Drupal-модулі для інтеграції з відеоплеєрами

17.06.2015
Best Drupal Video Player Modules
Автор:

Вітаю всіх, хто вирішив додати інтеграцію відео на сайт Drupal. Зі свого боку для вас я “перелопатив“ достатню кількість модулів.

Для того щоб працювати з відео, є велика кількість різноманітних модулів. Для початку, вам потрібно для себе вирішити, де буде зберігатись ваше відео, як потрібно його виводити і т.д.

Поговоримо про плюси і мінуси кожного способу. Отже, почнемо....

Для того, щоб додати відео найлегшим способом - вставте його в текст ноди (iframe). Плюси: легка реалізація. Можна зробити responsive відео (для цього можна використати модуль FitVids).

Мінуси: початкова кастомізація плеєра. Немає можливості вивести окремо відео і окремо текст. Можуть виникнути проблеми з обрізанням тексту. Суто моя думка - краще так не робити.

Можна використати окреме поле для збереження відеофайлу. Це можна зробити стандартним полем типу файл. В процесі розробки можна обрати різні шляхи реалізації. Треба вирішити для себе, які типи файлів ми будемо використовувати, де будемо зберігати файли: локально чи вставляючи посилання з зовнішніх відеосервісів.

Якщо ми будемо використовувати відео з зовнішніх посилань, то треба зазначити, що не вдасться коректно підключити плеєр. Наприклад, я хотів підключити Jw Player. Youtube video file вивело добре, а відео з сайту Vimeo - не знайшло. В інших модулів, таких як Videojs, minplayer, відсутня підтримка відео з зовнішніх відеосервісів. Для кращої організації збереження цих файлів можна використати модулі Media: oEmbed, Media: Youtube, Media: Vimeo.

Вам потрібно буде зробити вибір: або використовуєте лише один сторонній провайдер, або використовуєте їхні плеєри.

Якщо ви вирішили використовувати власні відеофайли, вам потрібно вирішити, чи потрібен вам flash player для перегляду flv відео. Якщо так, то раджу установити jwplayer. Якщо ні - можна використати щось подібне до Videojs, minplayer.

Якщо потрібна конвертація відеофайлів, можна використати Video.

На мою думку, найкраще використати модулі Media: oEmbed, Media:Video, Media:Youtube і просто виводити відео з їхніми плеєрами.

В мене були проблеми з відображенням бібліотеки файлів під час вибору файлів через одночасно включені Media: oEmbed, Media:Video, Media:Youtube.

Використовуйте або Media: oEmbed або Media:Video, Media:Youtube.

Короткий огляд модулів для роботи з відео

З використанням модуля Media

Для того щоб додати можливість вставки відео з популярних провайдерів, можна використати такі модулі: Media: oEmbed, Media: Youtube, Media: Vimeo.

Drupal-модулі для роботи з відео

Модуль Media: oEmbedМодуль Media: oEmbed

За замовчуванням підтримує різних провайдерів: Deviantart, Flickr, Hulu, IFTTT, Instagram, National Film Board of Canada, Noembed, Revision3, Scribd, SlideShare, SmugMug, SoundCloud, Twitter, Ustream, Viddler, Vimeo, YouTube.

Є можливість додавати інших провайдерів.

Drupal version support: 7.x Налаштування: Admin > Config > Media > Media-Oembed

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/media_oembed

Примітка: не використовуйте разом з іншими Media: Video модулями - спостерігається нестабільна робота з бібліотекою файлів.

Модуль Media: YouTube

Надає можливість вставки відео з YouTube.

Drupal version support: 6.x, 7.x

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/media_youtube

Примітка: мій вибір)

Модуль Media: Vimeo

Надає можливість вставки відео з Vimeo.

Drupal version support: 6.x, 7.x

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/media_vimeo

Примітка: мій вибір)

Висновок: якщо вам не потрібно додавати відео з різних провайдерів в бібліотеку, а лише з Youtube чи Vimeo, краще використовувати модулі: Media: YouTube, Media: Vimeo. В іншому випадку використовуйте Media: oEmbed.

