Реліз Drupal 9: питання-відповіді про міграцію, переваги Drupal 9 та інше

19.08.2020
Drupal 9 release: Q&A about new features, migration, security, and more
Автор:

Коли виходить новий продукт, він викликає хвилю інтересу. Drupal 9 — не виняток. Цей інтерес легко зрозуміти, але нові версії Друпала приносять нові можливості для сайтів. На сьогоднішній день взаємодія з потенційними клієнтами великою мірою перейшла в віртуальний простір, тож у веб-сайтів — особлива місія для бізнесу.

Завжди, коли у вас є питання, наша команда з Drupal-розробки готова дати відповіді! Ми пропонували вам чекліст з переходу на Drupal 9 для власників сайтів, а тепер, коли реліз Drupal 9 уже відбувся, час поглянути на нього по-новому.

Реліз Drupal 9 в питаннях і відповідях

Питання: Яка дата релізу Drupal 9?

Відповідь: Drupal 9.0.0 вийшов 4 липня 2020 року.

Питання: Які переваги Drupal 9?

Відповідь: Реліз Drupal 9.0 не є революційним в плані функціональних можливостей. Він дуже схожий на Drupal 8.9, але почищений від застарілого коду і оснащений найновішими версіями сторонніх бібліотек. Одна з визначних рис Drupal 9 — суперлегкі апгрейди.

Коли йдеться про функціональні можливості, то протягом шляху від Drupal 8.0 до Drupal 9.0 відбувся величезний ріст та розвиток, і це буде продовжуватися в Drupal 9. Drupal став набагато легший у використанні для маркетологів, контент-редакторів, дизайнерів. Нові модулі на кшталт Media та Media Library, Layout Builder, Content Moderation і Workflows, Workspaces назавжди змінили процеси роботи з контентом. Принцип “API-first” із JSON: API в ядрі Друпала робить сайти більш відкритими до інтеграції зі сторонніми системами і охоплення аудиторії за різними каналами.

Layout Builder in Drupal 8 and 9

Творці Друпала продовжуватимуть втілювати цікаві новинки на основі стратегічних пріоритетів — легша робота з контентом, дотримання стандартів веб-доступності, інтеграція зі сторонніми системами і так далі. Наприклад, нова дефолтна фронт-енд тема Olivero, запланова на Drupal 9.1, створена за найкращими практиками веб-доступності. І це лише початок руху Drupal 9 вперед.

Питання: Які оновлені бібліотеки є в Drupal 9?

Відповідь: Серед найбільш визначних бібліотек та компонентів у Drupal 9 — шаблонізатор Twig 2, корисні компоненти з фреймворка Symfony 4.4 (з Symfony 5 в планах на майбутнє), сучасний контент-редактор CKEditor 5 у планах, і багато іншого.

Питання: Які переваги оновлених бібліотек в Drupal 9?

Відповідь: Сучасні версії бібліотек дають можливість сайтам працювати швидше, ефективніше і безпечніше. У сайтів стає чистіший код, що полегшує подальшу підтримку, робить веб-розробку ефективнішою, покращує SEO і так далі.

Питання: Навіщо оновлюватися до Drupal 9 з Drupal 7?

Відповідь: Drupal 7 уже стає застарілим у своїх можливостях в діджітал-світі. Між Drupal 7 і Drupal 8/9 — технологічна прірва, але можна прокласти міст на інший бік.

Онововшись, ви отримаєте усі функціональні переваги як Drupal 8, так і Drupal 9. Мультимовність, інтеграція зі сторонніми системами, дружність до мобільних пристроїв, вищий рівень веб-доступності, чудові можливості для контент-редакторів та покращене керування конфігураціями — лише декілька прикладів.

Питання: Навіщо оновлюватися до Drupal 9 з Drupal 8?

Відповідь: Drupal 9 має великі плани на інноваційний розвиток. Крім того, оновлення з D8 на D9 — легкий та природній процес, що потребує дій, які фактично вам і так будуть потрібні.

Давайте поглянемо. Щоб перейти з Drupal 8 на Drupal 9, потрібно буде почистити застарілий код і оновитися до останньої мінорної версії Drupal 8. Оновлення вам знадобляться в будь-якому випадку — щоб користуватися новими функціональними можливостями, які з'являлися з Drupal 8.0 до Drupal 9.0, а також щоб додати сайту безпеки.

Тож питання «Навіщо оновлюватися до Drupal 9 з Drupal 8?» додаткових пояснень не вимагає — це простий, природній рух у майбутнє, для якого не потрібно зайвих зусиль.

Питання: Як підготувати сайт до Drupal 9?

Відповідь: Основні вимоги — оновити сайт до Drupal 8.8 або 8.9, оновити модулі і теми, перевірити сайт на наявність застарілих API та функцій і замінити їх новими альтернативами, а також забезпечити, щоб хостинг-сервер працював на версії PHP 7.3 або вищій. Приклади корисних інструментів для підготовки до Drupal 9 — інструмент командного рядка Drupal Check, модуль Upgrade Status, інструмент Drupal-rector, модуль Upgrade Rector і сторінка перевірки готовності до Drupal 9.

Drupal 9 readiness module status page

Питання: Як довго потрібно оновлюватись з Drupal 8 до Drupal 9?

Відповідь: Хороша підготовка робить апгрейди миттєвими, тож все залежить від стану готовності вашого сайту. Це включає в себе той факт, як давно ви востаннє оновлювали сайт (можливо, ви зараз на версії 8.1 чи щось у цьому дусі), як багато у вас кастомних модулів, які потрібно почистити від застарілого коду і так далі.

Оновлюйтесь до Drupal 9 з нами!

Ці питання про реліз Drupal 9 зустрічаються доволі часто. Наша Drupal-команда рада надати відповіді до ваших питань. І, звісно, ми з легкістю оновимо ваш сайт до останньої версії Drupal. Ціни доступні, а консультації безкоштовні. Зв'яжіться з нами і почніть нову цифрову еру для свого сайту!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Можливо, ви уже спокусилися ідеєю перейти з Drupal 7 на Drupal 8 або 9, але все-таки вас дещо зупиняє. Ви питаєте себе: скільки часу потрібно та скільки коштує мігрувати з Drupal 7 на Drupal 8/9?...

2

Підтримка сайтів для Internet Explorer ще має сенс? 

Це є основне питання, на яке сьогодні відповість команда з веб-розробки...

3

Сьогодні ми поділимося інформацією про те, що таке перенаправлення URL-ів, в яких ситуаціях воно буває потрібне, як воно може вам допомогти, а також як перенаправити URL на Drupal-сайті за...

4

Серед технік, що підвищують залучення читачів до блогу, є сповіщення про появу нових постів. Давайте розглянемо, як налаштувати сповіщення про новий контент на Drupal-сайті.

5

Сьогодні розглянемо ближче одну з практик для підвищення безпеки сайтів, яка не надто часто описується, — обмеження часу сесії користувача на сайті. Давайте поглянемо, як це забезпечує Drupal-...

Subscribe to our blog updates