Drupal чи .NET CMS: що обрати для розробки вашого сайту?

06.01.2017
Drupal чи .NET CMS: що обрати для розробки вашого сайту?
Автор:

Ви звикли знати Internetdevels як надійну компанію з розробки сайтів на Drupal. Ми завжди стараємося задовольнити кожну вашу потребу, тому наша команда нещодавно поповнилася спеціалістами, які працюють з .NET. Отож, зараз ви маєте можливість обрати систему управління контентом для свого веб-сайту. У цій статті ми порівняли сильні та слабкі сторони кожної, описали спільні та відмінні риси, щоб допомогти вам прийняти оптимальне рішення для розробки власного веб ресурсу.

Приклади веб-ресурсів, розроблених з використанням Drupal та .NET

Ми вже описували детальніше 10 найвідоміших і найцікавіших сайтів на Drupal. Зараз перелічимо масштабні веб-портали, створені на Drupal для таких світових організацій, як:

Some big and famous sites developed using .NET. are:

 • хостинговий сайт від Microsoft CodePlex;
 • приватна американська компанія хостингу і реєстрації доменів GoDaddy;
 • популярна система питань і відповідей про програмування Stack Overflow;
 • спільнота програмістів Code Project;
 • сайт вивчення веб-технологій W3Schools;
 • Американська корпорація роздрібної торгівлі Walmart;
 • дослідницька компанія оцінки транспортних засобів Kelley Blue Book;
 • американська служба експрес-доставки по світу UPS;
 • нью-йоркська газета Daily News;
 • газета Великобританії The Independent;
 • щоденна газета Miami Herald;
 • розважальна медіа-компанія Diply;
 • сайт для смішних відео, кліпів і зображень Break.

CMS — системи управління контентом або програмне забезпечення управління контентом. Це комп'ютерна програма для публікації, редагування, індексації і відображення вмісту сайту. Вона забезпечує процедури для управління робочим процесом у середовищі спільної роботи.

Ядро Drupal має всі характеристики CMS. Це дозволяє застосовувати основні функції і можливості дуже швидко і впроваджувати рішення, які стосуються складних бізнес-вимог, у надійний та економічно вигідний спосіб. Drupal мобільний, SEO дружній, легко підлаштовується під потреби замовника і має потужну підтримку прикладного програмного інтерфейсу.

Існує декілька систем управління контентом на базі .NET. Тепер ми опишемо і порівняємо кожну з них з Drupal, щоб визначити переваги та недоліки їх використання.

DNN проти Drupal

DNN розшифровується як Dot Net Nuke. Це одна з найпопулярніших CMS з відкритим вихідним кодом на основі Microsoft .NET. Він може використовуватися як в якості CMS, так і в якості платформи для розробки додатків. Він має багато варіантів тем, плагінів для розробки індивідуальних скінів. Drupal пропонує більше 2000 преміум тем з багатьма опціями.

Ядро DNN містить модулі сторонніх розробників, які після завантаження автоматично зберігаються в установці DNN. Вони дозволяють створювати інтранет, системи електронної комерції, кастомні веб-додатки і багато іншого. Що стосується модулів Drupal (а їх більше, ніж 20000, всі безкоштовні), у них є такі додаткові функції, як кастомні типи контенту, генератор псевдонімів, візуальні редактори та інше.

Drupal є ідеальним варіантом для людей, які не бажають набувати надскладних навичок, тому що спільнота Drupal завжди тяжіє до спрощення, аби забезпечити кращий користувацький досвід. Наприклад, Drupal 8 став зручнішим, ніж його попередні версії, додавши тягни-та-кидай функцію. DNN даватиметься важче початківцям з нестачею навичок і досвіду через складність адміністрування на сторінці. У цій ситуації всі завдання варто робити посторінково або помодульно. Однак, якщо ви є шанувальником технологій Microsoft і не боїтеся того, що потребує багато зусиль, DNN буде хорошим вибором для вас.

Umbraco проти Drupal

Umbraco може бути використаний для запуску будь-чого від сайту-брошури невеличкої організації до складних додатків для 500 корпорацій зі щорічного списку, який складається і публікується американським журналом Fortune. Ось деякі великі бренди, які послуговуються цією повнофункціональною CMS: Costa, Heinz, Vogue (Японія), Peugeot, Toyota, Warner Bros. Так що, як Drupal, так і Umbraco використовуються великими іменами в бізнесі.

Багато веб-дизайнерів, розробників і творців контенту надають перевагу Umbraco, тому що він зрілий, надійний, простий в освоєнні, використанні і налаштуванні. Він підтримує WebForms і MVC. Тим не менш, вимагає деяких конфігурацій, щоб почати роботу, за винятком встановлення його зі стартовим пакетом. Drupal дозволяє створювати нові види контенту, змінювати макети, додавати ролі тощо. Drupal та Umbargo — вільні програмні забезпечення з відкритим загально доступним вихідним кодом, які мають як безкоштовні, так і ліцензовані модулі. Drupal підтримується більшістю хостинг-провайдерів тоді, як Umbraco — Windows Azure.

