Чому Друпал кращий за самописну розробку

07.04.2014
Drupal solution vs custom development
Автор:

Яке питання є одним із першочергових при ухваленні рішення щодо запуску свого веб-проекту? Звісно, це платформа, на якій відбуватиметься розробка - архітектурне рішення, яке буде нагадувати про себе (у хорошому або поганому сенсі) протягом усього життєвого циклу сайту. І що ж використовувати, якщо ваш задум - дещо більше, ніж просто статичний сайт-візитка або простенький блог без зайвих наворотів? Ми рекомендуємо фреймворк керування вмістом Drupal. Так-так, це саме фреймоворк, тобто конструктор, за допомогою якого вже створюються окремі системи, про які ви могли чути. Чому саме він? Тепер, після багатьох років практики та реалізації найрізноманітніших проектів, відповіді нам здаються дуже простими:

1) Швидкість розробки вище, ціна старту - нижче

Друпал - це, грубо кажучи, вже готовий сайт, який тільки необхідно оптимізувати з урахуванням вимог замовників. Для цього існує просто величезна кількість модулів, які несуть у собі вже готовий функціонал і роблять розробку сайту швидкою за рахунок мінімальних зусиль розробника в порівнянні з самописним сайтом. Отже, ціна розробки сайту на початкових етапах знижується, адже весь базовий функціонал (а іноді його більш ніж достатньо) вже реалізовано.

2) Гнучкість у відносинах із виконавцями

Самописний сайт жорстко зв'язує розробника та замовника. Однак під час розробки сайту можуть виникнути різні нюанси. Наприклад, у виконавця більше немає людських ресурсів для розробки сайту, трапилася форс-мажорна ситуація, або ж самому замовнику не хочеться працювати з командою. У результаті процес передачі проекту від одного розробника іншому неймовірно ускладнюється, адже необхідно розбиратися в чужому коді (і відомий стереотип про чужий код виявляється не таким вже й стереотипом). У випадку Друпал сайту продовженням розробки можуть зайнятися інші фахівці, якщо до цього роботи велися грамотно та по стандартам.

3) Зручність управління сайтом

Розробники самописного сайту можуть занадто ускладнювати систему управління, оскільки не враховують той фактор, що нею будуть користуватися як сам замовник, так і користувачі порталу. У свою чергу Друпал надає як зрозумілий інтерфейс, так і готову адмін частину.

4) Безпека системи

Розробники самописного сайту можуть не перевірити безпеку системи: помилки можуть виявлятися дуже повільно, а часом і занадто пізно. Друпал підтримують більш ніж 20 000 розробників з усього світу; існує навіть спеціальний відділ, який стежить за безпекою як самої системи, так і найпопулярніших модулів. Таким чином, якщо знайдено діру безпеки, Друпал-розробник побачить на сайті оповіщення. Вам доводилося чути про злами серверів або самописних сайтів? Нам - так. А про злами системи Друпала? Ото ж бо й воно)

Переваги Друпала:

1) Відкритий код, система безкоштовна. Сайт можуть створити одні розробники, а підтримувати - інші.

2) Гнучка архітектура. Система має модульну структуру, тому всі додаткові функції реалізуються за допомогою додаткових модулів. З цією системою можна реалізувати все, що завгодно.

3) Багаточисельна спільнота розробників. Маючи належні навички, кожен може зробити свій внесок у розвиток системи: написати власний модуль, поліпшити можливості самої системи, зайнятися підтримкою користувачів.

Міфи про Друпал:

1) Друпал споживає багато ресурсів. Це правда, проте є одне “але” - що значить поняття “багато”? Жити минулим є поганою практикою - ті характеристики заліза, які раніше вважалися високими та дорогими, зараз становлять мало не мінімальну конфігурацією, і на сьогоднішній день практично немає такого сервера або хостингу з підтримкою PHP, MySQL і вебсервера (в основному використовуються Apache або Nginx), які не впораються з Друпал.

2) Друпал-сайт із високою відвідуваністю працює повільно. А ось наш досвід показує, що це не так. Та й сайт Білого Дому явно не одну тисячу користувачів за добу витримує. Адже в Друпал є інтеграції з такими популярними системами, як MemcacheVarnish і т.п., які набагато пришвидшать роботу сайту. До того ж, не варто забувати про модуль Boost, який дає як мінімум подвійну оптимізацію завантаження статичного сайту.

3) Існують простіші та кращі системи. Заяв таких було зроблено немало, а от аргументів... Головною помилкою цього міфу є те, що ідеальних систем ("систем" в широкому розумінні цього слова, і тут говорити треба не лише про веб-розробку) не існує. Друпал, у свою чергу, постійно розвивається, кількість модулів збільшується мало не з кожним днем. Отже, мета цього фреймворку - зробити розробку сайту простішою, оптимізувати її і, звичайно ж, поліпшити життя як розробника, так і замовника.

Свій вибір на користь цієї платформи ми зробили вже багато років тому та нітрохи про це не шкодуємо (як не шкодують і чисельні наші клієнти). І місією своєю вважаємо допомогти тим користувачам, які досі сумніваються. втілити мрії в реальність за допомогою Drupal!

P.S. Вся ця спільнота не може помилятися :)

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Нещодавно ми представили "золотий" список SEO модулів, рекомендованих для успішної пошукової оптимізації...

2

Серед десятків тем для Drupal не важко й заблукати. Ми підготували огляд найкорисніших та популярних тем серед тих, які в можете знайти ...

3

Нещодавно ми розглядали те, як створити ctools тип контенту для модуля Panels. Цього...

4

Ми підібрали золотой список найважливіших модулів для Drupal 7, які життєво необхідні для SEO-оптимізації більшості сайтів. В цьому блозі ми наводимо перелік цих модулів та розказуємо чому вони...

5

Дуже часто багато розробників стикаються з проблемою гнучкого сортування матеріалів на сайті. Одним із варіантів вирішення цієї ситуації в Drupal є модуль Radioactivity. Дізнайтеся більше про його...

Subscribe to our blog updates