Від Drupal 8.1.0 до Drupal 8.5.0: найкращі фічі | Інфографіка

07.03.2018
Від Drupal 8.1.0 до Drupal 8.5.0: найкращі фічі | Інфографіка
Автор:

Щоб відcвяткувати реліз Drupal 8.5.0, ми не обмежимося простим розглядом його новинок. У Drupal 8 вже було 5 прекрасних «мінорних» релізів: Drupal 8.1.0, Drupal 8.2.0, Drupal 8.3.0, Drupal 8.4.0, а тепер — Drupal 8.5.0. Кожна з цих версій дарувала нам новий функціонал, завдяки якому Drupal 8 ставав ще зручнішим у використанні, інноваційнішим, швидшим і так далі.

Тож давайте зробимо невеличку ретроспективу і відзначимо по 5 чудових фіч у кожному з 5 чудових релізів. Ну і, звісно, Drupal 8.5.0 розглянемо більш детально. А на десерт залишимо яскраву інфографіку.

Реліз Drupal 8.5.0: як ми всі йшли до нього

Шлях до Drupal 8.5.0: крок 1 — Drupal 8.1.0

Модуль BigPipe

Drupal 8.1 дарує нам чудовий експериментальний модуль для оптимізації швидкодії. Модуль BigPipe дозволяє користувачам миттєво бачити статичні елементи сторінки і отримувати динамічні елементи згодом.

Модулі для міграції

Також ми отримуємо «сімейство» експериментальних модулів для легкого процесу міграції з Drupal 6 чи 7 на Drupal 8. Це — модулі Migrate, Migrate Drupal і Migrate Drupal UI.

Покращення в CKEditor

Починаючи з Drupal 8.1, CKEditor підтримує нативну перевірку орфографії в браузері. На його панелі інструментів також з’являється нова кнопка для мови. Вона додає мовні атрибути до частин мультимовного тексту.

Зручніші ознайомчі «тури»

Тепер легше шукати і використовувати навчальні інструкції від Drupal, також відомі як «тури» по адміністративній частині сайту. Отже, кожен може краще зрозуміти суть роботи Drupal.

Краща підтримка Composer’а

Composer — найкращий помічник усіх часів для CMS-ок, що базуються на PHP. І, починаючи з Drupal 8.1.0, він використовується для керування усіма сторонніми пакетами, що необхідні для сайтів.

Шлях до Drupal 8.5.0: крок 2 — Drupal 8.2.0

Модуль Place Block

Розташовувати блоки тепер зручно з експериментальним модулем Place Block. Лінк “Place block” в адмін-панелі сайту відкриває всі регіони Drupal-теми з можливістю швидкого додавання та редагування блоків.

Модуль Settings Tray

В Drupal 8.2 з’являється ще один чудовий експериментальний модуль для налаштування блоків. Кнопка “Edit” ініціалізує режим редагування блоків зі зручною панелькою, що виринає у сайдбарі.

Модуль Content Moderation

Цей експериментальний модуль дозволяє адміністраторам сайтів визначати стани модерації контенту. Вони також можуть вирішувати, користувачі з якими ролями мають право змінювати ці стани.

Модуль Datetime Range

Drupal 8.2 також отримує в свій арсенал новий експериментальний модуль Datetime Range. Він пропонує новий тип поля для визначення не простих дат, а діапазону дат (з початковою та кінцевою датами).

Історію змін увімкнено

Для всіх нових контент-типів функціонал історії змін буде (“revisions”) увімкнено за замовчуванням. Таким чином, можна буде легко повернутися до потрібної версії контенту і не втратити нічого важливого.

Шлях до Drupal 8.5.0: крок 3 — Drupal 8.3.0

Новий CKEditor 4.6

Зустрічаємо нову версію CKEditor з покращеним інтерфейсом, новим функціоналом копіювання тексту з Word, можливістю перетягувати елементів мишкою, плагіном AutoGrow для роботи з великими екранами і так далі.

Модуль Workflows

Цей новий експериментальний модуль дарує нам зручний інтерфейс для створення робочих процесів (“workflows”) зі станами. Він добре поєднується з модулем Content Moderation, але при цьому є універсальним.

Field Layout і Layout Discovery

А ось нова пара експериментальних модулів для оформлення макетів сторінок: Field Layout і Layout Discovery. Вони полегшують розташування полів та дозволяють модулям і темам реєструвати свої макети.

Стабільний і покращений BigPipe

Одна з найгарячіших новинок Drupal 8, модуль BigPipe, стає стабільною в Drupal 8.3.0. Вона також зазнає певних покращень — зокрема, в плані юзабіліті на мобільних пристроях.

Більше підтримки для веб-сервісів

Drupal тепер ще краще співпрацює зі сторонніми додатками! REST API дозволяє реєстрацію користувачів, помилки 403 тепер приходять з поясненнями, а швидкодія REST API зростає.

Шлях до Drupal 8.5.0: крок 4 — Drupal 8.4.0

Багато модулів досягають стабільності

В Drupal 8.4.0 цілий ряд модулів стають стабільними (Layout Discovery, Workflows, Datetime Range, Inline Form Errors і Media). Просто зараз — детальніше про два з них.

Media API

Зустрічаємо цікаву новинку для роботи з мультимедіа (наприклад, створення мультимедіа-типів, зберігання мультимедіа в бібліотеці і повторного використання). В Drupal 8.4.0 готовий Media API, але сам модуль поки що прихований з адмін-панелі.

Модуль Inline Form Errors

Чудове покращення в плані юзабіліті та веб-доступності в Drupal 8.4.0 з’являється завдяки модулю Inline Form Errors. Він перелічує помилки при заповненні форм — як поруч із формою, так і в підсумку вгорі.

