Вийшов Drupal 8.3.0 — давайте розглянемо його новинки

11.04.2017
Вийшов Drupal 8.3.0 — давайте розглянемо його новинки
Автор:

Гарні новини для всіх друпалістів і клієнтів — Drupal 8.3.0 уже з нами!

Поза всяким сумнівом, найважливіші дні у Drupal-світі — це дні великих релізів. Усі з хвилюванням чекали на вихід Drupal 8 як на великий подарунок, а потім з нетерпінням «розгорнули» його і були вражені абсолютно новим функціоналом. Кожна його новинка заслуговувала на увагу — так врешті-решт з’явилася наша колекція статей про Drupal 8 до дня його народження. Однак, наступного разу не обов’язково чекати так довго — Drupal-спільнота тепер також двічі на рік готує «великі подарунки в маленьких пакунках». Це — так звані «мінорні версії», і найсвіжіша з них, Drupal 8.3.0, вийшла 5 квітня. У нашій статті ми поговоримо про цей новий підхід до Drupal-релізів, ну і, звісно, про те, що ж хорошого з'явилося в Drupal 8.3.0.

Нова філософія Drupal: мінорні релізи та великі інновації

Починаючи з Drupal 8, спільнота Drupal вирішила перейти до регулярного випуску мінорних версій (8.1.0, 8.2.0, 8.3.0 і так далі), завдяки чому всім буде набагато легше підготуватися до виходу майбутнього великого продукту. Мінорні версії пропонують суттєві інновації, зворотню сумісність, покращення в API, підвищення юзабіліті, легкий шлях апгрейду і багато іншого. Кожен з релізів запланово на певний місяць, йому передує бета і RC-версія, завдяки чому ви точно знаєте, коли його очікувати та чого від нього очікувати. Тож давайте зупинимося детальніше на найновішому з них — Drupal 8.3.0.

Drupal 8.3.0 та що у ньому нового

Покращене редагування контенту завдяки CKEditor 4.6 і не тільки

Зручність роботи з контентом — один із головних принципів Drupal 8. Отже, в Drupal 8.3.0 працює нова версія CKEditor (4.6), яка містить оновлений UI, новий сучасний дефолтний скін Moono-Lisa, плагін Copy Formatting, повністю переписану функцію копіювання з Word, підказки для гарячих клавіш, нові плагіни Upload File та Balloon Panel і т.д. В Drupal 8.3.0 також є плагін AutoGrow для кращої роботи з великими екранами. Крім того, можна редагувати зображення перетягуванням миші.

Модуль Big Pipe — тепер стабільний і вдосконалений

А ось модуль, який став однією з найцікавіших новинок «великої вісімки». Big Pipe суттєво покращує швидкодію сайту завдяки тому, що миттєво доставляє користувачам незмінні елементи сторінки, а потім підвантажує решту контенту. З’явившись у Drupal 8 в якості експериментального модуля, в версії 8.3.0 Big Pipe нарешті досяг стабільного статусу, а також отримав ряд покращень, в тому числі і стосовно юзабіліті на мобільних пристроях.

Експериментальний модуль Workflow

Ця інновація буде особливо корисною для сайтів, де багато авторів контенту і складний процес його модерації. Один із експериментальних модулів Drupal 8.3.0 — the Workflow — тепер збагатить своїми можливостями роботу модуля Content Moderation, який з’явився ще в Drupal 8.2. Завдяки йому, ви зможете налаштовувати статуси публікації контенту і надавати певним користувачам дозволи для зміни цих статусів. Всі робочі процеси можна буде бачити на екрані і насолоджуватись простим та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

Покращення в API

Завдяки новому функціоналу та виправленню багів, покращення API в версії Drupal 8.3.0 справді вражають. Ось деякі з них:

  • REST API тепер дозволяє реєстрацію користувачів
  • Швидкодія REST API при анонімній роботі зросла на 60%
  • У помилках 403 тепер вказується причина заборони доступу
  • Migrate API досяг бета-стабільності.

Drupal 8.3.0 також став кращим в плані керування сайтами, можливостями для розташування типів контенту і так далі. Ви можете дізнатися більше деталей в чудовому блозі Габора Хойці про Drupal 8.3.0.

Як ви бачите із серйозної роботи навколо версії 8.3.0, Drupal 8 зараз у центрі уваги Drupal-спільноти. Для нього буде створюватись найкращий, найновіший і найактуальніший функціонал. Тож, можливо, варто перейти «на сторону» Drupal 8? ;) Отримайте чудовий новий сайт або перенесіть ваш наявний сайт Drupal 8 з допомогою наших досвідчених розробників. Це варто обговорити просто зараз!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Drupal 8 стає все більш популярним з часу виходу його нової версії. Раніше ми згадували про модулі, які можуть оптимізувати ваш сайт (...

2

Мабуть, перше місце серед сервісів веб-аналітики по праву належить Google Analytics, якому зараз надає перевагу більшість інтернет-користувачів. Цей багатофункціональний інструмент дозволяє...

3

Наша традиція дарувати вам короткі огляди модулів місяця продовжується сьогоднішньою статею. Раніше ми пропонували вам...

4

Які модулі варто встановити та які кроки здійснити, аби використовувати найкращі SEO-практики з Drupal’ом — саме такі рекомендації надає вам модуль SEO Checklist. Він робить це у один з...

5

Якщо ви є власником веб-ресурсу, котрий представляє вашу фірму, які переваги надасть вам Drupal 8? Що допоможе здобути? Як вплине на клієнтів та прибутки? Ми відповімо на ці питання прямо зараз....

Subscribe to our blog updates