Модуль Video Filter

Дозволяє дуже просто вставляти на сторінки сайту відео з популярних відео-провайдерів. Для вставки відео потрібно знати лише його URL. На даний момент модуль підтримує наступних провайдерів: Archive.org, Blip.tv, Capped.tv, College Humor, DailyMotion, Flickr Slideshows, Flickr Video, Gametrailers, Gamevideos, Godtube, Google Video, Metacafe, Myspace, Picasa, Slideshare, Streamhoster, Teachertube, Vimeo, Wistia, YouTube.

Налаштування: Admin > Settings > Filters включити фільтр і знизу можна налаштувати плеєр

Після цього, для того щоб вставити відео, достатньо написати код [video: url], де замість url вказати адресу ролика, наприклад: [video:http://www.youtube.com/watch?V=rF1X12PE6PY] А за допомогою коду [video:url width:X height:Y ratio:X/Y align:left/right autoplay:1/0] можна перевизначити стандартні налаштування фільтра.

Drupal version support: 5.x, 6.x, 7.x

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/video_filter

Примітка: Легке додавання відео файлу. Незручно використовувати, не можна розділити виведення тексту від відео.

Модуль Video Filter

Модуль Video Filter

Модуль Googtube

Це фільтр, що перетворить посилання на Youtube і Vimeo на їх відеоплеєри:

Drupal video module Googtube

На відміну від Video Filter, для виведення відео не потрібно додаткових тегів - користувач вставляє в текст URL, а в результаті бачить плеєр. Показувати відео можна кількома способами: в Object, в Iframe, в Сolorbox, в Floatbox.

Налаштування: Admin > Settings > Filters включити фільтр і знизу можна налаштувати плеєр

Drupal video module Googtube

Обов'язково змінити порядок фільтрів таким чином, щоб Googtube filter йшов після “Limit allowed HTML tags” і до “Convert URLs into links”:

 Drupal video module Googtube

Drupal version support: 4.7.x, 5.x, 6.x, 7.x

Посилання на модуль: https://drupal.org/project/googtube

Note: Примітка: Легке додавання відео файлу.

Модуль Embedded Media Field

Модуль для створення полів для типів контенту, які можуть бути використані для відображення відео, графічних та аудіо файлів з різних сторонніх провайдерів.

Мінуси: Самостійно цей модуль використовувати не можна. Для того щоб він коректно працював, потрібно установити один із наступних модулів: Media: 8Tracks, Media: Archive, Media: Bits On The Run, Media: BlipTV, Media: Brightcove, Media: Facebook, Media: Flickr, Media: Fox News, Media: Hulu, Media: Kaltura, Media: MegaVideo, Media: National Public Radio, Media: Node, Media: Podbean, Media: PBS, Media: Sapo.pt, Media: Screencast.com, Media: Smugmug, Media: Soundcloud, Media: TagTélé, Media: TeacherTube, Media: TED, Media: Ustream, Media: Viddler, Media: VideoJug, Media: Vimeo, Media: vzaar, Media: YouKu, Media: YouTube, Slideshare.

Drupal version support: 4.7.x, 5.x, 6.x, 7.x

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/emfield

Модуль Embedded Media Field

Note: Примітка: Під час заповнення поля відсутні підказки щодо заповнення цього поля і підтримки провайдерів.

Модуль Video Embed Field

Модуль для створення полів для типів контенту, які можуть бути використані для відображення відео файлів з YouTube і Vimeo провайдерів. Додає новий тип файлів “Video Embed”. Присутній власний форматер для виведення плеєра.

Налаштування: Admin > Config > Media > Vef_Video_Styles

Drupal version support: 7.x, 8.x

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/video_embed_field

Примітка: Під час заповнення поля відсутні підказки щодо заповнення цього поля і підтримки провайдерів.

Модуль YouTube Field

Модуль для створення полів для типів контенту, які можуть бути використані для відображення відео, графічних та аудіо файлів з різних сторонніх провайдерів. Цей модуль є альтернативою модулям: Media, Embedded Media Field і Video Embed Field.

Drupal version support: 7.x, 8.x.

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/youtube

 Drupal video module YouTube Field

 Drupal video module YouTube Field

 Drupal video module YouTube Field

Модуль Video

Модуль Video дозволяє завантажувати відео в будь-якому форматі, відтворювати відео в будь-якому форматі, перекодувати відео в H.246, Theora, VP8 (веб-сумісні формати), використовуючи Zencoder або FFMPEG, автоматично створювати ескізи відео, додавати відео з файлових систем Cloud, вставляти відео з допомогою модуля WYSIWYG. Можливостей дуже багато. Детальніше можна ознайомитись в офіційній групі цього модуля https://groups.drupal.org/video

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/video

Drupal version support: 5.x,-8.x.

