Стандарти доступності та Drupal 8: мистецтво бути прогресивним

29.07.2016
Стандарти доступності та Drupal 8: мистецтво бути прогресивним
Автор:

З-поміж багатьох блискучих новинок Drupal 8 є одна особлива, блиск якої не одразу буде помітний усім. Йдеться про суттєво покращений рівень дотримання стандартів доступності. І його прекрасно помітять в першу чергу люди з обмеженими можливостями (проблемами зору чи слуху, тримання мишки в руках і т.д.). До речі, ці користувачі складають велику частку веб-аудиторії. 

Дбати про доступність у 21-му столітті — абсолютно природньо для всіх, хто є сучасним і прогресивним. Чи можна уявити, щоб Друпал був винятком з цього правила? Та ніколи! ;) Він був створений з думкою про веб-доступність, тож ядро Друпала підпорядковується рекомендаціям Консорціуму Всесвітньої Павутини (W3C): WCAG 2.0 і ATAG 2.0.

Що стосується контрибних модулів і тем, в принципі від їхніх розробників не вимагається суворого дотримання всіх цих правил. Але практика показує, що більшість із них сприймають питання веб-доступності дуже серйозно! В таких випадках вони можуть додавати теги D7AX (для Drupal 7) або D8AX (для Drupal 8) до своїх “творінь”, щоб всі знали, що вони підходять для використання на сайтах з високими вимогами до доступності.

У Drupal 8 на питанні доступності був зроблений особливий акцент, і запроваджено багато покращень, тож давайте розглянемо деякі з них просто зараз.

Деякі вдосконалення щодо веб-доступності у Drupal 8

WAI-ARIA

У Drupal 8 широко запроваджені практики WAI-ARIA (ініціативи щодо web-доступності високотехнологічних інтернет-додатків). Розмітка WAI-ARIA робить веб-сторінки більш зрозумілими для скрін-рідерів та інших допоміжних технологій, якими користуються люди з обмеженими можливостями.

Особливі атрибути ARIA (ролі, властивості і стани) додаються до HTML-елементів для покращення їхньої семантики. Завдяки цьому можна, наприклад, орієнтуватися, до яких типів належать елементи сторінки, розуміти ієрархічну структуру таблиць чи списків, отримувати сповіщення по оновлення динамічного контенту та мати ще безліч важливих “підказок” для зручнішої навігації по сайту.

HTML 5

Ще одна чудова новина — ядро Drupal 8 тепер має розмітку HTML5, яку дуже цінують розробники за чистоту коду.

У порівнянні з попередніми версіями HTML, HTML5 набагато чистіша та зрозуміліша як для допоміжних пристроїв, якими користуються люди з обмеженими можливостями, так і для пошукових систем.

ARIA і HTML5 працюють в чудовій парі заради підвищення доступності веб-сторінок.

Alt-текст для зображень

Не бачачи картинки, можна знати, що на ній зображено, за допомогою ALT-тексту. Однак, такий крок важливий для доступності і для пошукової оптимізації, як додавання ALT-тегів, дуже легко пропустити.

Тепер веб-адміністратори можуть налаштувати обов’язкове введення ALT-тегів. Користувачу, який спробує завантажити зображення без підпису, буде показане нагадування.

Підкреслені посилання

Це може здатися незначним покращенням, але воно дуже багато означає для людей з проблемами зору, особливо тих, які не розрізняють кольори. Посилання тепер не будуть виділятися лише кольором — в Drupal 8 вони підкреслюються.

Колірні контрасти

Покращені колірні контрасти — ще одне, на перший погляд, маленьке вдосконалення Drupal 8. Але важливі деталі, як завжди, складають єдину картину.

Будьте сучасними, будьте прогресивними, використовуйте практики з веб-доступності! Отримайте сайт на Drupal 8, апгрейдніть ваш поточний сайт або замовте його оптимізацію.

Нехай все найкраще буде доступним!

Читайте також блоги наших розробників про Drupal 8:

Створення модулів у Drupal 8

Використання Twig у Drupal 8

Темізація у Друпал 8 в прикладах

Модальні вікна (попапи) у Drupal 8

Конфігурація в Drupal 8

Переходимо на Друпал 8: допомога Друпал-розробнику

3 votes, Рейтинг: 2.3

Також по темі

1

Є чудова технологія, завдяки якій ви не змушуватимете відвідувачів сайту чекати. Тож давайте знайомитись із новим модулем Drupal 8 для підвищення швидкодії сайту: BigPipe.

2

Минулого місяця ми пропонували вам розглянути добірку чудових контрибних модулів для Drupal 8 за травень...

3

Стаття для Drupal-розробників від Drupal-розробника InternetDevels! У цій статті ми розглянемо процес створення модуля під Drupal 8. Отже, почнемо.

4

Drupal 8, “найсвіжіша” версія відомої CMF (про інновації якої ми вам колись розповідали в 2 частинах — 1 і...

5

«Друпалгеддон», майбутнє хуків, інтернет-магазини на Drupal 8 і багато-багато іншого......

Subscribe to our blog updates