Drupal чи WordPress: для яких видів бізнесу яка CMS найкраще підходить? (інфографіка)

24.01.2018
which CMS is best for your business
Автор:

Якщо ви плануєте створити веб-сайт для представлення свого бізнесу в інтернеті, спочатку потрібно вирішити, в яку платформу варто інвестувати. Розгляньмо дві найвідоміші системи управління контентом з відкритим вихідним кодом. Ми вже порівнювали Drupal та Wordpress: функціональність на противагу простоті. Враховуючи технічні можливості, вартість та час розробки, тепер спробуємо визначити, для яких типів веб-сайтів найкраще підходить кожна з цих двох CMS. Для яких видів бізнесу та сфер соціального життя? Для потреб яких організацій та компаній? До речі, пам'ятайте, що ви завжди можете змінити своє рішення і перейти з Drupal на WordPress, як і навпаки.

Drupal чи WordPress: для яких видів бізнесу яка CMS найкраще підходить (інфографіка)

Для веб-сайтів яких галузей краще обрати Drupal і чому?

Електронна комерція

(Онлайн-магазини, що продають товари через інтернет)

WordPress робить певний прогрес у цій галузі, проте, Drupal є найкращим рішенням для інтернет-магазинів. Існують навіть цілі Drupal-платформи для електронної комерції Commerce 2.0 and Ubercart, розроблені спеціально для задоволення потреб інтернет-магазинів будь-якого масштабу. Вони мають широкий асортимент готових функцій, а також можливостей для кастомізації.

Уряди та місцева влада

(Офіційні сайти, що представляють державні органи влади)

Якщо Wordpress не має достатньо можливостей, щоб конкурувати на корпоративному просторі, то Drupal має. Уряди довіряють Drupal через його високу безпеку, швидкодію та масштабованість. Мультисайтинг у Drupal дозволяє створювати ряд сайтів для різних політичних департаментів, міністерств, партій та агентств з окремими базами даних та налаштуваннями конфігурації, але на одній і тій же базі коду, так що немає необхідності розробляти кожен сайт з нуля.

Банки та інші фінансові установи

(Сайти, що надають послуги, такі як кредити, депозити, позики, інвестиції, іпотеки, обмін валют)

Веб-безпека — перше, про що варто турбуватися компаніям, які кожен день працюють з великими сумами грошей та зберігають великі бази приватних даних клієнтів. Добре відомо, що безпека — перевага Drupal-сайтів, чого не можна сказати про WordPress. Таким чином, вибір є очевидним для тих, хто хоче запобігти шкідливим хакерським атакам та збиткам як їх наслідок.

Освіта

(Веб-сайти для шкіл, коледжів, університетів та курсів дистанційного навчання)

Освітні установи повинні управляти великою кількістю контенту і онлайн-ресурсів. Drupal має систему таксономії, яка ефективно класифікує контент для зручної навігації. Щоб учителі могли давати та перевіряти завдання своїм учням, на сайті мають бути налаштовані різні права доступу, а також особисті облікові записи. Друпал найкраще відповідає потребам освітнього сектора завдяки широкій системі ролей і доступів та можливостей для управління обліковими записами.

Медицина

(Веб-сайти для лікарень, клінік, медичних, оздоровчих та фітнес-центрів)

Для сфери охорони здоров’я Drupal забезпечує гнучкість, безпеку та можливості сортування контенту для зручного пошуку. Багато великих медичних сайтів створено на Друпалі. Якщо це сайт для спільноти підтримки хворих на рак, СНІД і т.п., то Drupal може запропонувати більш зручні функції для керування обліковими записами членів спільноти, ніж WordPress.

Туризм

(Веб-сайти, що надають послуги та інформацію для мандрівників)

Потужні функції Друпала для електронної комерції дозволяють легко налаштувати онлайн продаж автобусних, залізничних та авіаквитків; бронювання готельних номерів, оренду транспортних засобів та замовлення турів. Багато туристичних Drupal-сайтів є підтвердженням цього. WordPress не дуже добре справляється з онлайн-платежами та бронюваннями, принаймні не з такою простотою.

Інтернет-видання

(Онлайн-версії друкованих газет і журналів, а також суто мережеві видання)

Оскільки основною роботою мережевих видань є публікування статей в інтернеті, то здавалося б, WordPress є вдалим варіантом, оскільки він спочатку був розроблений як платформа для блогів. Так і є для невеликих місцевих видань. Однак, масштабні портали новин, до яких залучений великий персонал журналістів, вимагають більшого контролю та гнучкості, яку не може запропонувати WordPress. Серед переваг Друпала для медійних сайтів є налаштовуваний процес публікації та відкладеного постингу, багато станів модерації та легке управління підпискою.

Для веб-сайтів яких галузей краще обрати WordPress і чому?

Особистий блог або персональний веб-сайт

(Веб-сайти для вираження особистих думок у формі блогу)

Періодичне публікування постів у блозі та керування коментарями — основні вимоги до сайтів, присвячених їх власникам чи їх хобі. Це точно під силу Drupal, який, однак, не є найкращим рішенням у випадку, якщо інші розширені функції не планується використовувати. WordPress, будучи платформою для блогінгу, пропонує кастомне доменне ім'я, більше 3000 тем і більше 35 000 плагінів. Все це дозволяє авторам адаптувати свої блоги відповідно до власних смаків і потреб дешевше та швидше, ніж з Drupal. Також навчитися користуватися цією CMS значно легше, що є перевагою для новачків.

