Подорож Боба через сайт з типовими проблемами UX

05.12.2019
Подорож Боба через сайт з типовими проблемами UX
Автор:

Жив-був користувач інтернету на ім’я Боб. І от він жив щасливо, поки не вирішив відвідати один сайт з потрібною йому інформацією. Це була його помилка. Але від такого ніхто не застрахований.

Власник цього сайту не мав жодного уявлення про те, чому важливий UX і чому варто підвищувати юзабіліті сайту. Ну що ж, давайте вирушимо разом з Бобом у його невеличку подорож по сайту, на якому були типові проблеми UX.

Типові проблеми UX у подорожі Боба по сайту

1. Божевільні та ядучі кольори

Перше, що кинулось в очі Бобу — причому буквально — це ядучі кольори. Божевільний жовтий, токсичний фіолетовий, і тому подібні кольори викликали сльози на його очах. Але нашого героя просто так не злякаєш, тож він витер сльози і продовжив користуватися сайтом. Це була його велика помилка.

crazy colors as a common UX mistake

2. Атака попапів

Після декількох секунд на сайті нашого «мандрівника» атакували спливні вікна, також відомі як попапи. Вони виникали звідусіль, вмовляючи його підписатися на розсилку, скористатися чатом підтримки, забрати свій виграш у 10 мільйонів доларів, і так далі. Попали рухалися по всьому екрану і їх було важко закрити.

Excessive popups as a common UX mistake

3. Нечитабельність тексту

Щойно наш відважний герой зміг побороти всі попапи, він вирішив нарешті прочитати текст на головній сторінці. Текст був написаний нерозбірливим шрифтом, а контрасту між текстом і фоном майже не було. Також не було пробілів між абзацами, і все це виглядало як величезний нечитабельний шмат. І це досить поширена помилка UX. Але Боб був наполегливим користувачем!

poor readability as a common UX mistake

4. Заплутана навігація

Він спробував знайти потрібний контент через бокове меню. Це була його чергова помилка. В меню було близько 50 елементів першого рівня, які виглядали дуже схоже і перекликалися один з одним у значенні. Але наш користувач зміг обрати один із пунктів і вирішив відкрити його субкатегорії.

Спадне меню втікало від його мишки, і клікнути на нього було неможливо. Хоч вірте, хоч ні, але такі проблеми з навігацією — доволі типові помилки UX.

confusing navigation as a common UX mistake

5. Ігнорування «битих» посилань

Нарешті користувачу таки вдалося зловити меню мишкою і відкрити. Успіх! Але коли він перейшов на бажану сторінку, то побачив замість неї помилку 404. На жаль, деякі власники сайтів ніколи не чули про виправлення «битих» посилань. І це одна з типових помилок UX.

ignoring broken links as a common UX mistake

6. Поганий пошук

Наш безстрашний дослідник вирішив спробувати свою удачу з пошуком на сайті. Але для початку потрібно було пошукати саме пошукове поле.

Нарешті він знайшов його у футері. У пошуковому полі була підказка-плейсхолдер «Введіть сюди свій текст пошуку», яка ніяк не хотіла видалятися. Пошукові результати були представлені у кількох сотнях сторінок, але жоден не був по-справжньому релевантним.poor search feature as a common UX mistake

7. Надмірне використання пагінації

Кожна сторінка із декількох сотень містила лише по 3 результати. Наш юзер продовжував терпляче натискати “Next.”

Деякі сайти використовують надмірну пагінацію для начебто підвищення коефіцієнту клікабельності. Але єдине, що вона справді підвищує, це коефіцієнт роздратування читачів, тому є поширеною помилкою UX. На щастя, Боб був дуже спокійною людиною.

excessive use of pagination

8. Обов’язкова реєстрація в надто багатьох випадках

На сторінці 488 пошукових результатів (чи щось близько того) наш читач знайшов цікаву інформацію. Клікнувши за посиланням, він побачив форму з обов’язковою реєстрацією. Ну що ж, зареєструюсь, — подумав Боб. І це була його величезна помилка.

too much functionality with required sign-up

9. Виснажливі реєстраційні форми

Наш герой побачив безкінечну форму з полями, кожне з яких було обов’язковим. Деякі питання виглядали абсурдно, але пропустити їх було неможливо. Поля не мали плейсхолдера-підказки та можливості автозаповнення. Тож Боб був змушений багато друкувати і гадати, який саме формат даних від нього вимагається.

Коли він закінчив, то витер піт з лоба і натиснув “Submit”. “Error!” — закричав у відповідь сайт, тож Бобу довелось повернутися до самого початку форми. Всі його попередні відповіді зникли. Хотілось б знати, в якому саме полі була помилка, але це «для слабаків».

exasperating sign-up forms

10. Приховані платні послуги

Успіх здавався так близько, коли наш терплячий дослідник нарешті надіслав правильно заповнену форму. І тут на нього чекав великий сюрприз. Контент, який він хотів побачити, раптово виявився платним. Раніше жодних попереджень про це не було.

І у цей момент наш найспокійніший і найтерплячіший користувач закрив сайт і більше ніколи до нього не наближався на гарматний постріл.

hidden fees as a common website UX mistake

А на вашому сайті є типові помилки UX?

Як бачите, історія скінчилася доволі сумно. І таких багато! Деякі типові помилки UX кидаються в очі, а деякі, не настільки типові, можуть ховатися в потаємних куточках сайту, де ви й не очікуєте.

Але ми тут для того, щоб забезпечити усім історія “happy end”! Проженіть зі свого сайту усі нетипові і типові помилки юзабіліті одним швидким кроком. Просто зв’яжіться з нашою командою з UX-дизайну.

Ми використовуємо найкращі UX-практики і також можемо провести повне тестування юзабіліті сайту, щоб визначити, як саме ваш сайт можна зробити приємнішим у використанні. Нехай всі помилки UX знайдуть наші тестувальники, а не Боб ;)

І нехай подорожі користувачів по вашому сайту будуть настільки ідеальними, щоб їх включали в найкращі приклади!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Дуже часто логотип доводиться змінювати і коригувати, щоб він відповідав змінам у компанії та загальним тенденціям на ринку. Ми ділимося кількома цінними порадами щодо редизайну логотипу...

2

Сьогодні акцентуємо увагу на дизайні банківських сайтів незалежно від CMS. Давайте переглянемо декілька чудових прикладів.

3

Останній гарячий тренд веб-дизайну — це використання великих шрифтів. Сьогодні команда InternetDevels розповідає найголовніше про використання великого шрифту в веб-дизайні.

4

Фонове відео є потужним інструментом веб-дизайну для отримання переходів і збільшення трафіку. Сьогодні команда InternetDevels досліджує, коли і як використовувати фонові відео.

5

Правильно використана анімація може збагатити функціональність і збільшити залученість на вашому сайті. Дізнайтеся, як анімація може покращити UX.

Subscribe to our blog updates