Реліз Drupal 8.6.0 і його чудові новинки для сайтів

06.09.2018
Реліз Drupal 8.6.0 і його чудові новинки для сайтів
Автор:

Вітаємо усіх з релізом Drupal 8.6.0! Нова мінорна версія Друпала обіцяє бути особливо привабливою для користувачів, власників сайтів, адміністраторів і розробників. Шість місяців тому, коли вийшов Drupal 8.5, ми поглянули на це з «історичної» точки зору — і простежили шлях від Drupal 8.1 до Drupal 8.5. Однак, новий Drupal 8.6.0 уже називають найбільшим оновленням в історії! Тож давайте поглянемо на чудові новинки Drupal 8.6.0 для сайтів.

Реліз Drupal 8.6.0: що ж нового?

Зберігання мультимедіа в Media Library

Перші дві новинки Drupal 8.6.0 добре працюють у парі, тож їхні описи будуть тісно пов’язані. Почнемо з Media Library — експериментального, але неймовірно корисного модуля, який дозволяє редакторам зберігати мультимедіа (відео, аудіо, фото і файли) для багаторазового використання на сайтах.

Модуль Media Library працює тільки разом з модулем Media, який також має бути увімкненим. Всі мультимедіа доступні для керування і видалення на вкладці “Media” у “Content”. 

Media Library - Drupal 8-6-0

Можна також додавати мультимедіа з бібліотеки під час створення контенту за допомогою зручної кнопки “Browse”.

Для цього існує спеціальне поле “Media”, яке потрібно додати до певного контент-типу. Як і будь-яке інше поле, мультимедіа можна розмістити у контенті так, як ви того забажаєте. Media Library - Drupal 8-6-0

Вбудовування віддалених відео за допомогою oEmbed

У попередньому описі ми навмисне додали мультимедіа нового Media Type під назвою “Remote video”. Він з’явився в Drupal 8.6.0 на додачу до вже існуючих “Audio”, “File”, “Image” та “Video”.

Це ілюструє ще одну чудову новинку Drupal 8.6.0 — oEmbed. Її місія — вбудовувати віддалені відео з YouTube або Vimeo просто в контент за допомогою звичайного URL.

OEmbed пропонує легкий та сучасний спосіб додавання відео до контенту, який підтримують багато провайдерів відео-контенту. Ваші користувачі та редактори сайту будуть просто в захваті!

remote videos - Drupal 8-6-0

Поле “Media” для потрібного контент-типу лише потрібно налаштувати як “Remote video” — і можете насолоджуватись додаванням відео до контенту з Media Library!

oEmbed - Drupal 8-6-0

Яскравий демо-сайт, що показує можливості Друпала

Тепер всі зможуть пересвідчитись, які смачним є функціонал Друпала! Дякуючи ініціативі “Drupal Out of the box”, користувачі отримують готове демо сайту з різноманітними стравами.

Потрібно тільки під час встановлення Друпала обрати інсталяційний профіль “Umami Food Magazine”. Він не призначений для використання на живих сайтах — це лише тест-драйв… чи, краще сказати, дегустація!

Drupal demo Umami Food Magazine - Drupal 8-6-0

“Umami Food Magazine” уже наповнений смачним контентом, а контент-тип “Recipe” містить відповідні поля. Цей сайт також демонструє роботи в’юшок (views), стилів зображень (images styles), режимів перегляду (view modes), менюшок і багатьох інших цікавинок Друпала.

Це набагато краще за пустий Drupal-сайт. Адже “Umami Food Magazine” показує Drupal в дії, і все це — в дуже інформативний та привабливий спосіб.

Drupal demo Umami Food Magazine - Drupal 8-6-0

Drupal demo Umami Food Magazine - Drupal 8-6-0

Модуль Workspaces для перемикання між середовищами

Також в Drupal 8.6.0 прийшов новий та цікавий експериментальний модуль Workspaces. Увімкнувши його, в правому верхньому кутку сайту ви побачите зелену кнопку “Live”, яка запрошує вас керувати робочими середовищами. Крім того, у вас одразу ж є можливість активувати середовище “Stage”.

Тож цей модуль дає можливість перемикатися між середовищами — “Stage” і “Live”, або ж кастомними середовищами, які також можна створити. Завдяки цьому ви можете переносити зміни в контенті на «живий» сайт, що особливо зручно при роботі з великою кількістю контенту.

Workspaces - Drupal 8-6-0

Workspaces - Drupal 8-6-0

Стабільні модулі для міграції та мультимовна міграція

Міграція Drupa-сайтів стала як ніколи зручною. У дружній сім’ї модулів для міграції — Migrate, Migrate Drupal і Migrate Drupal UI — ще два модулі в Drupal 8.6.0 досягли стабільного статусу.

Крім того, вітаємо новачка — модуль Migrate Drupal Multilingual, який покликаний забезпечувати міграцію сайтів-«поліглотів». Він ще експериментальний, але ж ми знаємо, що експерименти в Drupal 8 завершуються вдало!

Drupal 8.5.6:

/home/user/Desktop/Drupal 8.6.0/Migration modules - Drupal 8-6-0.png

Drupal 8.6.0:

/home/user/Desktop/Drupal 8.6.0/Migration modules - Drupal 8-6-0.png

Більше можливостей для модуля Layout Builder

Приємні новини надходять від сенсації Drupal 8.5 — модуля Layout Builder. Тепер на вкладці Manage Display вашого контент-типу, медіа-типу, таксономії, коментарів і так далі, можна побачити опції «використовувати Layout Builder» і «дозволяти індивідуальні шаблони для кожної одиниці контенту».

Кнопка “Manage layout”, як і раніше, веде вас на сторінку, де можна обирати шаблони з різною кількістю стовпців, додавати до них блоки та форматувати їх на ваш смак.

Layout Builder - Drupal 8-6-0

Наостанок

Це лише коротенький огляд усіх новинок Drupal 8.6.0. І ви можете почати насолоджуватись ними просто зараз! Щоб оновити сайт до Drupal 8.6.0, ідеально налаштувати нові модулі, або врешті-решт перейти на Drupal 8, завжди звертайтесь до нашої Drupal-компанії.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Легка публікація контенту в Drupal 8 є плюсом використання даної CMF та пояснює її популярність. Оскільки CMF постійно розвивається, це не межа того, що він може нам запропонувати! Його...

2

Одна з мрій багатьох власників сайтів — створити гарні можливості з надсилання пошти на сайті. Звісно, це легко з Drupal 8, адже його суперсили безмежні! Ми вже обговорювали, як ваш сайт на Drupal...

3

Ви — досвідчений гравець в онлайн-бізнесі та перебуваєте тут не перший рік. Можливо, ваш сайт був побудований ще за царя гороха, а ваш функціонал давно застарів. Є вірогідність, що ви...

4

З кожним новим релізом Drupal стає все більш удосконаленим та сучасним. Останній, Drupal 8, вирізняється кращою архітектурою, оригінальним функціоналом, покращеними заходами безпеки та іншими...

5

Зручний пошук — основа хорошої навігації та юзабіліті сайту. Дозвольте користувачам свого сайту швидко знаходити те, що вони шукають, — і одну річ вони точно загублять! А саме: вони загублять...

Subscribe to our blog updates