Інтеграція Drupal і Salesforce для підвищення продажів: огляд + кейс

29.04.2020
Інтеграція Drupal і Salesforce для підвищення продажів: огляд + кейс
Автор:

CRM-системи — корисні помічники для бізнесу в комунікації з поточними та потенційними клієнтами. Не дивно, що багато власників бізнесу хочуь інтегрувати CRM із своїм сайтом.

На щастя, виняткові можливості з інтеграції в Drupal 8 створюють усі умови для цього, що є однією з численних переваг Drupal 8 для бізнесу.

Команда з веб-розробки InternetDevels має великий досвід інтеграції Drupal-сайтів з різними CRM-системами, тож можете надіслати нам задачу в будь-який час.

А сьогодні поговоримо конкретно про інтеграцію між Drupal-сайтом і системою Salesforce. Розповімо про можливості у цій сфері, а також поділимося одним з наших нещодавніх Drupal-кейсів — створення сайту на Drupal 8 з інтеграцією Salesforce.

Що таке Salesforce? Розглянемо відоме CRM-рішення

Salesforce — це відома "хмарна" система CRM (customer relationship management), яка з'єднує бізнес та його клієнтів. Слово “sales” у назві чітко говорить про одну з її ключових місій — вона допомагає компаніям ефективно керувати продажами, службою підтримки, автоматизацією маркетингу, спільною роботою та аналітикою. Платформа надає відділам з продажу, маркетингу та іншим спільний доступ до роботи з кожним клієнтом.

Salesforce Suite

Переваги інтеграції Drupal і Salesforce

Якщо у вас є Drupal-сайт, ваша команда з продажів та маркетингу може використовувати всю вищеописану силу Salesforce завдяки інтеграції між цими двома системами. Ось як мінімум деякі з переваг, які ви отримаєте:

 • ваші робочі процеси у продажах та маркетингу стануть набагато ефективнішими
 • ви заощадите час і кошти завдяки повністю інтегрованій системі
 • ви ніколи не пропустите потенційного клієнта завдяки сповіщенням на електронну пошту
 • ви отримаєте шанс відстежувати активності конкурентів
 • між Drupal і Salesforce можливий як односторонній, так і двосторонній обмін даними
 • завдяки чіткій синхронізації, створювати і оновлювати дані дуже легко
 • можливості з авторизації додатково захищають ваші дані

Інтеграція Drupal і Salesforce: як вона створюється

Основа будь-якої інтеграції — безпроблемний обмін даними. Drupal-сайти можуть надсилати дані до Salesforce або отримувати дані звідти. Як зазначалося вище, інтеграція в Drupal 8 зазвичай проходить гладко завдяки підходу "API-first".

Drupal також може похвалитися багатьма контрібними модулями, які полегшують інтеграцію з конкретними системами. Тож, звісно, є модуль і для Salesforce у Drupal 8 (і Drupal 7 теж). Він називається Salesforce Suite і дбає про ідеальну інтеграцію. Модуль включає в себе ряд підмодулів, про які ми зараз і поговоримо.

Модулі для інтеграції Salesforce із Drupal-сайтами

Salesforce Suite

Salesforce Suite — це основний модуль для інтеграції. Він синхронізує сутності Drupal-сайту (ноди контенту, користуваів і так далі) з об'єктами Salesforce (контактами, організаціями і так далі). Точний зв'язок між ними створюється завдяки мапінгу філдів.

Модуль підтримує імпорт і експорт даних, який може бути і в реальному часі, і асинхронним — на базі запусків Крону. Модуль Drupal 8 Salesforce Suite був оновлений в 2020.

Підмодулі Salesforce Suite

А ось як конкретні задачі виконуються підмодулями в версії Drupal 8.4:

 • Salesforce Integration. Цей підмодуль відповідальний власне за інтеграцію Drupal і Salesforce.
 • Salesforce JWT Auth Provider. Цей інструмент в наборі дбає про аутентифікацію на основі ключів.
 • Salesforce Mapping. Для кращої синхронізації між обмінюваними даними, використовується мапінг філдів, і саме так цей підмодуль асоціює Drupal-сутності з Salesforce-об'єктами.
 • Salesforce Mapping UI. Цей підмодуль забезпечує зручний інтерфейс, що дає вам можливість керувати налаштування мапінгу.
 • Salesforce Logger. Цей "учасник команди" відповідає за консолідоване логування подій Salesforce Log.
 • Salesforce Push. Цей інструмент дбає про передачу Drupal-даних у Salesforce, коли вони оновлюються на Drupal-сайті.
 • Salesforce Pull. Тут відбувається протилежна дія — імпортуються об'єкти Salesforce на основі налаштувань мапінгу.
 • Salesforce Soap. Цей підмодуль дає можливість сервісу SoapClient обмінюватися даними з Salesforce SOAP API.
 • Salesforce Webform. Цей підмодуль додає підтримку філдів Webform до процесу мапінгу, чим забезпечує інтеграцію Drupal Salesforce і Webform.

