Найважливіші SEO-модулі для Drupal 7

12.02.2014
The most important SEO Modules Drupal 7
Автор:

На сайті drupal.org існує безліч різних sео-модулів для Drupal. Одні вже застаріли, інші перебувають в стадії розробки, від третіх взагалі немає користі... Ми випробували практично всі та виділили для себе золотий список із 7 найважливіших модулів, які просто необхідні для сайту в плані SEO оптимізації:

  1. Pathauto
  2. Transliteration 
  3. Globalredirect
  4. Metatag
  5. XML sitemap;
  6. RobotsTxt
  7. Menu Breadcrumb

Розберемо кожен по черзі:

Pathauto - це важливий sео-модуль, за допомогою якого автоматично генеруються людино-зрозумілі посилання на будь-яких сторінках сайту, за заздалегідь прописаним шаблоном. Тобто, використовуючи цей модуль, замість http://ваш-сайт/node/12 ви отримаєте:

http://ваш-сайт/content/novunu-sportu.

Після встановлення модуля, переходимо на вкладку «Налаштування» і проставляємо потрібні для вашого сайту галочки (на зображенні показано рекомендовані параметри для налаштування Pathauto):

налаштування pathautho

Розглянемо ці параметри детальніше.

У пункті «Розділювач» рекомендовано проставляти знак тире. Це те, що буде розділяти слова в заголовках. Тобто цим знаком замінюються символи пунктуації та пропуски.

У пункті «Регістр символів» бажано ставити галочку біля «Перейти на нижній регістр».

Максимальну довжину синоніма та максимальну довжину компонента залишаємо в 100 символів (цього зазвичай достатньо).

Ставимо галочку біля «Створювати новий синонім» в «Оновлення дії». Це робиться для того, щоб уникнути дублювання контенту, а також щоб не заплутатися самому.

Також зазначаємо галочками пункти «Транслітерувати перед створенням синоніма» і «Скорочувати рядки до букв і цифр».

Зберігши налаштування, переходимо у вкладку «Шаблони» і задаємо необхідні шляхи.

настройки pathauto шире

Після цього переходимо на вкладку «Видалити синоніми», ставимо галочку навпроти «Всі синоніми» і видаляємо їх. Коли синоніми видаляться, відкриваємо вкладку «Масове оновлення», вибираємо типи шляхів без псевдонімів і зберігаємо вибрані налаштування.

Зберігши всі налаштування, ми побачимо, що замість цього:

не чистий урл

у нас будуть красиві, зрозумілі посилання:

чистый урл

Transliteration - цей модуль знадобиться для сайтів, на яких є назви не латиницею. Якщо ви вже встановили модуль Pathauto, вам також буде потрібний і модуль транслітерації, так як з його допомогою при створенні нового матеріалу, назву якого прописано не латиницею, в посиланні будуть транслітеровані слова. Модуль транслітерації трансформує кирилицю в латинські літери. Наприклад, замість URL: http://ваш-сайт/останні-новини-в-Україні-та-світі отримаємо  http://ваш-сайт/ostannі-novunu-v-Ukraіnі-ta-svіtі.

GlobalRedirect - важливий модуль, який допомагає позбутися дублювання сторінок при розробці сайту. Він автоматично проставляє 301 переадресацію з некоректних посилань на коректні, наприклад:

  • зі сторінок зі слешем «/» на сторінки без слеша; 
  • з активованою функцією «clean url» перенаправляє на чисте посилання (без ?q=).

глобальная переадресация

Metatag - цей модуль дуже корисний. З його допомогою можна налаштувати автозаповнення мета-тегів title, meta description та meta keywords.

настройки модуля metatag

Завдяки налаштованим шаблонами ці теги можна автоматично зробити релевантними та унікальними для кожної сторінки.

глобальні налаштування мета-тегів

XML sitemap - модуль, який допомагає налаштувати xml карту сайту та вказати бажану індексацію для всіх типів сторінок. Після створення карти сайту, необхідно її налаштувати.

налаштування карти сайту

Рекомендовано поставити час оновлення карти сайту в 1 день. Для головної сторінки потрібно вибрати найвищий пріоритет, для решти сторінок досить 0,5 (normal). Після збереження перегенеровуємо карту сайту (така опція є в налаштуваннях модуля), і готово!

пример карты сайта

RobotsTxt - модуль для створення файлу robots.txt, в якому можна забороняти та дозволяти доступ пошуковим роботам на певні сторінки вашого сайту чи весь сайт повністю.

Сам файл підлягає ручному доопрацюванню! Його стандартний варіант містить директорії зі слешем в кінці рядка:


Disallow: /includes/
Disallow: /misc/
Disallow: /modules/
...

Іноді в індекс пошуковиків потрапляють такі посилання: .../includes , .../misc , .../modules (без «/»), тому потрібно забрати всі слеші в кінці назви кожної директорії. У самому низу прописуємо «host» з доменом без http:// і вказуємо «sitemap».

Примітка: User-agent * - це звернення до найважливіших ботів (YandexBot, Googlebot), які заходять на цю сторінку.

Menu Breadcrumb - модуль, який додає «хлібні крихти» для всіх пунктів меню, будь-яких рівнів і типів вкладеності. Рекомендовані налаштування модуля наведені на зображенні.

меню хлебыне крошки

Отже, в цій статті ми перерахували всі модулі, які на наш погляд необхідні для сайту з точки зору SЕО. З часом цей список буде збільшуватися, тому що розробляється багато нових корисних модулів, розвиваємося і ми. Крім того, ми вже готуємо новий блог-пост про SEO-модулі, які не є необхідними, але однозначно зроблять ваш сайт кращим. Слідкуйте за нашими статтями та нехай прибуде з вами ТОП ;)

3 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Дуже часто багато розробників стикаються з проблемою гнучкого сортування матеріалів на сайті. Одним із варіантів вирішення цієї ситуації в Drupal є модуль Radioactivity. Дізнайтеся більше про його...

2

Зміни в Drupal 8, окрім усього іншого, торкнулися процесу створення власних віджетів і форматтерів. Новий плагін API значно спрощує цю процедуру.

3

Підтримка транзакцій з'явилася вже в Drupal 7, включаючи ті бази даних, які самостійно їх не підтримують. Давайте розглянемо як правильно їх використовувати, щоб досягнути потрібного результату....

4

У своїй практиці ми досить часто використовуємо Git Flow модель роботи з репозиторієм. Схема роботи з якою більш детально описана нижче.

5

Продовжуючи розгляд можливостей модуля Panels, в цьому блозі мова піде про створення власного контексту за допомогою Chaos tool suite.

Subscribe to our blog updates