Примножте свої здобутки завдяки мультисайтингу в Drupal

13.10.2017
More profits & less effort with Drupal multisite functionality
Автор:

Ось ще один рецепт успіху для вас. Не один сайт, а ціла команда сайтів може грати на вашому боці. І кожен з цих сайтів не потребує побудови з нуля та індивідуального адміністрування. Весь секрет — у функціоналі мультисайтингу, який дуже добре розвинений в Drupal. Завдяки цьому, Drupal не тільки дозволить вам обійти конкурентів, але і примножить цей ефект у багато разів. Давайте поглянемо, як працює мультисайтинг, коли його варто обирати та які переваги він дарує. Крім того, ми згадаємо декілька корисних модулів та порад для мультисайтингу.

Мультисайтинг у Drupal та його суть

Архітектура мультисайтингу в Drupal передбачає декілька сайтів на одній базі коду. В них спільне ядро Друпала, модулі і теми, але в той же час вони можуть налаштовуватись за вашим бажанням.

Наприклад, ви обираєте, які модулі вмикати чи вимикати. Ви також вирішуєте, чи додавати специфічні для кожного сайту модулі і теми. Чи приймати одних і тих самих користувачів з єдиним входом, чи поширювати контент між сайтами, чи дотримуватись однакового дизайну — все це і багато іншого залежить від вашого вибору.

Як брати і сестри в реальних сім’ях, мультисайти можуть виглядати і поводитись дуже схоже, а можуть — шукати власний, неповторний стиль. Однак, вони точно поділяють сімейні гени ;)

Звідси і випливають основні принципи вибору архітектури мультисайтингу: його варто обирати, якщо сайти вашого майбутнього мультисайт-сімейства матимуть схожий функціонал, якщо в них будуть спільні важливі Drupal-модулі або якщо вони будуть побудовані на тій самій Drupal-дистрибуції. В цих випадках мультисайтинг буде максимально корисним та легким у втіленні.

Декілька переваг Drupal-мультисайтингу

Жодних додаткових витрат на розробку

Налаштувавши мультисайтинг, ви заощаджуєте кошти на розробку, адже кожен сайт не повинен будуватися з нуля.

Швидкий запуск

Як не потрібно витрачати кошти на побудову сайтів з нуля, так і не потрібно довго чекати їхнього запуску.

Цілісність бренду

Завдяки архітектурі мультисайтингу, легше дотримуватись основних принципів вашого бренду стосовно дизайну на всіх сайтах.

Менше зусиль на адміністрування

Вам знадобиться значно менше часу, зусиль та коштів на керування сайтами, адже певні дії потрібно буде робити лише на одному сайті, без необхідності повторювати на всіх.

Це включає в себе:

  • апгрейди сайтів
  • поширення контенту
  • внесення змін

і багато іншого.

Декілька корисних інструментів та порад для мультисайтингу

Drush

Інтерфейс командного рядка Drush дуже корисний в керуванні розгортаннями і апгрейдами. Згідно з drupal.org, воно дозволить вам впоратися з кількістю сайтів від 100 до 1000, і ця можливість широко використовується сайтами університетів, побудованими на Drupal. Для них мультисайтинг — справжній порятунок!

Sites.php

Використання файлів sites/sites.php і Drupal 7 і sites/sites.example.php в Drupal 8 для посилання на сайти допоможе вам швидко мігрувати між середовищами.

Контрибні модулі

Оцініть також деякі Drupal-модулі, які вам додатково допоможуть. Завдяки модулю Domain Access, ви зможете обмінюватись конфігураціями, користувачами і контентом між веб-сайтами. Модуль Menu Domain Access дозволить адміністраторам вирішувати, які пункти меню приховувати, а які показувати користувачам на конкретних доменах. Модуль Apache Solr Multisite Search забезпечить пошук між сайтами з Apache Solr Search. А RobotsTxt буде динамічно генерувати окремий robots.txt для кожного учасника вашого мультисайт-сімейства. І це лише декілька прикладів.

Висновок

Насолоджуйтесь перевагами мультисайтингу в Drupal! А наша команда обов’язково дасть вам гарні поради, ну і, звісно, ідеально налаштує вам мультисайтинг.

Завжди будьте в курсі цікавих трендів, підписавшись на нашу розсилку!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Друпал — це грандіозна платформа, яка має величезну спільноту та величезну кількість сайтів, побудованих завдяки їй. Що ж допомагає Drupal витримати конкуренцію? Ми пояснювали...

2

Цілком виправдано, що багато найбільших компаній використовують Drupal для керування своїми сайтами, оскільки платформа успішно процвітає на ринку та є на крок попереду своїх опонентів з точки...

3

Вітання усім! Таке враження, що «8» — щасливе число, а 8/2017 — щасливий місяць для всіх друпалістів. Очевидно, черпаючи додаткову енергію з серпневого сонця, Drupal-спільнота створила безліч...

4

Коли справа стосується створення власного бізнесу, дуже важливо створити і стабільно функціонуючий сайт. Які параметри сервера потрібно відстежувати, щоб ваш сайт працював як новий годинник?...

5

Поєднання різних фреймворків для отримання неймовірних реакцій між ними — це і є справжня «хімія» веб-розробки. Сьогодні подивимось на потужну «хімічну реакцію» — між Drupal і ReactJS, в...

Subscribe to our blog updates