Drupal проти Wordpress: функціональність на противагу простоті

18.06.2015
Drupal vs Wordpress: functionality vs simplicity
Автор:

Drupal та WordPress — дуже популярні системи управління контентом (CMS) для розробки веб-сайтів. Вони обидва побудовані на PHP + MySQL, вони обидва безкоштовні, вони майже ровесники (Drupal "народився" в 2001 році, а Wordpress — у 2003 році). Проте, вони мають суттєві відмінності щодо простоти використання, функціональності, гнучкості і т.д. Відповідно, кожна CMS має армію своїх палких шанувальників.

Суперники в різних категоріях

Як суперники у будь-якій галузі, Drupal та WordPress змагаються за визнання. У кіноіндустрії вони могли б бути номіновані на Оскар. Хто переможець? Справа в тому, що Drupal та WordPress насправді змагаються в різних категоріях.

WordPress ідеально підходить для простих сайтів з мінімальними типами контенту. Він спочатку був блог-платформою. Завдяки збільшенню кількості плагінів, WordPress тепер використовується також для інших форматів сайтів. Простий, інтуїтивно зрозумілий навіть для людей без спеціальних навичок в галузі розробки, WordPress пропонує безліч готових стандартних рішень, що дозволяють майже будь-кому створити сайт.

Проте, якщо ви хочете більш функціональний чи складний сайт з індивідуальними рішеннями, варто обирати Drupal. Так як це більш потужна платформа, робота з ним вимагає більше технічних знань. Добра новина: з виходом кожної нової версії Drupal стає простішим у використанні.

Можна дозволити собі таке порівняння: Wordpress — це простий пазл, який легко складати, але діапазон можливих комбінацій обмежений. У той час як Друпал — складніший пазл, що вимагають більше навичок, але дозволяє створювати дійсно унікальні комбінації. Тепер давайте порівняємо ключові аспекти, в яких відрізняються WordPress і Drupal.

Drupal і WordPress в питаннях безпеки

Безпека: кому довірити свою цінну інформацію?

Якщо вас хвилюють питання можливих хакерських атак і захисту конфіденційної інформації на вашому сайті, Drupal — це ваш найкращий вибір. Він пропонує високий рівень захисту для сайтів підприємств та забезпечує своїх користувачів звітами про безпеку. Це одна з причин, чому Drupal обирають урядові сайти, такі як whitehouse.gov.

Wordpress-сайти хакерам простіше атакувати. Скориставшись певними вразливостями в плагінах, хакери можуть навіть стирати цілі сайти. Щоб впоратися з цією проблемою, необхідно якнайчастіше оновлювати плагіни WordPress.

SEO: дізнаємося думку таємничого Містера Гугла

Насправді Google не віддає перевагу жодним платформам, на яких побудовані сайти. Як Drupal, так і WordPress призначені для створення SEO-дружніх сайтів. Але таємничий Містер Гугл має особливу слабкість — він любить корисний і унікальний контент.

І от де Drupal пропонує більше можливостей, ніж WordPress. Він легко обробляє сотні тисяч сторінок контенту, що дозволяє досягати більш високих позицій в пошуку.

Drupal WordPress в питаннях SEO

Ефективність і швидкість завжди мають значення

Drupal легко працює навіть з найбільшими сайтами з великою кількістю користувачів і безліччю переглядів сторінок без зниження ефективності. Drupal є дуже потужним за замовчуванням, в той час як ефективність WordPress-сайту може бути підвищена за рахунок додаткових плагінів. Сторінки Drupal-сайтів, як правило, мають більш високу швидкість завантаження, ніж сторінки, побудовані на WordPress. Але багато залежить від використовуваних модулів і функцій.

Кілька слів про міграцію

І WordPress, і Drupal регулярно оновлюють свої версії. Процес оновлення сайту до наступної версії є складнішим в Drupal, ніж в WordPress, тож ви повинні бути готові до цього.

Інтернет-торгівля: з якою CMS "зайнятись шопінгом"?

WordPress спочатку не створювався як платформа для інтернет-торгівлі. Проте, якщо вам потрібен інтернет-магазин, існують спеціальні плагіни для встановлення, такі як WooCommerce, WP-ecommerce і т.д.

Проте, Drupal пропонує більш потужні можливості з такими розширеннями, як Ubercart або Drupal Commerce, які є найпопулярнішими розширеннями для інтернет-магазинів. Drupal дозволяє легку зовнішню інтеграцію — ви з легкістю можете підключити свій інтернет-магазин до Paypal, Amazon, Google Analytics та інших систем всього за кілька хвилин.

Якщо ваш асортимент продукції не перевищує 100 найменувань, WordPress може вам чудово підійти. Але якщо вам потрібні потужні інструменти інтернет-торгівлі та індивідуальні рішення, то краще обирати Drupal.

Drupal WordPress в питаннях інтернет-торгівлі

Висновок

Отже, як Drupal, так і WordPress може бути кращим вибором для вашого сайту, в залежності від його типу, масштабу і складності, а також ваших вимог до його функціональності. Проте, Drupal здатен на все, що може WordPress, а от WordPress не пропонує всіх можливостей Drupal.

Саме тому наша команда розробників обрала Drupal. Ми любимо складні і творчі завдання. Сьогодні ми є однєю з найбільших команд з Drupal-розробки, що працює в одному офісі.

Як і будь-який потужний інструмент, Drupal добре працює в умілих руках. Хочете, щоб отримати чудовий, унікальний і суперфункціональний сайт? Найміть Drupal-розробників з більш як 7-річним досвідом і справжньою пристрастю для створення сайтів. Насолоджуйтесь чудовими результатами!

3 votes, Рейтинг: 4.3

Також по темі

1

Вирішили додати інтеграцію відео на сайт Drupal? Тоді цей блог для вас. У ньому ви знайдете детальні рекомендації щодо вибору і налаштування модулів для роботи з відео в Drupal.

2

Drupal є досить популярним засобом створення сайтів. Як перевірити, чи ваш Drupal-сайт надійно захищений? Варто дотримуватися певних правил, які можуть вберегти ваш сайт від атак та інших небезпек...

3

А ви повірите, що 10 хвилин достатньо для того, щоб встановити базовий пакет Drupal? Ми написали скрипт, який дозволяє це зробити.

4

Drupal — платформа з відкритим вихідним кодом, яка користується великою популярністю серед дизайнерів. Проте, створюючи елементи дизайну для сайтів на Drupal, варто дотримуватись певних “золотих...

5

Стаття від Джека Доусона в дуже простій і зрозумілій формі описує, що таке система управління контентом Drupal, які її переваги, як вона оновлюється і вдосконалюється та для яких сайтів найкраще...

Subscribe to our blog updates