«А що, якщо?», або 7 сумнівів щодо веб-аутсорсингу

29.09.2017
«А що, якщо?», або 7 сумнівів щодо веб-аутсорсингу
Автор:

Як кажуть англійці, багато чорнил було витрачено на описи численних переваг веб-аутсорсингу. І, швидше за все, багато шампанського було розлито за успіх відомих аутсорс-стартапів. Все це виглядає переконливо, і ви, можливо, також хотіли би віддати свій веб-проект на аутсорсинг експертам. Але все-таки вас щось зупиняє. Це вічне, майже гамлетовське питання: «А що, якщо?». І таких питань не одне, а багато. Давайте розглянемо їх детальніше.

«А що, якщо?»: 7 сумнівів щодо веб-аутсорсингу

А що, якщо я не зможу контролювати аутсорс-команду, як свою?

Звісно, завжди легше контролювати когось, хто знаходиться в просторі вашого офісу. Однак, останнім часом простір має все менше і менше значення. Завдяки Skype та іншим відео-месенджерам можна спілкуватися з командою майже особисто. Потрібен зоровий контакт для взаєморозуміння? Будь ласка!

Методологія Agile, що використовується більшістю компаній, забезпечує постійну комунікацію і прозорість. А для детального контролю над задачами людство створило надійні таск-трекери та CRM-системи.

Зазвичай (якщо ви не вирішили інакше), в команді є проект-менеджер і тестувальник, які є додатковими гарантами вашого контролю над усім.

Крім того, існує чудова практика взаємних візитів — ми дуже любимо втілювати її з нашими багаторічними клієнтами!

А що, якщо нам заважатимуть мовні бар’єри?

Часто буває, що ви і аутсорс-команда належите до різних країн. Як же забезпечити взаєморозуміння в усіх деталях?

На сьогодні англійська є універсальною мовою для IT-проектів. В хороших компаніях розробники отримують уроки англійської і можуть пояснити свою думку доволі пристойно. Наприклад, у нас є розробники з рівнем B2.

Однак, це може і не дуже знадобитись, або ж послужити просто приємним бонусом — оскільки у проект-менеджерів дуже високий рівень англійської мови, і вони дбають про всю комунікацію і документацію.

А що, якщо розробники, яких я оберу, виявляться некомпетентними?

Цей страх дуже легко зрозуміти. Інтернет переповнений пропозиціями, і «начинка» далеко не завжди відповідає красивій «обгортці». А ви покладаєте великі надії на проект і, звісно, не хочете, щоб хтось його зіпсував.

Яка б це не була прописна істина, але ризики будуть мінімальними, якщо ви оберете команду з хорошим ім’ям і послужним списком. Вони відповідають за рівень розробників, яких пропонують вам. Наприклад, ми регулярно перевіряємо рівні навичок наших розробників в InternetDevels.

А якщо з певних причин розробники не вписуються у ваш проект ідеально, передбачено механізм заміни — ми оперативно пропонуємо вам резюме інших кандидатів.

А що, якщо будуть проблеми з різницею в часі?

Звісно, ніхто не хоче, аби його будили о 3-й ночі. Але завжди можна знайти час, зручний для обох сторін.

Ось чому для нас природньо чути слова “Good morning!” в офісі, коли уже настала післяобідня пора. Це означає, що у когось Skype-конференція з американським замовником.

У нас зручна різниця в 7 годин з Вашингтоном і 2 години з Лондоном, яка є однією з переваг України як аутсорс-партнера. Ця різниця — зовсім не перешкода для нас, а навпаки — це шанс для нас зробити більше, поки клієнти прокинуться, щоб їхній ранок був по-справжньому добрим ;)

А що, якщо врешті-решт проект обійдеться дорожче?

Як і з ремонтом будинку, додаткові витрати часто трапляються у веб-розробці. Чому? Складно зробити на 100% точну оцінку з цілого ряду причин, одна з яких — ваша власна свобода вносити нові ідеї в ході розробки.

Звісно, є способи триматися максимально близько до початкового бюджету. Наприклад, як свідчить наша майже 10-річна практика, добре написане технічне завдання з максимальною кількістю деталей про майбутній веб-проект робить оцінку більш точною, а процес роботи — краще організованим.

І, загалом, багато залежить від досвіду аутсорс-команди у роботі з різними проектами і задачами, написанні ТЗ і оцінок, також загального розуміння цілей проекту.

А що, якщо аутсорс-партнер розголосить мою конфіденційну інформацію?

Інформація — безцінна. Тому буває складно довірити її комусь, хто знаходиться далеко. Однак, пам’ятайте, що ви захищені контрактом, а також репутацією фірми.

На нашу думку, розголошувати інформацію клієнта було б повною дурницею. Це би врешті-решт суперечило нашим власним інтересам, які полягають в збереженні гарних відносин з клієнтом і роками напрацьованої репутації.

Наша стандартна угода містить пункт про нерозголошення, який може бути модифіковано за вашим бажанням. Крім того, ви можете вирішити щодо публічності проекту. На додачу, можна підписати окрему NDA (угоду про нерозголошення).

А що, якщо… все просто вийде чудово?

Ось ще один ризик, який варто згадати. Проект може вийти настільки чудовим, як ви навіть не могли очікувати. Здійсниться ваша найбільша мрія, і вам доведеться придумувати собі нову. Оце так ситуація! Але, сподіваємось, ви зможете з цим якось впоратись ;)

І такий варіант подій — найбільш імовірний, якщо ви оберете нас як партнера з ІТ-аутсорсингу. Запрошуємо!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Розробка сайту може бути довгим та досить складним процесом. Як не забути про важливі деталі, які безпосередньо впливають на успіх сайту? Вам сьогодні щастить! Щоб допомогти вам вирішити це...

2

Чи використовувати CDN чи ні? Якщо ви задаєте собі таке питання, то наша стаття допоможе вам прояснити ситуацію. Ми вже розповідали...

3

Завжди бути на крок попереду, передбачати, що потрібно клієнту, і пропонувати йому це ще до того, як він попросить... Здається, це і є секрет успішного бізнесу, особливо в божевільному темпі XXI...

4

Це не буде перебільшенням, якщо ми назвемо PHP однією з найбільш популярних мов програмування. Оскільки більшість розробників мають елементарне уявлення про PHP та як це працює, ми хочемо вам...

5

Мобільні пристрої стають все популярнішими, і веб-ресурси жодним чином не можуть ігнорувати цю тенденцію. Ми пропонуємо вам статтю про тестування мобільних додатків. Отже, якщо ви вирішили...

Subscribe to our blog updates