Drupal video module FitVids

Якщо у вас є адаптивний дизайн і ви використовує iframe для вставки відео, то вам не обійтись без цього модуля. Він використовує бібліотеку FitVids.js для встановлення ширини вбудованого відео (наприклад, флеш-відео в <IFAME>). (Не використовується для HTML5) Він підтримує YouTube, Vimeo, Blip.tv і Kickstarter за замовчуванням, і може працювати з іншими постачальниками відео, як Dailymotion або Viddler.

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/fitvids

Drupal version support: 6.x, 7.x

Модуль Videojs

Video.js є HTML5-відео-плеєр з вбудованою флеш-альтернативою для старих браузерів. Це означає, що відео може відтворюватися практично на всіх пристроях і операційних системах. Цей модуль є модуль підтримки для Video.js. Він не містить Video.js в собі, але він надає можливість роботи з ним, підтримує модулі File, Link і Video. Не відтворюється flv. Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/Videojs

Drupal version support: 6.x, 7.x

Модуль Jw Player

Особливості:

 • Додає для поля свій форматер для виведення плеєра.
 • Використовує HTML5 плеєр, який сумісний з мобільними пристроями.
 • Флеш-плеєр використовується тільки при необхідності!
 • Конфігурація плеєра: ширина, висота, теми, авто-відтворення та інші налаштування.
 • Профілі налаштувань дозволяють широко використовувати групи параметрів (аналогічно стилям зображення в ядрі).
 • Експорт профілів налаштувань через Ctools.
 • Є готова функція для темізації плеєра.
 • Використовує модуль Libraries для бібліотеки JW Library і різних скінів.

Для того щоб завантажити плеєр: заходимо на сайт плеєра, безкоштовно реєструємося на сайті https://www.jwplayer.com/, заходимо в особистий кабінет https://account.jwplayer.com/#/account

Drupal video module Jw Player

Сайт підтримки плеєра з документацією: http://support.jwplayer.com/

Посилання на модуль: https://www.drupal.org/project/jw_wplayer

Drupal version support: 7.x

Примітка: проблеми з відображенням скінів.

Висновок

Для роботи з відео в Drupal-і існує велика кількість модулів, які ви можете самостійно обрати і налаштувати для своїх потреб. Ми можемо лише надати деякі рекомендації щодо їх встановлення, а саме:

 • щоб одноразово додати відео в певну ноду, можна використати iframe (для “гумового” дизайну - FitVids);
 • для багаторазового вставлення відео в текст ноди можна використати модулі: Video Filter, Googtube;
 • якщо потрібно завантажити відео зі сторонніх провайдерів, можна використати модулі: Media: oEmbed, Media: Youtube, Media: Vimeo;
 • окреме поле - тоді ці модулі для вас: Embedded Media Field, Video Embed Field, YouTube Field;
 • для збереження відео з підтримкою конвертування у файли сайту - Video;
 • флеш-плеєр для відтворення відео в форматі flv - Jw Player;
 • html5 плеєр - Videojs, Jw Player.
Голосів: 6 Рейтинг: 3.7

Також по темі

1

Drupal є досить популярним засобом створення сайтів. Як перевірити, чи ваш Drupal-сайт надійно захищений? Варто дотримуватися певних правил, які можуть вберегти ваш сайт від атак та інших небезпек...

2

А ви повірите, що 10 хвилин достатньо для того, щоб встановити базовий пакет Drupal? Ми написали скрипт, який дозволяє це зробити.

3

Drupal — платформа з відкритим вихідним кодом, яка користується великою популярністю серед дизайнерів. Проте, створюючи елементи дизайну для сайтів на Drupal, варто дотримуватись певних “золотих...

4

Стаття від Джека Доусона в дуже простій і зрозумілій формі описує, що таке система управління контентом Drupal, які її переваги, як вона оновлюється і вдосконалюється та для яких сайтів найкраще...

5

Створення CTools попапів (модальних вікон) — справа нескладна, проте має велику кількість важливих нюансів. Тому дана стаття присвячена саме нюансам створення різноманітних попапів.

Subscribe to our blog updates