Ще більше підтримки для веб-сервісів

В Drupal 8.4.0 веб-сервіси отримують ще більше уваги, в результаті чого ми маємо 15%-не зростання швидкодії для аутентифікованих REST-запитів, розширення функціоналу REST і так далі.

Нові Symfony, jQuery, Drush і не тільки

В Drupal 8.4.0 ми маємо оновлені версії Symfony до версії 3.2, jQuery — до 3, а jQuery UI — 1.12. Стає необхідно використовувати версію Drush 8.1.12. Підтримка Internet Explorer 9 і 10 припиняється.

Drupal 8.5.0 та його чудові новинки

Модуль Layout Builder

Довгоочікувана сенсація Drupal 8.5.0 — експериментальний модуль Layout Builder. Редактори тепер можуть з легкістю створювати макети, обираючи з-поміж готових макетів, додаючи секції та блоки і розташовуючи їх на свій смак.

Увімкнувши цей модуль, ви побачите, що вкладка “Manage display” на сторінці налаштувань певного контент-типу більше не показує список полів, натомість має кнопку “Manage layout”. Ця кнопка приведе вам до неймовірно зручної сторінки оформлення макетів для одиниць цього контент-типу. Перш ніж натиснете її, зверніть увагу, що можна також дати можливість кожній одиниці контенту мати свій індивідуальний макет, обравши відповідну опцію в “Layout options”.

Стабільний і покращений модуль Media

Порівняно з Drupal 8.4, де модуль Media за замовчуванням прихований та потребує контрібних модулів, Drupal 8.5 робить його стабільним та доступним в адмін-панелі, а також покращує його властивості в плані юзабіліті.

У Structure — Media Types ви побачите чотири основні типи мультимедіа (Audio, File, Image і Video), а також зможете додавати власні. У списку полів тепер є поле Media, для якого ви можете встановити типи мультимедіа. Редактори можуть створювати мультимедіа або використовувати ті, що вони створили раніше.

Стабільний модуль Settings Tray

Ще один відомий модуль в Drupal 8.5.0 перейшов з експериментального статусу до стабільного. Його чарівна синя кнопка “Edit” і зручна панель для редагування блоків повністю готові надійно працювати на «живих» сайтах.

Увімкнувши модуль, просто клікніть на кнопку “Editing” в лівому верхньому кутку сайту без необхідності переходити в адмін-панель. Ви побачите зручну сторінку налаштування блоків. Щоб викликати зручну панельку в сайдбарі, натисніть “Quick edit” поруч з будь-яким блоком, який вас цікавить.

Стабільний модуль Content Moderation

І ще один популярний модуль готовий радувати сайти своєю стабільною роботою. Він працює в парі з модулем Workflows і дозволяє обирати тип “workflow” — Content Moderation, що ідеально для процесів з публікації контенту.

Ви можете обрати вбудований “workflow” — “Editorial”, або ж створити власний. В ньому можна визначити стани (наприклад, «чернетка», «опубліковано», «архівовано» і так далі) та переходи між станами (наприклад, від «чернетки» до «опублікованого» і так далі). Також можна задати, до яких елементів застосовується цей “workflow” (до яких контент-типів, мультимедіа-типів та кастомних типів блоків).

 

Стабільний Migrate API

Чудові новини для всіх, хто хоче безпечно перенести контент з Drupal 6 або Drupal 7 на Drupal 8! Migrate API тепер стабільний і працює в тандемі зі своїми експериментальними «колегами»: модулями Migrate Drupal та Migrate Drupal UI.

Ще зовсім недовго лишилося чекати, поки вся ця «компанія» стане стабільною в ядрі Drupal. Це дуже важливо, адже все більше сайтів хочуть переходити на Drupal 8.

І більше

Крім того, в Drupal 8.5.0 модуль BigPipe увімкнений з самого початку. Тобто «з коробки» Drupal пропонує чудову фічу, яка дозволяє швидше доставляти контент користувачам. BigPipe — чудовий приклад модуля, який пройшов повний шлях від експериментального в Drupal 8.1.0 до «гравця основного складу» в ядрі Drupal 8.5.0. Вітаємо!

Drupal 8.5.0 також приносить нам покращення “API-first”, які посилюють можливості Друпала щодо інтеграції зі сторонніми системами. Це — покращена серіалізація для отримання даних Друпала через REST API, вдосконалена документація, краще тестове покриття, підтримка перекладів, зручне завантаження файлів через REST API, JSON API і GraphQL, більш гнучкі дозволи, оптимізована швидкодія і так далі.

Drupal 8.5.0 — просто чудовий, і було особливо приємно подивитись на шлях, який «вісімка» пройшла від версії 8.1.0. І можливостям з подальшого розвитку Drupal 8 немає меж!

Якщо ви хочете отримати чудовий сайт на Drupal 8, апгрейднути поточний сайт до Drupal 8 або оновити його до Drupal 8.5.0, завжди звертайтесь до нашої команди.

А зараз насолоджуйтесь інфографікою!

Голосів: 6 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Тож, розгляньмо детальніше, як восьма версія Друпалу може спростити процес роботи з контентом веб-сайту.

2

Чудові можливості з налаштування товарів — одна з ...

3

Неймовірні мультимовні можливості — одна з найспокусливіших новинок...

4

Унікальні здібності щодо взаємодії з іншими системами — одне із найприємніших ...

5

Магічна здатність картинок підлаштовуватись під розмір екрану яскраво ілюструє те,...

Subscribe to our blog updates