Актуальні кіберзагрози 2017 і способи захисту від них

20.06.2017
Актуальні кіберзагрози 2017 і способи захисту від них
Автор:

Кібербезпека є фундаментальним питанням для кожного бізнесу, який представлений в інтернеті. Насправді, кібербезпека є важливою для будь-якого інтернет-користувача, тож для серйозних компаній вона особливо значуща. Ось чому ми раніше розповідали вам головне, що варто знати про безпеку Drupal-сайтів, а також, як захистити веб-сайт. У сьогоднішній статті ми згадаємо кібер-загрози, які дуже поширені на даний час. Крім того, запропонуємо вам поради, які допоможуть підготуватися до них, щоб уникнути кібер-атак.

Найбільші загрози кібербезпеці у 2017 році

Програми-вимагачі

Програми-вимагачі (віруси-вимагачі) здатні заблокувати доступ жертви до своїх данних. Зловмисники їх використовують для вимагання викупу, погрожуючи оприлюднити отриману секретну інформацію або її знищити. Доповідь, підготовлена SonicWall у 2017 на основі їхніх щорічих досліджень показала, що кількість випадків злому ПЗ із метою отримання викупу останнім часом різко зросла від 3,2 млн. у 2014 та 3,8 млн. у 2015 до 638 млн. у 2016 році.

«Locky» — один з видів вищезгаданого шкідливого програмного забезпечення. Це програма-шифрувальник, яка виглядає, як Word-документ, який просить користувача активувати макроси. Locky шифрує всі файли жертви, включаючи зображення, відеозаписи і т. п.

Фішинг

Фішинг (phishing) — це вид шахрайства, метою якого є отримання конфіденційної інформації довірливих чи неуважних користувачів (паролів, логінів, даних кредитних карток тощо). Згідно із дослідженням Wombat 2017 State of the Fish, 44% організацій стали жертвами фішингу через SMS-повідомлення (smishing) і телефонні дзвінки (vishing). Хакери також можуть відправляти шахрайські листи електронною поштою від імені співробітників чи з акаунтів, котрим довіряють.

61% компаній відчули на собі наслідки так званого цілеспрямованого фішингу. У таких випадках збирається інформація про важливих осіб серед співробітників компанії з метою створення більш персоналізованих, індивідуальних, а отже, і більш переконливих повідомлень, щоб спонукати жертв добровільно надати конфіденційну інформацію.

Малвертайзинг

Малвертайзинг (malvertising) або шкідлива реклама є способом поширення шкідливих програм через онлайн-рекламу. Сучасні методи дозволяють обійти блокування реклами без дозволу користувача, щоб запустити код вірусу. RiskIQ 2016 Malvertising Report показав, що випадки малвертайзингу зросли на 132,6% в 2016 у порівнянні з 2015 роком.

7 порад для запобігання хакерським атакам і підвищення веб-безпеки:

  1. Створіть надійні бекапи та копіюйте дані щодня чи навіть щогодини, якщо це можливо, і поміщайте їх в надійне місце. Краще використовувати кілька бекапів або кілька систем резервного копіювання. Це допоможе вам відновити данні після хакерського злому.
  2. Перейдіть з HTTP на HTTPS, адже цей протокол був розроблений для автентифікації і шифрування комунікацій в інтернеті. SSL та TLS створюють додатковий шар захисту, особливо необхідний, якщо ви працюєте з приватними данними користувачів чи платіжними системами.
  3. Оновіть сайт до останньої версії. Підтримання найновіших версій означає покращені функціональні можливості, які забезпечують вищий рівень безпеки.
  4. Регулярно проводьте аудит безпеки сайту, перевіряйте наявність вразливих місць та багів, та фіксіть у разі їх виявлення.
  5. Моніторте аптайм і даунтайм сайту, щоб бути в змозі вчасно зреагувати так швидко, як це можливо в тих випадках, коли ваш сайт впав і є недоступним.
  6. Захистіть свої акаунти в соцмережах, свої бізнес-сторінки, щоб уникнути їх компрометації.
  7. Не звантажуйте неперевірені файли, документи, вкладення чи додатки. Не натискайте на невідомі посилання, оголошення, сайти і так далі.

Ми сподіваємося, що наведена вище інформація була для вас корисною. Якщо у вас є які-небудь питання, звертайтеся до наших ІТ-спеціалістів, котрі завжди готові допомогти.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Тепер DevOps є хедлайнером, привертаючи всю увагу. Насправді, багато людей до цих пір не знають, що ж це модне слівце означає. Це рух чи назва нової професії? Інновація? Можливо, просто метод...

2

Можливості з експорту даних з сайту в зручний спосіб та у потрібному форматі — актуальна та цікава тема, яка заслуговує на підбірку статей. У попередній статті ми ознайомлювали вас із...

3

Кожен бізнес зацікавлений у впливі, залученні та заохоченні більшої кількості клієнтів. У минулій статті ми пропонували вам...

4

CSV — популярний формат, що широко використовується для імпорту і експорту даних. Давайте дізнаємося більше і подивимось, як це працює за допомогою API, створеного нами для клієнтів.

5

Чи міг хтось раніше уявити додаток, здатний дізнаватись наміри або емоції людини з її голосу? А додаток, що вміє описувати зображення словами та реченнями, дозволяючи людям з вадами зору «бачити...

Subscribe to our blog updates