Drupal 6: король помер, хай живе король!

30.11.2015
Drupal 6: король помер, хай живе король!
Автор:

Як ми часто спостерігаємо в історичних фільмах і книгах, після смерті короля натовп кричить “Король помер, хай живе король!” з такою короткою паузою між цими двома фразами, що немає коли сумувати. Є місце лиш для безкінечної радості та святкування!

Це майже наша історія. Поки весь світ шаленів від релізу Drupal 8 (найновішої версії відомої платформи зі створення сайтів), посеред криків “Ура!” було важко помітити одну сумну новину. Однак, ця новина варта уваги власників сайтів на Drupal 6. Ну і, звісно, існує позитивне вирішення! Читайте далі.

Сумна частина: завершення терміну служби Drupal 6

Drupal-спільнота офіційно підтримує лише 2 основні версії Drupal: поточну і попередню. З виходом Drupal 8 в цьому списку більше немає місця для Drupal 6. "Щасливчиками" оголошуються лише Drupal 8 і Drupal 7, а Drupal 6 офіційно позбавляється підтримки.

Що це означає? Спільнота більше не створюватиме нових проектів, не виправлятиме багів в існуючих, не робитиме оновлень безпеки та інших оновлень, не створюватиме патчів. Більше ніщо не буде комітитись в ядро. Команда з безпеки Drupal не надаватиме підтримки чи консультацій. Більше деталей можна знайти на сайті Drupal-спільноти. Найкраще характеризує стан справ фраза з цього сайту про те, що сайт на Drupal 6 може бути “незахищеним від ще не виявлених уразливостей безпеки”.

Однак, цього разу все не станеться надто різко. Спільнота вирішила дати більше часу власникам сайтів на Drupal 6, щоб вони могли вжити відповідних заходів. У них буде період підтримки, який триватиме 3 місяці після релізу Drupal 8. Дата, коли Drupal 6 дійде до кінця свого “життєвого циклу” і більше не буде підтримуватись, - 24 лютого 2016 р.

Позитивна частина: зберігайте спокій і переведіть сайт на новішу версію ;)

А ось і рішення! Щоб і далі мати активну підтримку спільноти, а також користь від “найсвіжіших” розробок та вдосконалень, власникам сайтів на Drupal 6 дуже рекомендується перевести сайт на новішу версію. Ви можете перевести сайт на інноваційний Drupal 8, який щойно вийшов, або на перевірений Drupal 7, який ще роками буде підтримуватись (аж до виходу Drupal 9 колись у майбутньому). Ваш вибір може залежати від багатьох факторів, таких як складність сайту, кількість кастомних модулів, масштаби змін, які ви хочете здійснити і так далі.

Наші досвідчені Drupal-розробники уважно вивчать ваш сайт на Drupal 6 і скажуть, чи рекомендовано вам переходити на Drupal 8 чи 7. Ми забезпечимо процес переходу на іншу версію без жодних складнощів - все буде ідеально. Так, на жаль, Drupal 6 помер, як би жорстоко це не звучало. Але він звільняє місце для чогось нового і неймовірного. Хай живе король! :)

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

На сьогодні можливості email-маркетингових кампаній можна з легкістю розширити засобами сервісів відправки електронних повідомлень, які були спроектовані для того, аби допомогти вам зв’язатися з...

2

Привіт! Якщо ви зацікавлені у веб-розробці на Drupal, поради від нашого розробника, безумовно, будуть корисними для вас. Дізнавайтеся нові речі про Drupal 7 і Apache Solr: переваги пошуку...

3

Не втрачати мобільних користувачів вашого сайту допомагає респонсивний дизайн (від англ. "responsive" означає "той, що швидко реагує та адаптується...

4

Всім привіт! Одного разу ми розповідали вам про комерційні сайти на Drupal з інтеграцією в соцмережі. А...

5

“Сім раз відміряй, а один раз відріж”, - говорить відома приказка. Якщо ви зараз думаєте про створення веб-сайту, безсумнівно, ви не хочете помилитися у виборі CMS. Тому краще все зважити, перш...

Subscribe to our blog updates