Kentico проти Drupal

Kentico — система управління контентом та система управління досвідом споживачів, яка чудово підходить для побудови інтранету, електронної комерції та громадських сайтів. Вона підтримує багатомовні та мобільні сайти, переклад, автоматизацію торгівлі та онлайн-інструменти для маркетингу. Вона має біільше 400 вбудованих конфігуративних веб-частин, понад 70 модулів, безліч додаткових опцій для плагінів і вихідного коду.

Kentico легко конфігурується, може бути розширений і змінений, щоб задовольнити ваші потреби. Користувацький інтерфейс і макети легкі у навігації. Сторінки сайту організовані у вигляді дерева ієрархії, так що ви можете легко знайти будь-яку сторінку і відредагувати її. Таким чином, якщо порівнювати цю CMS з Drupal, ми можемо сказати, що обидві досить зручні та підходять для користувачів усіх рівнів.

Sitefinity проти Drupal

Sitefinity — наступне покоління CMS, створене компанією Telerik для розробки інтранетів, порталів, сайтів і блогів. Його революційно новий інтерфейс орієнтований на завдання. Це спрощує взаємодію користувача з системою. Для управління шаблонами Sitefinity використовує Controls і стандарти Master Pages .NET. Це перша і єдина CMS, яка дозволяє підприємствам відчути переваги всіх трьох стратегій мобільного розвитку: респонсивний веб-дизайн, мобільні сайти та мобільні додатки.

Проте, у неї є і слабкі місця, наприклад, нестача підтримки. Непростим завданням може виявитися розробка таких простих речей, як кастомних блоків та форм, які не відповідають творчим типам контенту. Drupal же в цьому плані є абсолютною протилежністю Що стосується схожостей, Sitefinity притаманна функція тягни-та-кидай для створення контенту, як і у Drupal 8.

Sitecore проти Drupal

Sitecore — CMS корпоративного рівня, а також повністю адаптивна DMS (цифрова система маркетингу). Вона передбачає створення загальнодоступних громадських веб-сайтів, надійно захищених порталів і веб-додатків. Проте, Sitecore є власністю однойменної датської компанії і не дуже добре підходить для розробки сайтів під замовлення, на відміну від Drupal, який має здатність підлаштовуватися під бажання замовника. Цьому сприяє його відкритий вихідний код, який надає користувачам свободу вивчення, використання і модифікації.

Обидві CMS пропонують високоякісну систему безпеки з негайним виправленням будь-яких вразливих місць. У Sitecore кожне встановлення управляється окремо і на місці. Таким чином, ви повинні постійно підтримувати контакт з постачальниками, щоб бути впевненим, що патчі встановлені вчасно. Це можливо тільки тоді, коли сам Sitecore ідентифікує рівень захищеності, а потім створити патч. Drupal має можливість звітувати та сортувати за рівнем небезпеки вразливі місця, виявлені як в ядрі, так і в додаткових модулях. Як правило, до платформи Acquia Cloud Enterprise патчі застосовуються ще до того, як небезпека виявляється. Відкритий код також заохочує тисячі активістів спостерігати та повідомляти про все, що стосується безпеки.

Кінцева мета

Доцільно обирати Drupal для сайтів університетів, для інтернет-магазинів та інших масштабних веб-ресурсів і будувати їх на різних типах систем.

CMS, базовані на .NET дозволяють розробляти не лише веб-сайти, а й різного роду додатки: мобільні, веб та десктоп-додатки. Ми використовуємо Xamarin, Web та Windows форми, WPF і MVC для них.

У пошуках спеціалістів

Drupal отримав визнання та гідну оцінку багатьох друпалістів з усього світу. Знайти висококваліфікованого розробника PHP чи адміністратора сервера Linux не є проблемою. Це легко, швидко і через це дешевше. Набагато складніше відшукати цінного спеціаліста з .NET. Наша компанія може похвалитися наявністю таких людей з 15-тирічним досвідом, і це — одна з наших переваг.

Підсумок

Якщо ваша ціль — додаток будь-якого типу, тоді радимо системи управління контентом, базовані на .NET, якщо ж масштабний веб-сайт — тоді Drupal. Вибір за вами. Ми справимося з будь-якою з них, варто лише розказати нам свою ідею.

2 votes, Рейтинг: 3

Також по темі

1

Розробники InternetDevels, які працюють над проектом всесвітньої мережі магазинів JYSK, продовжують дарувати Drupal-спільноті нові модулі. У минулому блозі ви мали змогу ознайомитись із...

2

Сьогодні — день подвійної користі! По-перше, є Drupal-модуль, створений розробниками InternetDevels, які працюють над проектом всесвітньої мережі магазинів JYSK. По-друге, одна з авторів модуля...

3

На черзі — новий блог від одного з наших Drupal-розробників про Drupal 8. Вони уже присвятили немало постів новій версії CMF — про...

4

Звісно, наш улюблений Drupal вміє творити дива. Але іноді ефект ще більш більш чудовий від поєднання одного фреймворка з іншим. Адже буває, що дуети звучить навіть більш переконливо, ніж соло-...

5

Бути потужним, безпечним та функціональним — це “те, що лікар прописав” для будь-якого хорошого сайту! Тому Drupal — це “здорова” ідея і для медичних сайтів у тому числі. Сьогодні ми підібрали...

Subscribe to our blog updates