D8 Модуль: Rules

20.09.2016
D8 Модуль: Rules
Автор:

Правила всюди: в школі, на роботі, вони супроводжують нас протягом усього життя...
Та що, якщо ми скажемо вам, що є певні Rules і в Drupal 8?
Проте, це зовсім не те, про що ви подумали :)

Нам ніколи не набридає обговорювати Drupal 8, а особливо ті круті модулі, які були туди перенесені (такі як Workbench Moderation, ми про нього нещодавно говорили). Адже ми хочемо, щоб ви використовували в повному обсязі ті переваги, які надає Друпал.

Прийшов час проаналізувати ще один дуже важливий модуль, який досі на стадії "альфа", але може перевернути догори дригом ваше уявлення про управління робочим процесом на сайті. І нехай його назва не збиває вас з толку!

На черзі модуль Rules, давайте ж відразу перейдемо до його аналізу.

Як працює модуль Rules?

Цей модуль дозволяє розробникам сайтів створити автоматизований робочий процес на сайті, використовуючи так звані “реактивні правила” (reactive rules), які також відомі як правила ECA.

Що ж воно таке? Якшо на сайті трапляється якась подія, або “івент” (Event), на яку накладені певні умови (Conditions), це провокує якусь дію або “екшн” (Action). За приклад можна взяти таку ситуацію: якщо хтось лишає під постом на вашому сайті коментар (подія) і цей хтось — не ви (умова), то на вашу пошту надсилається лист зі сповіщенням (дія). Таким чином вас не закидує імейлами кожного разу, коли ви відповідаєте комусь у коментарях, але ви в змозі швидко зреагувати на кожне повідомлення від інших юзерів.

Тепер бачите наскільки сильно модуль Rules може вплинути на робочий процес вашого сайту і наскільки легшим може стати контроль над такими простими, але, тим не менш, важливими речами?

Насправді ж, ці умови та дії можуть бути складнішими за ситуацію, що ми взяли за приклад. Розробники мають можливість автоматизувати не тільки прості речі, але й контролювати щось набагато заплутаніше.

Дізнавайтесь як створювати нові правила в модулі Rules тут.

Rules для кінцевих користувачів

Всім вже відомо, що восьмий Друпал — це найлегша версія з усіх попередніх. Звісно, чинників, які роблять його таким багато. І одним із них є те, яким чином представлені модулі.

Модуль Rules є настільки важливим також через те, що його може використовувати буквально будь-хто! Він не потребує ніяких вмінь з програмування чи знать мов кодування. Всі налаштування можуть бути зроблені за допомогою інтерфейсу користувача.

Josef Dabernig, один із тих людей, які допомогли представити модуль Rules в Drupal 8, каже: “Передати силу та владу в руки кінцевого користувача — це саме те, що я називаю найважливішим дизайнерським рішенням Друпалу”.

Виходить, що є можливість контролювати сайт і його робочий процес за допомогою модуля Rules і для цього навіть не потрібно вміти кодувати. Невже це не вражає?

Rules в Drupal 8

Говорячи про D8, Rules 8.x — це просто інша версія того ж старого доброго модуля, але побудована на тому API, яке не було доступним в D7. Це допомогло девелоперам дуже спростити його код. Простота — ніби вже друге ім’я Drupal 8 :)

Висновок

Що ми дізналися: модуль Rules для Drupal 8 — це чудовий спосіб контролювати роботу вашого сайту, а ще ви можете використовувати його без навичок кодування. Звучить як щось, що дійсно варто випробувати. Зв’яжіться з нами, якщо буде потрібна допомога зі встановленням модуля і насолоджуйтесь абсолютно полегшеним керуванням робочого процесу на вашому сайті!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Очевидно, Друпал і надалі продовжить переносити модулі із сьомої на восьму версію і ми не скаржимось. Ах, стільки інформації для досліджень, стільки всього, щоб вам розповісти. Цього разу ми...

2

Іноді складно уникнути помилок 404, і вони можуть значно сповільнювати роботу сайту. На щастя, є модуль the Fast 404 у Drupal 8! Читайте...

3

Інтернет-магазини у Drupal 8 — цікава тема для багатьох розробників. Наш Drupal-девелопер написала блог про модуль Commerce 2.x, який ми раді вам запропонувати....

4

Ось одне з рішень, що значно спрощує життя адміністратора Друпал-сайту. Це — модуль Inline Entity Form, і він був нещодавно портований у Drupal 8. Читайте далі і дізнавайтеся більше.

5

З-поміж багатьох блискучих новинок Drupal 8 є одна особлива, блиск якої не одразу буде помітний усім. Йдеться...

Subscribe to our blog updates