Коментарі: потрібні чи ні?

09.09.2016
Коментарі: потрібні чи ні?
Автор:

Панує думка, що коментарі вже віджили своє і що у них немає нічого хорошого ні для користувачів, ні для автору контенту, ні для сайту в цілому і навіть для самих коментаторів. Чи це дійсно так? Давайте спробуємо дізнатись про переваги і недоліки блоку коментарів на вашому вебсайті.

Спочатку поговоримо про хороше.

Чому вам потрібен блок коментарів

Спілкування

Перш за все, коментарі — це спілкування. У коментарях люди можуть обмінюватись з вами думками, пропонувати нові джерела інформації, вказувати на ваші неточності, тощо.

Допомога

Коментарі — це блок, де ви зможете поставити запитання і отримати на нього відповідь від професіонала (і не тільки). Більше того, якщо юзеру потрібна допомога і вам вдалося надати йому корисну інформацію за відносно короткий час, можете бути впевненими, що він неодноразово ще повернеться на ваш сайт. Тому, коментарі — це також чудовий спосіб побудувати довіру із своєю аудиторією.

SEO переваги

Для спеціаліста SEO, блок коментарів — це ще одна можливість підвищити популярність вашого сайту. Справа в тому, що пошукова система розглядає коментарі як частину контенту. Навіть більше, не звичайного, а унікального контенту. Тому, з цієї точки зору, — чим більше коментарів, тим краще. Тут можна дізнатись більше про те, як саме працює SEO.

Корисні поради

Конструктивна критика завжди сприяє вашому особистому розвитку і, відповідно, й розвитку вашого сайту також. Коли люди у ввічливій формі вказують на ваші помилки, ви можете врахувати всі зауваження і більше не помилятися. Критика допомагає вам рости над собою.

Підвищення самооцінки

Відгуки людей можуть серйозно вплинути на самооцінку автора. Ще однією причиною залишити коментарі відкритими на вашому сайті — всі ті хороші речі, які люди вам говорять. Завжди знайдуться ті, хто надихатиме і підтримуватиме вас. Ті, хто буде писати хороші слова про вашу роботу і тим самим змушуватиме вас працювати наполегливіше.

Ох, стільки хорошого про коментарі, невже немає іншої сторони медалі? Переходимо до недоліків.

Чому вам НЕ потрібен блок коментарів

Розповсюдження негативу

Не секретом є те, що коментарі — це чудовий спосіб висловити свою думку з будь-якого приводу, в тому числі негативну і необґрунтовану. Саме тому не варто дивуватись, якщо в один прекрасний день під своїм блогом, товаром чи відео ви знайдете не дуже приємний відгук. Річ у тім, що інтернет — спільнота анонімусів. Люди до цього звикли і іноді забувають, що за смішною аватаркою ховається звичайна людина зі своїми почуттями і тарганами :) Саме тому вони й не бояться писати все, що забажається, не думаючи про те, що можуть зробити комусь боляче. Тому, якщо йдете дивитись коментарі — будьте готовими до того, що ви можете там побачити.

Неправильні ідеї

Це підводить нас до наступного: такі коментарі не тільки завдають болю тим, хто їх читає, але, що гірше, подають людям неправильні ідеї. Як може людина пишатись собою і почуватись добре, якщо їй постійно вказують, що вона щось робить неправильно? В реальному житті та в інтернеті.

Спам

Блок коментарів кишить різними тролями, спамерами і іншими людьми, яким нічого робити. Мати з ними справу — не дуже приємна річ. Що допоможе вам захиститись від спаму, читайте тут.

Критика

Сприймати критику вашого контенту, сайту чи будь-чого, чим ви займаєтесь, вважається корисним. Але, насправді, лише обґрунтована критика має цінність. Всі ми розуміємо, що час від часу коментатори полюбляють кидатись камінням і грязюкою в авторів постів чисто знічев’я. Це може відбити в людини будь-яке бажання займатись тим, що вона любить і серйозно вплинути на її самооцінку.

Чи можливо якось позбутись від поганих коментарів?

Раз і назавжди? Ні. Однак є пару речей, що допоможуть з ними боротись.

  • Найміть декілька людей, які б модерували коментарі і видаляли б все образливе, гнівне чи безглузде (спам, рекламу чи провокації тролів).
  • Використовуйте фільтри. На деяких сайтах ви можете створити список слів і фільтр надалі видалятиме всі коментарі в яких вони фігуруватимуть.
  • Спробуйте не сприймати все близько до серця. Нехай їхня ненависть стане вашим паливом, і пам’ятайте, що немає способу сподобатись всім і відразу.

То?..

Тож чи потрібні коментарі вашому сайту? І відповідь — немає відповіді. З однієї сторони — довіра користувача, відгуки, спілкування, обмін інформацією та думками; з іншої — негатив, спам та неконструктивна критика. Що важливіше особисто вам? Ви повинні вирішити самі.

Читайте також:

Найкращі синхронізовані з Drupal сервіси відправки електронних повідомлень для оптимізації маркетингових кампаній

10 порад для розширення вашої Twitter-аудиторії

Як покращити навігацію на вашому сайті

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Якщо ви бажаєте мати власний веб-сайт, ви задумувались про те, яку компанію обрати. Отож, давайте розглянемо характеристики, які притаманні чудовій компанії з веб-розробки.

2

Зі срібним призером міжнародного конкурсу Infomatrix Мішею Куделею ми спілкувалися довго і з великим інтересом. Про те, як пройшов конкурс, про додаток Михайла для вчителів і учнів, про те, як...

3

Всі знають вислів “пташечка на хвості принесла”. Найнадійніша у світі маленька блакитна пташка доставляє близько 500 мільйонів новин на день! Тож не варто недооцінювати силу Твіттера....

4

Достукатись до потенційних клієнтів і привернути їхню увагу можна за допомогою цікавого мультимедійного контенту. Існують онлай фото-, відео- та аудіоредактори, які допоможуть вам неочікувано...

5

Люди їдуть до великих міст за великими можливостями...Так звучить відомий стереотип, який ми із задоволенням розвінчаємо просто зараз :)

Subscribe to our blog updates