Кроки до злагодженої співпраці між розробниками і дизайнерами

01.09.2017
Кроки до злагодженої співпраці між розробниками і дизайнерами
Автор:

Багато спеціалістів залучені до створення та підтримки веб-сайтів. Це і фронтенд-розробники, і бекенд-розробники. Якщо говорити про конкретну CMF, то існує три основних типи Drupal-розробників. Враховуючи, що успіх результату залежить від більш, ніж однієї людини, то важливою характеристикою провідного веб-розробника є здатність працювати в команді. Однак, будь-який сайт чи додаток має бути не тільки багатофункціональним, але й привабливим, тож він потребує роботи UX та UI дизайнерів. Отож, в цій статті йтиметься про злагоджену та гармонійну співпрацю між розробниками і дизайнерами та способи її досягнення для того, щоб без проблем отримати веб-ресурс як зручний у навігації, так і приємний на вигляд.

Спілкування

Комунікація є ключовим фактором будь-якої продуктивної взаємодії та взаємин між людьми. Чим більше спілкування, тим менше виникає непорозумінь, неправильних тлумачень та розбіжностей. Коли фахівці, які працюють заради спільної мети, можуть швидко прояснити непорозуміння, то більш ймовірно, що проект не затягнеться і дотримається дедлайну.

Перш, ніж почати розробку веб-проектів, програмістам і дизайнерам потрібно витратити певний час на досягнення консенсусу щодо того, як кінцевий результат повинен виглядати та функціонувати, які технологій можуть використати розробники для того, щоб втілити ідеї дизайнерів.

Це спілкування повинно відбуватися впродовж кожного етапу веб-розробки. Обидві сторони повинні мати можливість протягом усього процесу пропонувати вдосконалення та обговорити їх на зустрічах, щоб досягти взаємовигідних результатів в кінці співпраці.

Близькість

Оскільки комунікація є ключовою, то розташування робочих місць близько одне від одного, сприяє більш відкритому, довірливому, а отже, і більш продуктивному спілкуванню. Якщо немає можливості працювати в одному офісі, то часті відеодзвінки та переписка в чатах можуть допомогти підтримувати постійний контакт.

Документування

Щоб уникнути майбутніх звинувачень та запобігти суперечкам, має бути запис усіх речей, які використовує розробник, таких, як назви відтінків кольорів, назви шрифтів, параметри тощо. Кожна задокументована деталь з уточненнями допоможе розробникам перенести дизайн на живий веб-сайт таким чином, як того очікували і як це уявляли дизайнери, і кінцевий результат задовольнить обидві сторони.

Розуміння основ роботи один одного

Добре, коли дизайнери намагаються зрозуміти, що стоїть за дизайном, а розробники, в свою чергу, що стоїть за кодом. Чим більше колеги вникають в технології та інструменти одне одного, тим більш плавним буде процес розробки.

Дизайнери повинні знати CMS чи платформу, на якій побудований сайт, щоб взяти до уваги її специфіку. Наприклад, деякі «золоті правила» дизайну Drupal-сайтів, які полегшать кодування для програмістів. Коли ж програмісти відчувають себе комфортно з теорією та практикою дизайну, вони можуть, наприклад, створити власні активи з макетів дизайнерів.

Моніторинг тенденцій та новинок галузі

Особливо важливо для роботи дизайнерів постійно відслідковувати сучасні тенденції у світі Інтернету, щоб бути в курсі того, які тенденції веб-дизайну 2015 року залишаються модними, як плоский дизайн, а які нові тенденції для сайтів електронної комерції в 2017 році вступають в силу. Для забезпечення позитивного користувацького досвіду варто знати не тільки можливі варіанти дизайну, але й їхній вплив на кінцевих користувачів, наприклад, знати, які елементи дизайну дратують і відштовхують користувачів, щоб не зловживати ними, а також знати, які навпаки є найбільш ефективними, щоб з їхньою допомогою отримати лояльність користувачів.

Розробники повинні бути в курсі найновіших новинок, таких, як останні доступні версії модулів Drupal 8 в 2017 році та інші інструменти, щоб не відставати. Інакше немає сенсу розробляти стильний зовнішній вигляд кнопок, веб-форм, полів пошуку та інших елементів, якщо розробники не зможуть справитися з їх належним функціонуванням.

З думкою про мобільні пристрої

В даний час популярність мобільних пристроїв неможливо ігнорувати. Саме тому і дизайнери, і програмісти повинні враховувати, що веб-продукт відображатиметься по-різному на різних пристроях та розмірах екранів. Щоб забезпечити мобільні рішення, вони повинні бути в курсі UX дизайну для мобільних пристроїв та інших шляхів до мобільного світу, включаючи знання того, як працює респонсивний дизайн та як створювати адаптивні макети і медіафайли. Корисно пам'ятати про вже створені інструменти для мобільної веб-розробки, які допомагають дизайнерам перетворити свої ескізи та макети у мобільні прототипи, допомагають розробникам з респонсивними CSS-модулями та іншими корисними речами.

Бажаємо нашим колегам розробниками і дизайнерами завжди знаходити порозуміння та гармонію. Якщо у вас виникнуть запитання стосовно веб-проектів, звертайтеся до нас, адже ми завжди вам раді.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Давайте зануримося в світ шкідливих порад, поганих прикладів та мистецтва набридати користувачам за допомогою невдалого дизайну. Менше клієнтів — менше клопоту! Тож оцініть невдалі та надокучливі...

2

Є спеціальні Drupal-теми, що ідеально підходять для сайтів будівельних фірм. Вони допомагають будівельним компаніям легко та красиво презентувати свої пропозиції завдяки готовим шаблонам сторінок...

3

Згідно з найкращими традиціями респонсивного дизайну, сайт ідеально підлаштовується під екран будь-якого...

4

Більше чудових дизайн-трендів у спеціальних підбірках для вас! Минулого разу ми показували вам приклади сайтів з...

5

SEO та UX мають різні цілі, проте саме ці аспекти є найважливішими для вашої веб-сторінки. Як примирити цих, на перший погляд різних, опонентів?

Subscribe to our blog updates