Переваги мікросервісів та їх створення за допомогою .NET

02.12.2016
Переваги мікросервісів та їх створення за допомогою .NET
Автор:

Залишаючись монолітним в сучасному світі, важко змінюватись разом з потребами примхливого ринку. Ось чому створення програмного забезпечення у вигляді мікросервісів шалено набирає популярність на противагу монолітному підходу. Тож розробник ви чи власник бізнесу, маєте свій додаток чи лише плануєте його створення, запрошуємо дізнатися більше про мікросервіси та їхні переваги. Ну і, звісно, ми обов’язково закцентуємо увагу на одному з наших улюблених фреймворків, .NET, як ідеальному інструменті для побудови мікросервісів.

Мікросервіси: то що ж це таке?

Офіційного визначення немає, але суть наступна. Мікросервіси представляють архітектурний стиль, в якому складні додатки створені як сукупність маленьких, легких, самодостатніх, незалежних, нетісно зв’язаних сервісів, кожен з яких відповідальний за конкретний процес. Такий стиль протиставляється монолітному стилю, згідно з яким додатки будуються як єдине ціле.

Мікросервіси співпрацюють один з одним на основі потреби виконання певної дії. Вони «спілкуються» через API, для яких не має значення мова програмування.

Цей підхід нагадує команду, кожен учасник якої сконцентрований на конкретній задачі. Йому дають відповідальність, свободу і довіру щодо виконання своєї ділянки роботи найкращим чином. Зазвичай це дуже продуктивно!

Можна застосовувати мікросервісну архітектуру в побудові додатку з нуля. Однак, можна і монолітний додаток розбити на сервіси. Чому це варто робити? Правильно і професійно створені мікросервіси дають безліч переваг. Давайте зупинимось на деяких з них.

Мікросервіси та їхні далеко не «мікро» переваги

Швидке внесення змін та легке, безпроблемне розгортання

Кожен мікросервіс розгортається окремо. Тож якщо ви змінюєте щось в одному з них, ви можете розгорнути ці зміни, не чіпаючи інших мікросервісів, які можуть продовжувати працювати. Можна вносити будь-які зміни настільки часто, наскільки потрібно, щоб додаток завжди відповідав вашим потребам. В монолітній архітектурі все інакше — будь-яка зміна потребує розгортання цілої складної системи.

Повністю модернізовані додатки без зусиль

Будь-який мікросервіс у системі можна замінити. Його можна переписати з нуля в межах прийнятного часу та бюджету без необхідності перебудовувати всю систему. Завжди сучасний додаток, який легко розширити і переробити, та який завжди «приймає форму» всіх ваших нових ідей — це просто мрія!

Якщо ж ідеться про старий монолітний додаток, його також можна модернізувати, уникнувши «великої перебудови», якщо перевести його в «філософію» мікросервісів. Поступово відокремлюйте частинки системи, не «зносячи» її всю, і конвертуйте в мікросервіси. З часом можна отримати абсолютно новий додаток.

Потенційно легші для розуміння, підтримки і тестування

Мікросервіси зазвичай невеличкі за обсягом коду. Завдяки цьому, командам розробників легше їх розуміти і підтримувати — звісно, якщо мікросервіси створені правильно. Їх також легше повністю покривати автотестами.

В будь-якому випадку, тестувальникам потрібно перевіряти якусь лише невелику ділянку, тож процес іде швидше, зворотній зв’язок отримується також швидше, і команда почувається впевненіше.

Баг в одному мікросервісі не підірве роботу систему

Неполадки у мікросервісі не повинні зламати весь додаток. Швидше за все, вони не вплинуть суттєво на роботу додатку, особливо великого.

Мікросервіси на різних мовах і платформах можуть працювати разом

Як хороші учасники команди, мікросервіси можуть бути абсолютно різними і при цьому проявляти свої найкращі якості в командній роботі. Їм лише потрібно знати, як комунікувати одне з одним. У випадку мікросервісів комунікація відбувається найчастіше за допомогою HTTP, а також — сервісної шини, бінарного протоколу тощо.

Можливість використовувати різні мови програмування та інструменти — це індивідуальний підхід до побудови сервісів. Він дозволяє обирати ідеальний інструмент для конкретної роботи, а також долучати нові технології, коли забажаєте.

Різні команди можуть працювати з різними сервісами

З вищесказаного випливає, що у вас може бути декілька команд, які працюватимуть над різними частинками додатку. І нехай кожна команда проявляє себе найкраще у тому, на чому спеціалізується.

Створення мікросервісів за допомогою .NET

Філософія мікросервісів та фреймворка .NET схожа, завдяки чому він чудово підходить для їх побудови. Сама суть .NET — у можливості легко розбиватися на компоненти. На початку 2000-х .NET був серед перших платформ, на яких будувалися додатки у вигляді сервісів згідно з SOAP (простим протоколом доступу до об’єктів). Цей підхід нагадує сучасні мікросервіси.

З появою ASP.NET Core розробники отримали можливість будувати крос-платформні мікросервіси за допомогою .NET на Windows, Linux або Mac, а також з легкістю розгортати їх у хмарі.

Робота з .NET — наша пристрасть, тож ми будемо раді, якщо ви довірите нам створення мікросервісів. Напишіть нам і давайте обговоримо, що наша команда .NET-розробників з 15-річним досвідом зробить для вас!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Чарльз Стерлінг з Microsoft розповідає, як використовувати Power BI в роботі розробника. Зокрема, як викликати REST APIs без написання жодного рядка коду, а також як створювати інтеркативні звіти...

2

Якщо вас цікавить робота з Docker’ом, ви прийшли за адресою. Наш блог допоможе вам зрозуміти основи роботи і успішно працювати з цією відомою платформою для контейнеризації програмного...

3

Опановувати нові технології — це завжди цікавий виклик. Компанія з розробки сайтів InternetDevels починає також...

4

Панує думка, що коментарі вже віджили своє і що у них немає нічого хорошого ні для користувачів, ні для автору контенту, ні для сайту в цілому і навіть для самих коментаторів. Чи це дійсно так?...

5

Якщо ви бажаєте мати власний веб-сайт, ви задумувались про те, яку компанію обрати. Отож, давайте розглянемо характеристики, які притаманні чудовій компанії з веб-розробки.

Subscribe to our blog updates