поступовим. Мінорні версії виходитимуть з регулярністю приблизно двічі на рік. В них буде багато спокусливих новинок в плані функціоналу, а також чудовий «бонус» — зручний шлях апгрейду від однієї до іншої з них.

Застарілий код

В Drupal 8 регулярно додаватимуться новинки та зворотно сумісні зміни. В цьому процесі з’являтиметься все більше і більше коду, який позначатиметься як застарілий (deprecated). Коли його стане надто багато, вийде Drupal 9, очищений від застарілих систем. Дріс повідомляє чудові новини про те, що модулі, які використовують найсвіжіші API Drupal 8 та уникають застарілого коду, будуть повністю працездатними в Drupal 9.

Drupal 9 і далі

Drupal 9 буде майже ідентичним останній мінорній версії Drupal 8, тільки без застарілого коду. Майже ідентичним? Так, але відмінним в одному важливому моменті. Перехід на Drupal 9 залишатиметься дуже спокусливим рішенням, адже, коли він вийде, в Drupal 8 припинять надходити актуальні новинки, і в центрі уваги Drupal-спільноти опиниться 9-а версія.

Так буде знову і знову — з Drupal 10, 11 і далі! Прогрес не зупиняється, і це прекрасно. І ще приємніше, що цей прогрес став доступнішим, ніж будь-коли.

Вигідний крок

Тож зараз лише один крок відділяє власників Drupal-сайтів від повної свободи легких апгрейдів, без жодної метушні, з суттєвою економією часу, грошей та зусиль. Цей крок — міграція на Drupal 8, якщо у вас зараз старіша версія.

Переходьте на сонячну сторону і мігруйте на Drupal 8 з нами ;) У нашій команді є чудові розробники на Drupal 8. Мігруйте один раз, і потім завжди насолоджуйтесь перевагами, які дає зворотна сумісність!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Отже, якщо ви вирішили створити веб-сайт на 8-й версії Друпал, у нас є ефективні поради для розробників про те,...

2

Кожен з нас в життя має багато «ролей», які можуть змінюватися з часом. Однак, ми перш за все — особистості, і ми є унікальними. І хоча реальне життя і Drupal-сайти — різні речі, це трохи нагадує...

3

Drupal-спільнота тепер двічі на рік готує «великі подарунки в маленьких пакунках». Це — так звані «мінорні версії» Drupal, і найсвіжіша з них,...

4

Drupal 8 стає все більш популярним з часу виходу його нової версії. Раніше ми згадували про модулі, які можуть оптимізувати ваш сайт (...

5

Мабуть, перше місце серед сервісів веб-аналітики по праву належить Google Analytics, якому зараз надає перевагу більшість інтернет-користувачів. Цей багатофункціональний інструмент дозволяє...

Subscribe to our blog updates