Легкий старт з “decoupled Drupal” завдяки дистрибутиву Contenta CMS

10.04.2019
Легкий старт з “decoupled Drupal” завдяки дистрибутиву Contenta CMS
Автор:

Коли йдеться про швидке та легке створення сайтів, навряд чи щось може зрівнятися з Drupal-дистрибутивами. Це готові збірки Друпала з ядром, темою, набором модулів, бібліотеками та конфігураціями для конкретного типу сайтів. Сьогодні все більше ажіотажу викликає архітектура “decoupled Drupal”. Звісно, Drupal має дистрибутиви і для неї. Вони включають у себе Reservoir, Headless Lightning, а також “героя” нашої сьогоднішньої статті — дистрибутив Contenta CMS.

“Decoupled Drupal” як гарячий тренд

Один з основним творців Contenta CMS, Матеу Агіло Бош з нікнеймом “e0ipso”, у своєму виступі відзначив стрімке зростання кількості пристроїв, з яких люди хочуть мати доступ до контенту.

Поняття “проекти” тепер включає в себе більше, ніж просто сайти, сказав розробник. Йдеться також про виведення даних на iOS та Android додатки, плеєри Roku, Apple-годинники… та навіть на розумні духовки!

І саме тут на допомогу приходить “decoupled Drupal”. Це — архітектура, згідно з якою фронтенд-частина доручається іншим технологіям, а Drupal працює як потужне джерело даних.

Це допомагає збільшити «цифрове охоплення» та використати найкращі характеристики фронтенд-технологій. Популярним вибором для Друпала сьогодні є JavaScript-фреймворки, такі як Vue, React, Angular, Gatsby (побудований на React) та інші. Вони характеризуються в першу чергу блискавичною швидкістю та інтерактивними можливостями.

Завдяки API-first Initiative, Drupal добре пристосований для такої співпраці. Корисні помічники в цьому — RESTful веб-сервіси в ядрі Drupal 8, і (згідно з найсвіжішими новинами) — JSON:API в ядрі Drupal 8.7 з травня 2019. Доповнюють картину такі контрібні модулі, як GraphQL, Subrequests, Relaxed web services і так далі.

Дистрибутив Contenta CMS

Незважаючи на потужні інструменти для “decoupling” у Drupal, дистрибутиви так чи інакше пропонують найпростіший підхід до справи. Ідея про “decoupled” дистрибутив виникла на DrupalCon Baltimore, після чого був створений дистрибутив Contenta CMS.

Contenta працює за принципом “API-First” на базі JSON:API. Її мета — зробити налаштування “decoupled Drupal” легким навіть для новачків. Вона також допомагає стороннім фронтенд-розробникам отримати потужний Drupal-бекенд без необхідності знати усі «друпалізми».

На додачу до “decoupled Drupal CMS” (Contenta JSON:API), там є демо для найпопулярніших фронтентд-технологій — Contenta React, Contenta Vue Nuxt, Contenta Angular, Contenta Gatsby і так далі.

Переваги Contenta CMS

 • “decoupled Drupal” налаштований уже з першої хвилини
 • колекція необхідних модулів
 • дружність до розробників, що працюють не з Drupal
 • демо контент
 • детальна документація д
 • демо фронтенд-додатки

Ключові модулі у складі Contenta CMS

 • JSON:API — модуль, що готовий до роботи без жодних налаштувань і автоматично створює API ендпойнти, щоб представити Drupal-сутності в форматі JSON.
 • JSON:API Extras допомагає зробити налаштування для JSON:API (увімкнення та вимкнення ресурсів, зміну їхніх назв і так далі).
 • JSON-RPC втілює протокол RPC (remote procedure call). Він дає можливість здійснювати віддалені дії, такі як чищення кешу або переведення сайту в режим обслуговування.
 • ContentaJS підвищує швидкість навіть за високої частоти запитів. Це досягається створенням конфігураційних ендпойнтів, які зможе читати Node Server для автоматичного бутстрапу.
 • GraphQL дозволяє представити дані у вигляді GraphQL-схеми. Основні переваги — висока точність запитів та підвищення швидкодії за рахунок зменшення запитів до сервера.
 • Decoupled Router дозволяє керувати шляхами на фронтенді, забезпечуючи ендпойнт для точних аліасів.
 • Consumers реєструє усі додатки, що є споживачами даних вашого Drupal-сайту і дозволяє створювати варіації даних залежно від цих споживачів.
 • Consumer Image Styles інтегрується з JSON:API і дозволяє розробникам додатків визначати стилі картинок, які їм потрібні.

Нехай ваш “decoupled Drupal” буде налаштований ідеально!

Якщо вас цікавить архітектура “decoupled”, будь то дистрибутив Contenta CMS чи «класична» інсталяція Друпала, можете доручити налаштування нашій Drupal-команді. Ми надаємо послуги з розробки та підтримки, тож можете звертатись до нас на будь-якому кроці. Можливо, саме “decoupled Drupal” — найбільш вдалий вибір для вашого сайту!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Кожен власник магазину мріє про те, щоб кошик був наповнений товарами і успішно вирушав на оплату. Ми ділилися з вами універсальними...

2

Drupal 8 пропонує десятки корисних модулів для оптимізації швидкості сайту. Сьогодні ми з радістю спостерігаємо появу новинки для підвищення швидкодії — це модуль Quicklink в Drupal 8. На його...

3

Сайти на Drupal 8 здатні легко передавати дані на сторонні сайти та додатки. Веб-сервіси в ядрі Drupal 8 забезпечують злагоджену взаємодію між сайтом і сторонніми ресурсами. Щоб підготувати Drupal...

4

Різноманітні форми — основа співпраці сайту з користувачем. Тож інструменти для створення форм завжди користуються популярністю —...

5

Усім подобаються привабливі шаблони веб-сторінок. На щастя, Drupal пропонує безліч чудових інструментів для їх створення. Наша Drupal-команда любить обирати найкращі інструменти з арсеналу, при...

Subscribe to our blog updates