Портфоліо

(Сайти для самореклами шляхом демонстрації прикладів своїх проектів)

Веб-сайти, створені окремими особами про себе, що містять докази наявності навичок та досвіду у певній сфері, є досить простими та статичними. Вони містять фотогалереї чи колекції інших робіт, які рідко оновлюються. Взаємодія з відвідувачами такого сайту мінімальна. Таким чином, Wordpress — доцільне рішення, швидке, економічно вигідне і нескладне в навчанні.

Знаменитості

(Сайти для інформування фанів про життя відомих людей та їхню діяльність)

Офіційні веб-сайти, що представляють життя та творчість музикантів, художників, кінозірок чи спортсменів, зазвичай не потребують складних технологій. Навіть при великій кількості відео- та аудіоконтенту Drupal може виявитися невиправдано складним рішенням, тоді як Wordpress швидше налаштовується та легше підтримується.

Кулінарія

(Сайти, що надають інформацію про приготування їжі, включаючи рецепти, дієти, таблиці калорійності продуктів)

Сайти, які служать як архів рецептів та пов'язаної інформації про їжу та напої, є нічим іншим, як колекцією текстових онлайн-статей з візуальними ілюстраціями. Ці статті створюються та публікуються або власниками сайтів, або зареєстрованими користувачами. WordPress має все необхідне для швидкого та рентабельного розвитку сайтів, де основним контентом є статті.

Краса та мода

(Сайти, що надають інформацію та послуги про макіяж, манікюр, спа, моду, стиль, одяг, аксесуари і т. д.)

Веб-сайти, присв’ячені темам моди та краси надають в блогах поради, як виглядати привабливо, а також розміщують різні туторіали та огляди косметичних засобів. Як WordPress, так і Drupal мають безкоштовні респонсивні теми та функціональні можливості для задоволення цих потреб. Однак, якщо нема специфічних вимог до сайту, WordPress буде більш вигідним вибором. Його плагіни WooCommerce допоможуть салонам краси та перукарням налаштувати опції бронювання своїх послуг для успішного ведення бізнесу в інтернеті.

Мистецтво

(Сайти, що слугують як онлайн художні галереї, виставки та аукціони)

Зручно використовувати фотогалереї для зберігання даних про твори мистецтва, особливо якщо це образотворче мистецтво чи скульптура. WordPress добре підходить для сайтів з контентом на основі галерей. Він має безліч тем, плагінів та вбудованих функцій для керування файлами та коментарями. Drupal же вимагає більше налаштувань і більше часу для цих маніпуляцій, щоб отримати той самий результат. Крім того, мистецький сайт, побудований за допомогою WordPress, згодом буде простіше управляти та підтримувати.

Події

(Сайти, присвячені певним мистецьким, спортивним та іншим публічним заходам, таким як фестивалі, чемпіонати чи конференції)

Офіційні веб-сайти конкретних подій містять основну інформацію про учасників та розклад, вказівки, як дістатися до місця проведення, де купити квитки та відповіді на поширені запитання. Фотогалереї також можна завантажити, щоб продемонструвати, як все це відбувається. Таким чином, сайти подій не є складними і не часто оновлюються, оскільки служать для тимчасової потреби. WordPress не змусить довго зачекати, щоб запустити повністю готовий сайт події.

Висновок

Оскільки WordPress був спочатку розроблений для блоггінгу, згодом розширивши свої можливості, то він найкраще підходить для веб-сайтів, де головну роль відведено блогу, контенту, схожому по формі на статті (як рецепти на кулінарному сайті) чи фотогалереям. Це хороший вибір для малих та середніх сайтів, де складна функціональність Друпала буде зайвою, якщо вона не планується використовуватись. У цих випадках для отримання такого ж результату WordPress займе менше часу, роботи та коштів.

Drupal, в свою чергу, є вигідним для складних сайтів, де контент публікується багатьма людьми з різними правами доступу (як у порталах новин), де потрібен складний менеджмент облікових записів користувачів, та де безпека є головним пріоритетом (як у державних та фінансових веб-сайтах).

Сподіваємося, наші рекомендації щодо того, яку CMS для якого виду сайту краще обрати, виявились корисними для вас. Якщо це дійсно так, будь ласка, поділіться цією статею в соціальних мережах, щоб допомогти іншим зробити вдалий вибір платформи. Якщо ж ви не погоджуєтесь з якимось пунктом, поділіться своїми думками та досвідом у коментарях нижче.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Друковані газети та журнали зараз витісняються інтернет-виданнями. Як Друпал може допомогти засобам масової інформації завоювати читацьку аудиторію серед користувачів Інтернету? Дізнайтеся,...

2

Немає місця для суперництва, навіть для такого давнього, як між ...

3

Навіть в часи, коли в якості грошей застосовувались мушлі чи камені, найуспішнішими продавцями були ті, що покладалися на... маркетинг і аналітику! Сьогодні, в часи інтернет-магазинів і...

5

Друпал — це грандіозна платформа, яка має величезну спільноту та величезну кількість сайтів, побудованих завдяки їй. Що ж допомагає Drupal витримати конкуренцію? Ми пояснювали...

Subscribe to our blog updates