Salesforce Suite module for Drupal and Salesforce integration

Як інтегрувати Salesforce із Drupal: кейс

Для кейсу, яким ми ділимося зараз, клієнт попросив створити йому простий сайт. На цьому сайті не повинно було бути нічого особливого — лише декілька контент-типів у відповідності з темплейтом InDesign, інтеграція з Google Analytics і, в якості найскладнішої частини, інтеграція Drupal і Salesforce.

Коли нас питають про "розробку простого сайту", ми розуміємо, що бюджет клієнта обмежений. І ми намагаємось допомогти йому, зробивши навіть трохи складніші процеси простими. Якщо ви теж цікавитесь послугами з веб-розробки на основі цього підходу, напишіть нам.

Одним із способів досягти цього є використання можливостей ядра Друпала і контрібних рішень. Саме так і сталося в цьому випадку — ми використали Salesforce Suite для проведення інтеграції.

Щоб поєднати між собою дані Drupal і Salesforce, ми використали вбудовані типи мапінгу філдів у модулі Mapping, що входить до складу Suite, без потреби писати кастомні типи. Вбудовані типи мапінгу включають властивості, пов'язані ID, константи, токени і так далі, тож покривають багато простих випадків. Це саме те, що потрібно було для нашого клієнта — прості властивості користувачів.

Кроки інтеграції Drupal і Salesforce

Ось стандартні кроки для інтеграції Salesforce із Drupal , які ми виконали і які можуть стати комусь у пригоді.

1. Частина Salesforce 

 • Наш клієнт створив акаунт у Salesforce Developer Edition.
 • Ми проконсультували його щодо створення Salesforce Connected App (у Setup — Create — Apps — Connected Apps — New), включно із налаштуваннями OAuth і вказанням "callback URL" для його домену.
 • Після цього, клієнт отримав ключі, які потрібно було зберегти для наступного кроку.

2. Частина Drupal

 • На Drupal-сайті клієнта ми встановили модуль Salesforce Suite і увімкнули ключові підмодулі.
 • На сторінці Administration — Configuration — Salesforce — Authorization адмінпанелі Drupal-сайту ми ввели доступи, отримані від Salesforce у попередній частині.

3. Мапінг між Drupal і Salesforce

 • Далі ми пішли на сторінку Administration — Structure — Salesforce — Mappings адмінпанелі Drupal-сайту.
 • Створили мапінг-одиницю під назвою “Customers” і обрали для неї тип Drupal-сутності “User”, який повинен відповідати Salesforce-об'єкту “Contact.”
 • Далі ми асоціювали всі властивості Drupal-користувача (ім'я, прізвище, електронна адреса) з відповідними полями Salesforce.

Нарешті, як протестувати інтеграцію Salesforce і Drupal?

Ось кроки для того, щоб протестувати, чи інтеграція працює:

 • Ми створили нового тестового користувача на Drupal-сайті, щоб побачити, чи буде він автоматично підтягуватись у Salesforce.
 • Далі запустили Cron на сторінці Administration — Configuration — System — Cron, щоб оновити Salesforce-контакти.

Інтегруйте Salesforce або будь-яку іншу CRM з Drupal-сайтом!

Якщо ви плануєте приєднанти Salesforce або будь-яку іншу CRM на ваш вибір до свого сайту, або ж побудувати весь сайт з нуля, зараз для цього ідеальний час. Наш особливий пріоритет сьогодні — забезпечувати клієнтів рішеннями з помірними цінами. Наша команда з Drupal-розробки знайде способи вирішити ваші задачі швидко та ефективно, заощаджуючи там, де така можливість є. Поговоримо про це!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

2

Є способи та інструменти, що полегшують регулярне створення контенту. Розгляньте, наприклад, ідею відкладеного постингу на сайті. Поговоримо про переваги цього підходу і розглянемо корисний Drupal...

3

Естетично привабливі та цікаві навігаційні меню великою мірою визначають успіх сайту. Якщо ваш сайт побудовано на Drupal, вам пощастило. Адже він має безліч корисних модулів для створення сучасних...

4

Поговоримо, чому FAQ (Frequently Asked Questions, або питання-відповіді) варто зробити важливою частиною вашої ...

5

Все більше власників бізнесу вирішують найняти команду...

Subscribe to our blog updates