Drupal code sprint - наш внесок у спільноту друпалерів

30.05.2014
Drupal code sprint
Автор:

Ентузіазм і професіоналізм - ось дві основні рушійні сили Drupal спільноти. Чому я в цьому впевнений? Та все дуже просто! Друпал - це некомерційний продукт, платформа з відкритим кодом. Друпалери допомагають спільноті абсолютно добровільно та безоплатно (гарно сказав, а ?:). “Як так?” - збунтувалася наша слов’янська ментальність. А ось такий прикол... Головне бажання, а його у затятих друпалістів хоч відбавляй. А як інакше можна пояснити той факт, що тисячі програмістів кодять ночами після важких робочих буднів з єдиною метою - допомогти цій CMF поліпшити її функціонал з одного боку, і спростити її для користувачів - з іншого.

Так як ми є активними членами спільноти, ми не тільки пишемо круті сайти, а й також з ентузіазмом беремо участь у розробці самої платформи. Звичайно ж, список зроблених нами фіч можна подивитися на drupal.org profile. Проте є там одне АЛЕ - там не відображається динаміка розвитку. Ось чому власне я і пишу цей блог :) Отже, друзі, недавно ми завершили наш тримісячний код спринт! Реліз Друпал 8 в цьому допоміг - портування проектів на оновлену версію системи.

Отже, перші дні 2014 року (після вдалого святкування) запам'яталися нам смутно дискусіями та роздумами... А, пригадую! Ну звичайно ж, нам треба було спланувати роботу та визначити учасників нашого код спринту. Мета була поставлена​​: портувати якомога більше проектів на Друпал 8 (і зробити це якісно). У результаті ми впоралися з 23-ма проектами:

 1. Drupal8 Oracle Driver
 2. Favicon
 3. Custom Error
 4. Beaty tips
 5. Link image Fields
 6. NineSixty (960 Grid System)
 7. 404 Navigation
 8. Social Share
 9. Conditional Stylesheets
 10. TagCloud
 11. reCAPTCHA
 12. Menu token
 13. Taxonomy menu
 14. Terms of Use
 15. Exclude Node Title
 16. Shadowbox
 17. Front page
 18. Node JS
 19. Business
 20. Select (or other)
 21. No request new password
 22. RootCandy
 23. Block Theme

Drupal, друже, сподіваємося, це тобі допоможе!

Ну і в кінці трохи офіційної нудної статистики:

 • 36 літрів кави в лютому і 68 літрів пива в березні і квітні було випито
 • 15 нервових клітин було зруйновано
 • 1500 одиниць фана і задоволення ми отримали
 • 160.507.445.071 кліків по клавіатурі зроблено (це я не враховую “активнісь” Вконтакті)

При підготовці цього матеріалу (може навіть за секунду до того, як натиснути кнопку "опублікувати ":) мене осінило. Drupal 8 був в центрі всього код спринту. А що ми, як розробники очікуємо від нього? Цікаве питання... і я вирішив запитати це у хлопців, які були активними його учасниками (без образ, запитав тільки тих, хто був у радіусі 10 метрів від мене в той момент :). Ось власне бліц-інтерв'ю про наші враження від Drupal 8. Приховувати нічого, говорять ВОНИ (розробники :))

Bohart

Я і Деймос працювали над проблемою портувания драйвера бази даних Oracle на нову версію. Ми вибрали її, тому що це круто, у них логотип прикольний:). А ще це БД, з якою нам довелося працювати на 7-ій версії Друпала, тому вибір ліг саме на адаптацію Oracle під D8.

На Drupal 8 c базами даних стало легше працювати. Всі релізи нарешті приведені до тих стандартів, за якими вже кілька років живе все IT-суспільство. У Drupal 8 інтегрувати сайт з будь-якою БД буде набагато простіше, ніж раніше (ви мене зрозумієте якщо стикалися з такою необхідністю для Drupal 7) Все, треба шось важне йти робити :)

DeimoS

В принципі, в рамках спринта треба було щось зробити :) Виникла ідея портувати не модуль чи тему, а драйвер бази даних під Друпал. Оскільки MySQL, PostgreSQL i SQLite вже були в ядрі, на стадії баг-фіксингу, а ми не були в курсі, який там стан речей, то вирішили туди не лізти. Око впало на Oracle, тому що робота по портуванню там ще не почалася і це був шанс базово зрозуміти що ж це таке Oracle і яким чином реалізовані драйвери баз даних в Drupal.

Що найбільш радує в Друпал 8, так це його "​​глобальна ООП-зація" (перехід від процедурного стилю на об’єктно-орієнтований, прим. мене), яка забезпечує зручну масштабованість і гнучкість функціоналу та в рази полегшує кастомізацію сайту.

Також, по-моєму, програмістам, які раніше не мали справи з Друпалом, але розбираються в PHP OOП, буде легше зрозуміти структуру системи та її принципи побудови та функціонування.

snap_x

А я фактично займався тільки організацією портування з боку своєї команди. Але якщо говорити про Друпал 8 - то це один з найважливіших релізів. Об'єктна орієнтованість, Simfony, Twig ... Купа всього відрізняє цю версію від попередніх. Системні та архітектурні зміни очевидні, це одночасно і класно і небезпечно, тому що там стільки всього відтествувати треба... Тому й релізу офіційного поки немає. Якщо раніше він переносився і переносився, то зараз навіть орієнтовної дати виходу нової версії ніхто не скаже.

james_kerrigan

Вітя, а ти напишеш, шо я працював над модулем 404 navigation, бо в ньому 2 строчки коду і мене більше цікавив сам процес портування? :) (так, прим. мене)

Друпал 8 нарешті йде в ногу з часом - object oriented programming basics, Symfony logic. Коли вийшов Друпал 7 я подумав: "Так, Друпал 7 кращий за шістку". Але після того як попрацював з Друпал 8, у якого ще навіть офіційного релізу нема... Притому, якщо різниця між 6-ою і 7-ою версіями була така (показує 2-ма пальцями відстань в 4 см), то різниця між Друпал 7 та Друпал 8 буде кілометрова. Нарешті все зроблено правильно. Зараз приходить усвідомлення, що раніше Друпал був просто набором костилів. Вони робили, але не так, як могли б. Але пояснити це не програмісту не технічними термінами складно. Можу сказати точно: Drupal 8 буде одним з найважливіших релізів.

Ну от і все, але справа цим блогом не обмежиться. Далі будуть нові звіти про код спринти, це лише перший у списку!

P.S. Ну і остання відповідь від id.tornado. Зацініть:

- Ти чим в рамках спринта займався?

- Портував тему NineSixty

- А чого її обрав?

- Так це моя перша тема, я на ній вчився...

Друпал спільнота - це спільнота ентузіастів і професіоналів. Але ж вони теж люди :)

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Іноді власники сайтів стикаються з різними проблемами, пов'язаними з їх Drupal-проектами. Тому ми запустили сервіс, який пропонує швидку технічну підтримку вашого сайту.

2

На даний час сервіси з готовими html-темами набирають стають дедалі популярнішими. Однак, чи так вже легко верстати на їх основі Drupal-сайти?...

3

Часто на адресу Drupal можна побачити заяву в стилі: «На цьому фреймворці не створити high-load веб-сайту». Ми спростуємо цей міф не...

4

При прийнятті рішення запустити власний вебсайт одним із найважливіших питань є вибір реалізації - CMS чи самопис? Дізнайтеся більше про переваги фреймворка Drupal.

5

Нещодавно ми представили "золотий" список SEO модулів, рекомендованих для успішної пошукової оптимізації...

Subscribe to our blog updates