Сьогодні з читачами нашого блогу своїми думками про Drupal поділився Джек Доусон, засновник компанії "Big Drop". Отже, передаємо йому слово.
Drupal — це система управління контентом (CMS) із відкритим кодом, тобто блок її коду доступний для доповнення і змін будь-якій людині зі знаннями в галузі програмування. Це є протилежністю до пропрієтарного програмного забезпечення (з закритим кодом), творці якого залишають за собою право інтелектуальної власності. За програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом не потрібно платити, і його можна повністю змінювати згідно з будь-якими вимогами користувачів.
Drupal є одним з трьох найбільш популярних CMS із відкритим вихідним кодом, дві інші — це WordPress і Joomla. Хоча, можливо, Drupal і не найпопулярніший з них, але він однозначно найгнучкіший і найпотужніший з цього “тріо”, і його обирає багато розробників, коли є потреба в технічному потенціалі. Drupal можна використовувати для розміщення різних типів контенту, наприклад, блогів, захищеного паролем контенту, дошок оголошень, форумів і т.д.
Як Drupal оновлюється і вдосконалюється
Як і будь-яка інша веб-платформа з відкритим кодом, Drupal має спільноту розробників, які відповідають за оновлення і вдосконалення функцій в рамках цієї CMS. З команди 8 друзів у Антверпені, якою Drupal був ще у 2000 році, він виріс до свого нинішнього вигляду — спільноти у 800 тисяч учасників. На Drupal працюють деякі з найпотужніших сайтів у світі, в тому числі WhiteHouse.gov.
На сьогоднішній день в Drupal є два поняття: ноди та модулі. Ноди — це частини контенту/коду; вузли можуть являти собою що завгодно — опитування, статті, товари, сторінки і т.д. Ноди — це як шаблони, які команда розробників визначає, щоб створити можливість додавання нового контенту із заданими атрибутами.
Коли розробник хоче зробити щось на Drupal і вважає, що для цього немає функціоналу, він розробляє модуль для виконання цього завдання. А потім цей модуль, що називається ‘contributed module’ (“внесений модуль”), буде вбудовано в основні модулі Drupal, щоб інші люди могли також його використовувати.
Де і чому варто використовувати Drupal
Як ми вже говорили, Drupal є найпотужнішою, найфункціональнішою і найгнучкішою CMS, тому він буде корисним не для кожного веб-проекту. Drupal рекомендується для технічно складних сайтів, які уже під час запуску є масштабними і мають потенціал з часом стати ще масштабнішими.
- Вартість. По-перше, Drupal є безкоштовним для встановлення і використання, як і більшість його розширень, а це є його величезною перевагою над конкурентами. Наприклад, система MS SharePoint має ті ж технічні можливості, що і Drupal, але ліцензійні платежі роблять її набагато менш доступною. А в Drupal лише деякі плагіни потрібно купувати — багато з них доступні безкоштовно.
- Підтримка користувачів. Ще одна перевага Drupal — велике і дружнє міжнародне співтовариство друпалістів, куди ви можете звернутися, якщо “зайшли в глухий кут” зі своєю задачею. Враховуючи, що команда налічує понад 800 тисяч кваліфікованих розробників, а на Drupal працює 330 тисяч сайтів, ви можете бути впевнені, хтось має рішення для вашої проблеми, і ви зможете легко його отримати. Також різноманітні консультаційні компанії пропонують платну підтримку користувачів Drupal — можливо, саме такий варіант підійде вашій компанії.
- Гнучкість. Все Drupal можна налаштовувати під індивідуальні потреби, абсолютно все. Якщо вам потрібно щось на сайті, ви зможете це отримати. І крапка.
- Інтернет-торгівля. Drupal отримує найкращі відгуки за свої креативні, високоякісні рішення з інтернет-торгівлі для сайтів великих підприємств в тому числі підтримку оплати, нестандартні модулі інтернет-торгівлі, створені під індивідуальні замовлення, а також безліч інших можливостей.
- Трафік. Drupal здатен ефективно пропускати ті обсяги трафіку, які можуть виникати на величезному сайті, і не сповільнювати при цьому його роботу. Він робить це завдяки вбудованій системі кешування. Ось чому цю платформу обрали UniversalMusic.com, WhiteHouse.gov та інші сайти з високим трафіком.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Про автора: Джек Доусон — веб-розробник і фахівець з користувацьких інтерфейсів та юзабіліті у BigDropInc.com.
Працює на фірмі, що спеціалізується на дизайні, брендингу і маркетингу, яку сам заснував 9 років тому.
Любить ділитися своїми знаннями і поглядами з іншими розробниками і споживачами.