Моделювання контенту в Drupal як ключовий етап веб-розробки

25.04.2017
Особливості моделювання контенту в Drupal 8
Автор:

Ми продовжуємо описувати функціональні можливості «великої вісімки», адже Drupal 8 має безліч покращень в порівнянні з його попередніми версіями. Ознайомтеся з інноваціями в Drupal 8.3.0 — його найновішим мінорним релізом, який вийшов цього місяця. Отже, якщо ви вирішили створити веб-сайт на 8-й версії Друпал, у нас є ефективні поради для розробників про те, як створювати різні корисні речі для сайту на Drupal 8. Однак, важливим етапом перед початком самої розробки є моделювання контенту, якому ми сьогодні і приділимо увагу.

Спершу згадаймо, що таке модель контенту

Модель контенту — це представлення всіх його типів, необхідних для вашого майбутнього веб-проекту, подане в структурованому вигляді. Модель охоплює взаємозв'язки між типами контенту, а також відмінні елементи кожного типу. Восьма версія Drupal дозволяє моделювати контент сайту через зручний веб-інтерфейс замість стандартної таблиці бази даних. Фактично, модель контенту є ключовим кроком, який передує самому процесу розробки Drupal-сайту.

Яка головна мета моделювання вашого контенту?

Побудова моделі контенту означає вибудову структури, яка б задовільняла вимоги до наповнення сайту та функціоналу. Ця структура покликана стати вашим інтерфейсом редактора і виведенням кінцевого результату в HTML. Добре продумана структура вмісту сайту є основою гармонійного сайту Drupal 8, де всі елементи є добре впорядкованими і функціонують належним чином, не суперечачи один одному.

Що дає модель контенту людям, які працюють на веб-проектом?

  • Що дає модель контент-менеджерам?

Контент-менеджери, чия робота полягає у створенні унікального контенту, знайдуть інформацію про його оптимальний обсяг та інші характеристики. Модель також надає авторам вказівки про те, як завантажувати матеріал за допомогою Drupal. Оскільки ці люди працюватимуть з CMF кожного дня, то чим зручніше буде налаштована модель контенту, тим менше їхніх зусиль знадобиться. Тому, прагніть зробити її послідовною та інтуїтивно зрозумілою.

  • Що дає модель контенту веб-дизайнерам?

Дизайнери зможуть перевірити, чи підходить їхній дизайн сторінок до різних типів контенту, відображених в моделі. Якщо є поля із заголовками або із сортованими даними, здатними сортуватися за алфавітом, датою календаря і т.п. — словом, не тільки текст — то все це повинно бути враховано при створенні макетів.

  • Що дає модель контенту веб-розробникам?

Розробники отримають чітке розуміння всіх вимог до майбутнього вигляду вмісту сайту. Таким чином, модель дозволить їм налаштувати систему управління контентом відповідним чином для того, щоб зробити процес редагування і публікації матеріалу легким та зручним.

Як підсумок, можна сказати, що модель контенту важлива для наповнення сайту, продукованого контент-менеджерами, для макетів сайту, створених веб-дизайнерами і функціоналу сайту, розробленого веб-розробниками.

Отже, тепер ви знаєте основне про моделювання контенту і можете починати створювати власний сайт на Drupal 8. Наші Drupal-розробники готові втілити ваші ідеї в реальність, лише зверніться до них.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Кожен з нас в життя має багато «ролей», які можуть змінюватися з часом. Однак, ми перш за все — особистості, і ми є унікальними. І хоча реальне життя і Drupal-сайти — різні речі, це трохи нагадує...

2

Drupal-спільнота тепер двічі на рік готує «великі подарунки в маленьких пакунках». Це — так звані «мінорні версії» Drupal, і найсвіжіша з них,...

3

Drupal 8 стає все більш популярним з часу виходу його нової версії. Раніше ми згадували про модулі, які можуть оптимізувати ваш сайт (...

4

Мабуть, перше місце серед сервісів веб-аналітики по праву належить Google Analytics, якому зараз надає перевагу більшість інтернет-користувачів. Цей багатофункціональний інструмент дозволяє...

5

Наша традиція дарувати вам короткі огляди модулів місяця продовжується сьогоднішньою статею. Раніше ми пропонували вам...

Subscribe to our blog updates